bugün

izmir'in parisidir.
ulaşım ; metro ile yapılabilir.
bugünkü mekanımdı, her şey iyi ve hoş. ama bi forum trabzon gibi değil.
emperyalizmin izmir deki beslenme şubesi de denebilir.
izmir bornova da konuşlanmış alışveriş ve eğlence merkezi.

http://www.forumbornova.com
forum Bornova candır...adamın içi açılır. En sevdiğim açık hava avm sidir.Pazar günü haricinde insan kalitesi hep yüksektir.
Bornova'da oturmama rağmen en fazla 2-3 kez gittiğim saçma ufak bir yer.
bornova'da günün geçtiği, hava kararmasıyla birlikte yürüyerek bilgisayar mühendisliği fakültesinin önünden küçükpark'a geçildiği, 3 sene boyunca bütün paramı sömüren ama yine de sevilen özlenen açık hava alış-veriş merkezidir. içinde faaliyet gösteren kipa'da bir tek mutluluğun sırrı mevcut değildir. ikea'daki 1,5 liralık sosisli sandviç ve sınırsız kolayı ve unutmadıysam adı pump olan taze sıkılmış meyve suyu ile sağlık dağıtan mekanı özlüyorum. 2 yıl aradan sonra, 21 eylül 2011 @izmir ulan!
2006'da açılmasının ve çok tutulmasının ardından 2008'de önce forum aydın, sonra forum istanbul ve forum ankara versiyonlarının da yapıldığı başarılı, insanları kapalı havada alışveriş yapmaktan kurtaran alışveriş merkezi.
2011 yilinda halen namaz kilanlar icin mescitsiz mekan, çimende namazin keyfi bambaska oluyor!
izmire geldiğimde uğramadan dönmediğim yerlerden biridir. Seçeneklerin çok olduğu markaların yanyana dizilmesi ve aradığını kolayca bulabilme imkanı dahada güzelleştirmiştir orayı. Çıkışa doğru karşımıza çıkan o ikea ise ayrı bir başlık konusudur.
izmir'de gezilmesi gereken yerlerden. ikea'da hot dog yemeden dönmek olmaz tabi.
sanıldığı kadar da elit bir yer değildir. normal yurdum insanlarını bünyesinde barındırır. Sıradan bir alışveriş arenasıdır. eskiden güzel aktiviteler oluyordu şimdilerde pek yok.
ismi kadar havalı bir yer değil.
ayrıca ücra bir yerde.
alışveriş için ihtiyacınız olan çoğu şeyi kapalı ve devasa bir alışveriş merkezine tıkılmadan dolaşa dolaşa bir satış şehri kıvamında size sunan yer. yemek için ayrılan bölümü dışında 3-5 tane kafe-pastane tarzı mekanın da açılması ve büyümesi ile kışın da çekilir ve güzel olmuştur.
bugün kalabalıktan insanı bunaltan alışveriş merkezi. aracı park edecek yer bulmak ayrı sorun, içeride kalabalıktan dolayı rahatça gezebilmek ayrı sorun, kasada ödeme sırası beklemek apayrı bir sorun.
ege üniversitesi öğrencilerini şanslı kılan sebeplerden biri.
bir zamanların kipazedeleri gıpta ile bakmaktadır.
biz terkeyledik bornova yı, sermaye akın eyledi.
alışveriş açısından bornova denilince akla gelen ilk yerlerdendir.
arkadaşa yanlışlıkla
-borum fornova ya gidelim mi yarın? deyip de
-forum bornovaya gidelim mi? demek istediğim alışveriş mekanıdır.****
açık hava avm'si. 2 ayrı yere asılmış olan fenerler çok hoş bir hava veriyor geceleyin bu yere. gündüzdense gecesi daha bir tatlıdır.
milletin bucalardan, balçovalardan düğüne gider gibi süslenerek gelmesini pijamayla gezip fena garipseyerek izlediğim nam-ı diğer shopping center. tek güzel tarafı elimde sigarayla mağazaların önünde gezebiliyor olmam, o kadar boktan.

--spoiler--
lazım bir gereksinim için gidilir, onun dışında gereksiz onca şeyle geri dönülür genelde ve bir de o kokuda yemek yemek yemek işkembe gerektirir.
--spoiler--

ek: aysel abla akar, kampana tutar, ooze venue siker.
Bu gece ziyaret edenlerin hepsini depresyona sokan avm.
dokuz eylül üniversitesi öğrencisinin ege üniversitesi ogrencisini en çok kıskandığını noktadır şayet dokuz eylül kampusü dağda egenin alışveriş merkezindedir.
Yerleşke şeklinde olup kapalı mekan diğer avmler gibi değildir. Insani boğmaz. Aksine rahatlık hissi verir.

dükkan açısından biraz kısıtlı olsa da, ikea başlı başına bir avm gibidir zaten. .*

özledim bak aklıma gelince.
içinde bir adet akbank vardır ki giden birdaha gitmez sanırım. iki tanecik gişesi var ve hayatımda bu kadar yavaş iş bi Vakıfbank da görmüştüm bide burda gördüm.
güncel Önemli Başlıklar