bugün

geçen hafta araca bakmak için ford şahsuvaroğluna gittiğimde, 2 günlük yeni kasa en full modeli test aracı olan ford focus pert halde yatıyordu, görevliye ne iş bu? diye sorduğumda bir bayan sürücü test aracını alıp kaldırıma patlamış demesiyle üzüntüm ellerimde dönüp gitmeme aracı deneyemeden orayı terketmeme neden olmuştur..

(bkz: burada da buldu bayanlar)
ikinci pahalı paketinin standart özelliklerinde Otomatik klima olmayan araç. Keza perde hava yastıkları da yoktur. ulan ben arabaya en aşağı 42bin lira para vereceğim, otomatik klima olmayacak, perde hava yastığı olmayacak, o zaman neden satayım da 2004 model astra elegance mi de üzerine 20bin lira daha fazla para verip daha kötü arabaya bineyim lan?

Oysa ki Turuncusu da ne güzel bakıyordu galeriden bana doğru.
(bkz: fordus magandus) *
alırsın ford olursun lord.
izmir inciraltinda anahtar degisellimmi diye pankart tutan guzel insanlarin cevirmesiyle test surusu yaptigim ,ic dizaynina asik oldugum otomobil.yolda anahtar degiselimmi diye cevirdiler gittim arabami park ettik ,eslik ettiler turladik.boyle bir yol tutus yok sevgili yazarlar.O ekibe rastlarsaniz yapisin yakalarina birakmayin,zaten onlar sizi birakmiyo ya neyse ,gelecek ay yeni focusum hakkinda yazarim artik ;)
TiTANiUM ile ghia arasında ki farkı kısaca öğrenmek istediğim arabadır. yardımlarınızı bekliyorum.
2012 modellerinin epey pahalı olduğu ford çeşiti.
bugün 2012 model,sedan, en donanımlı (otomatik park sistemi,deri döşemeli,ısıtmalı koltuklar,otomatik klima vs.) tdci 110 beygir dizel modeline bindiğim otomobil.
iç mekandaki işçilik ve plastik kalitesi standartları yakalıyor,lastik yuvarlanma gürültüsü eski modele oranla daha az;ne var ki motorun sesi hala içeriye bir hayli giriyor.
bunun dışında iç mekanı beklenildiğinden daha dar,bagaj hacmi rakiplerine oranla düşük.iç ve dış tasarım bir bütün olarak göze hoş geliyor,ancak! dizel versiyonda debriyaj pedalı çok yukarıda kavrıyor bu da fazladan sarsıntı anlamına geliyor,ayrıca vites geçişleri biraz fazla "kemikli".ses sistemi en donanımlı versiyon olmasına rağmen oem bir sistemdi,yine de tatminkar bir ses kalitesine sahipti.
yol tutuş ve direksiyon direktliği konusunda fazla söze gerek yok,sınıfının en iyisi.
ancak!bugün bindiğim focus tam 70 bin lira fiyat etiketine sahipti. kim,ne için 70bin lirayı focus'a vermek ister merak konusu...
yeni modeliyle kadınların derdine çare arabadır. zira otomatik park sistemi mevcut.
otomatik park sistemi sanıldığı kadar pratik olmayan arabadır.
eşim ile birlikte aldığım ilk gözarı arabamız.
(bkz: fiesta vs focus)
ford isimli araba markasının en beğenilen araçlarından biri. istanbul'da üniversite kazanırsam bana verilecek araba.*

edit: noldu la? zoruna mı gitti?
genelde tüm fordlar gibi çok yakan genelde tüm fordlar gibi yol tutuşu ve sağlamlığı iyi olan amerikada bile artık amerikan fordu olayını bitirip yerine geçmiş ford modeli.
ilk göz ağrım ilk aşkım hep hatırlayacağım muhteşem araba. 2001 modeli vardı bizde otomatik vites. vites mandalının altında yeşil bir buton vardır*. işte o turboya basabilmek hiç nasip olmadı. yol tutuşu sağlam iyi basan bir arabaydı. ehliyet alacak yaşa gelemeden satmak zorunda kaldık. aklıma geldikçe az da olsa sürdüğüm, yolculuk ettiğim zamanları yad ederim. yine bir focus sürme şansına erişme isteği hep aklımın bir yerindedir mutlaka.

edit: o yeşil buton overdrive butonuymuş bu arada * maussollos uyardı sağolsun. o butona basıldığında çıkan motor sesi acayip güzeldir.
otomatik park sistemi beş para etmez araba. zannedersin arabayı bilgisayar değil de yeni ehliyet almış karı parkediyor ben de sürücü kursu hocasıyım gaz bende fren bende her yarak bende neymiş otomatik parkmış. duyan da tek harekette park edecek sanır ama nerdeee?
2013 modelleri bir acayip, bilim kurgu filminden çıkmış gibi.
http://www.ford.com/cars/focus/

tabii bu amerikadaki tasarım, türkiye de ne olur bilinmez.
test sürüşünü yaptığımda bana otomobil dışında bir araca binmiş hissi veren tuhaf makina. dışına ford değil bugatti yazsalar inanırdım. o nasıl bir iç dizayn kardeşim öyle. ama aklımın almadığı bagajının nasıl o kadar büyük olduğu, vagon taksalar bu kadar büyük olmazdı. ne dickime yarar bilmem.
hemen her gün değişik bir karıkızla tanışmamı sağlayan arabamdır. allah razı olsun.
klas araba. can araba. 2001 sedanı aile arabası gibi görünmekle birlikte hatchbacki ayrı bir güzel olan araba.
ford markasının bir modelidir.

Şafak sayanlar bilir şafak dokuzda denir ki.

Ne ford ne Focus sadece dokuz.
kemikli gövde yapısı, sert çizgiler ve yenilenmiş paketleri sayesinde göz dolduran bir yapıya sahip.
en iyi bölümü ilk bölümü olan dizilerden biri.
ortalama her üç senede yeni kasa çıkartıp ikinci elinin değerini düşürse de kalitesi ve tasarımıyla baya satılan otomobil. sınıfının en iyisi demek doğru olur.
2. oğlum, arabam. 1.6 z-tec motoruyla oldukça performanslı bir araçtır. yol tutuşu oldukça iyidir.. tatlı su virajlarında 140 - 150 gibi hız performansı sergilemiş bulunmaktayım. yakıt bakımından da oldukça iyidir uzun yolda 1 depo benzinle 940 km yaptığı görülmüştür.