bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    stieg larsson'un milenyum serisinin ikinci kitabı. (the girl who played with fire)
    4 ... la paz
  2. 2.
    (bkz: tersten okumaya çalışmak)
    2 ... dilenci osurugu
  3. 3.
    isveçli yazar stieg larsson un yazdığı kitaptır. türkçesi ateşle oynayan kızdır.

google translate sağolsun.
    2 ... redwiner
  4. 4.
    --spoiler--
    bir intikam filmi büsbütün.
    kahramanımız lisbeth salander'ın bilmediğimiz geçmişini öğreniyor ve geçmişinden intikam alışına tanık oluyoruz.
    --spoiler--
    2 ... whereismywings
  5. 5.
    norveççe'nin daha güzel bir dil olduğunu da cümle aleme gösteren kitap.

jenta som spilt med ild mi yoksa flickan som lekte med elden mi? aslında isveççesi daha tatlı gibi lan, hehe.
    1 -1 ... der meister
  6. 6.
    kapağında, millennium serisinin birinci kitabı ejderha dövmeli kız'dan daha iyi olduğu belirtilen kitap.

"kitapları karşılaştırırken ölçütleri neydi acaba ?" diye sordum kendime. çünkü birinci kitap; ejderha dövmeli kız'da, bir polisiye romanda olması gereken heyecan ve gerilim, ikinci kitaptan daha fazla gibi geldi bana. fakat, merak uyandırma konusunda ejderha dövmeli kız, ateşle oynayan kız'la karşılaştırılırsa, ateşle oynayan kız açık ara farkla öne geçer. çünkü bu kitapta, daha çok olay, daha çok kişi, daha çok sır var.
    --spoiler--
    ayrıca, kitabı okurken lisbeth salander hakkındaki fikirlerim -ilk kitaptan dolayı çok sevsem de- sürekli değişti; bir iyi oldu, bir kötü. fakat kitabın sonunda her şey netleşti. lisbeth salander'i çok sevdim ve acıdım.
    --spoiler--
    övgülerde de dediği gibi; ilk kitabı okuduysanız ikincisini almaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız, ilk kitabı okumadıysanız hemen gidin bir tane alıp okuyun, ikincisini mutlaka alacaksınız.

edit: üçüncüsü çıktığında da "mutlaka" alacaksınız. nerden mi biliyorum ? çünkü ben "mutlaka" alacağım.
    2 ... face of melinda
  7. 7.
    ejderha dövmeli kızı okuduktan sonra okumak zorunda olduğunuz millenyum serisinin ikinci kitabı.
    2 ... myfortune
  8. 8.
    ejderha dövmeli kız romanının devam romanıdır. ayrıca aynı adlı romandan uyarlanmış film olup, vizyona girmesi beklenmektedir.
    1 ... usualsuspects
  9. 9.
    17 aralık tarihinde vizyona girecektir. seyretmis olanalr filmekimi'nde de seyretmis olabilirler.
    bekliyorum heyecanla...
    1 ... timothy leary
  10. 10.
    kitabın arka kapağını okursunuz, dikkatinizi çeker ve alırsınız. sonra okumaya başlarsınız. kafanızda olaylarla ilgili yorumlar yaparsınız. olaylar gelişir yorumlarınız da değişir. sonra kitabın sonlarına doğru kafanızda oluşturduğunuz bütün şeyler gider. başka bir şeyler olur. daha hızlı okumaya başlarsınız;ir an önce sonunu öğrenmek için. yine kafanızda bir şeyler kurarsınız. kitabın son cümlesine kadar gelirsiniz. işte bu kitap sonunda sizi beklemediğiniz bir bölüme getiriyor. bir an önce bitirip ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz; ama bir yandan da bitecek diye üzülüyorsunuz. sonra bir an önce filmini izlemek istersiniz.
    ... opps