1. 1.
  Kütlesiz enerji parçacığı olarakta bilinir.Compton olayı ve fotoelektrik olay gibi olaylara karışır.
  2 ... methral
 2. 2.
  nükleer tıpta sintigrafi çekiminde kullanılır.
  1 ... rrrangerrr
 3. 3.
  işik enerjisinin kuramsal kuvantumudur.
  ... syda
 4. 4.
  aslen yunanca "phos" (ışık) kelimesinden türemiştir. elektromanyetik ışımanın enerji taşıyan en kücük parçasıdır. einstein foton için "light quantum" tabirini kullanır. durgunken kütlesinin sıfır oldugu kabul edilir.

  vakti zamanında (bkz: maxwell) arkadaşımız ışıkla ilgi bir dalga teorisi ortaya attı. bu teori ışığın bazı özellikleri açıklamakla beraber bazı özelliklerini açıklamaktan yoksundu. maxwell ışığın enerjisini ışığın yoğunluğuna bağlıyordu ama yapılan deneyler sonucunda ışığın enerjisinin ışığın frekansına bağlı olduğu ortaya çıktı. bu şekilde ışığın foton yapısı ilgili teoriler ortaya çıkmaya başladı.

  bu aralar makro alemle mikro alem arasındaki ilişkiyi açıklamaya çalışan bi string theory var
  1 ... merakli
 5. 5.
  (bkz: foton kuşağı)
  ... matrix
 6. 6.
  kutlesi sifir(0) olaran kabul edilen seydir. ivmesi vardir fakat kutlesi yoktur.
  ... kolsuz kapi
 7. 7.
  ışığın elektrik yüklü parçacıklarıdır. kendisinden kopacak elektronların üzerine düşeceği bir ekranın önünde bulunan metale, bir miktar ışık gönderildiğinde ekran ile oluşacak elektriksel alan ile ışığın metaldeki elektronları belli bir enerji seviyesine çıkarıp kopardığı düşünülür, ama zayıf bir ışık kullanıldığında, elektronları koparacak enerji yüklenip daha kopacak seviyeye gelmeden ekranda bir potansiyel fark gözükür. bu da ışığın kendisinin, metalden seken elektriksel parçacıklar içerdiğini gösterir. kuvanta veya foton denir.
  ... blue bandit
 8. 8.
  dalga veya parçacık olacağına gözlemcinin etkisiyle karar veren enerji kuantumudur. kuantum mekaniği çift yarık deneyi olarak bilinen deneyde, fotonun dalga mı yoksa parçacık mı olduğunu belirleyen şeyin gözlemcinin bilinci olduğunu söyler.
  1 ... lordofthething
 9. 9.
  o bir yedinci nesil..
  o, bu başlığa girilen hoşgelişler ola sözünün sahibidir..
  -1 ... step back
 10. 10.
  2012 ile gireceğimiz kuşak imiş. *
  ... ariex