bugün

yayından kaldırılan, bitirilen dizi. lost'un sikindirik finali üstüne bu tam olmuştur efenim.
efsane dizi Lost'un sezon finali osuruktan biterken tek sezonluk Flash Forward'ın sezon finali resmen action filmi gibi biten dizidir.
başka bir kanalda, yeni karakterler ile gelecekte görüşmek üzere diye veda eden dizidir.
yahu yayından kaldırılmamıştır o dizi. sezon finalini koymuştur bana göre. dur daha bismillah ilk sezondur. kanguru ne onu anlamadım daha. durun yapmayın be hacı. bitirmeyin.
nicole ile daha güzel anlar geçirecektik. ölü köpek bakışlı Lloyd'un derinden konuşmasına yeni yeni aşina olmuştuk.
bitmemiştir. 2015 falan gördük ikinci flashforwardlarda o zamana denk getirilir kesin. yuh a.q lost için 1 sene aramı olur demiştik şimdi 5 sene ara verdiler ise oha a.q
22. bölümü ile kanal açıklamalarına göre tam anlamıyla bir son yapmış ve yayından kaldırılmış olsa da yayınlanan bölümde sezon finali havasının hiseedildiği dizidir.
--spoiler--
Heba olan bir dizi daha.. Vallahi üzülüyorum böyle kaliteli dizilerin finalini izleyince

Final cidden iyiydi bence, evet gerçek anlamda bir final değil de sezon finali havasındaydı ama bunu senaristlerin kanala "bakın bizde daha ne cevherler var reyting uğruna diziyi kaldırdınız alın size böyle ucu açık bir final" diyerek hareket çektiklerini düşünmekteyim * Bu arada seyircilerin "devam etsin" isteklerine bir kanalın cevap vereceğini umduklarını da düşünüyorum zira final gerçekten birsonraki sezon için altyapı oluşturur nitelikteydi...

Bi kere her ne kadar bayılmanın altında kimin olduğunu söylemeseler de baya baya derin devlete bağladıklarını düşünüyorum. Afganistanda yürütülen çalışmalar bunu kanıtlar nitelikteydi. Elbetteki yeterli değil ama hiç yoktan iyidir. Bu önümüzdeki sezon için çok iyi bir altyapı bence...

Mark her ne kadar geleceği ile savaşsa da akıllarda soru işareti bırakarak yok olduğunu düşünüyorum, zira o atlama sırasında öldü mü kaldı mı net birşey söylemek imkansız. Sahsen ben -kimin öngörüsü olduğunu bilmiyorum ama- Charli'nin gösterildiği öngörüde "onu buldular" derken Mark'ı kastettiğini düşünüyorum. Soruyu soran da Dylan olabilir, çünkü sesi dizide daha önce duyduğum kimsenn sesine benzemiyor. Eğer bu teori doğru ise buradan yola çıkarak Olivia ve Simco'nun baraber olacakları sonucunu çıkarabiliriz. Zaten Olivia her nekadar eve gelmiycem dese de Simco'ya karşı koyamamıştı...

Simon, Demetri ve Janis üçlüsünün sahneleri bana göre finalin en heycanlı sahneleriydi. Hatta Mark'ın ofisinin taranması, tek başına savaşma sahnelerinde bile heycanlıydı. Zira Simon'un her an fikir değiştirebileği gerçeği, ya da daha önceden bir anlaşma yapmış olabileceği gerçeği her zaman yüksek ihtimaldi bana göre. Ama öyle olmadı Simon satmadı Janis'i, sözünü tuttu. Özellikle o sahnelerde fondaki müzik harikaydı, bayılmanın gerçekleşmesine dakikalar kala adrenalini yükselten ikili Demetri ve Simon oldu. Janis'in ise bebeğinin kız değil de erkek olması ise kader ve özgür iradenin nasıl yan yana yürüdüğünün çok güzel bir kanıtıdır kanımca...

Brcy'ın ise son anda Nicol'ü satıp "ben seni hiç sevmemiştim ki" edalarında Keiko'ya dönmesi başta sinirimi bozsa da Keiko'yla ikisini el ele tutuşmuş bir halde görünce o sinirim de geçti yahu * Dizi eğer devam etseydi Brcy ve Nikol'ün akibetinin ne olacağını çok daha ayrıntılı açıklarlardı bence..

Öngörüler ise tam bir bilmece, hangi öngörünün kime ait olduğu gösterilmediği gibi, bir yanda 2015i gösteren yeni yıl pankart, bir yanda 2011i gösteren kağıt parçası ile hangi zaman olduğu da belli değil şu an için. Bunun dışında bebekler, çocuklar, hediyeler ve Charli'nin son repliği ile kafa karıştırma operasyonu başarıyla tamamlanmıştır * Her biri ayrı ayrı yorumlanabilir... of of yani *

Sonuç olarak, sezon finali olarak bakarsak mükemmel ama genel anlamda son final olarak bakarsak beklediğimiz "temel" cevapları alamadığımız gibi bir de üstüne sorular bindirince vasat kalan bir son olmuş. Ama ilk düşüncemi hala savunuyorum, zira dizinin seyircilere yem atıp dizinin devam ettirilmesi yönünde kanala baskı yaptırmak için böyle bir final seçilmiştir kanımca. Ne kadar etkili olur tartışılır elbette. Ama umarım dizi birşekilde devam eder.
--spoiler--
dizi yayından kalkacağı için bi boka benzemeyen finale imza atmış dizi. Devam etseydi muhtemelen çok popüler olacaktı, neyse artık önümüze bakıyoruz.
en kaldırılmayacak diziyi kaldırmıştır abc. tamam ortalarda vasat gitmiştir pek heyecan yaşatamamıştır. lakin şu finalin hatrına insan devam ettirir be ayıp ayıp. Terminator the sarah connor chronicles da böyle olmuştu. içimize oturmuştu. Ona benzemesin de.
--final spoiler--
kanguru olayını anlayan bi anlatabilirse şahane olur. bi de köpek vardı o da bayılmamıştı. hayvanları etkilemiyor mu bu dalgalar? ama sezonun başında karga hadisesi vardı. benim kafam karıştı hiç olmadı.
--final spoiler--
kurtarılmaya çalışılan dizi.

http://www.petitiononline.com/47110815/petition-sign.html
**
dizi açık uçlu bitirilmiş, bu bitiş ise sanki başka bir kanala geçicekmiş gibi bir havada biten dizi. bir çok soru oluştu kafada. bunlardan bazıları şöyle:
*abd'de hükümet devrilcek mi?
*sakallı amcamız kızı tracy'yi abd'ye götürebilecek mi?
*mark benford ölecek mi?
*charlie'nin black out sırasında gördüğü flashforward'da geri dönen kim olacak?

bu ve bunun gibi sorular. ama bitmesi kötü oldu. bu alemde fbi ajanlığı bir rob morrow'a bir de joseph fiennes'e yakışıyordu.
dizinin yayınlandığı kanal için bitmiştir. başka bir kanala geçme ihtimaline karşın ucu açık bir final yapılmış. sonuçta tv işidir. ticari kaygı taşır.
son bölümü ile deli yürek'e bağlamış dizidir.

213125412 tane adam taramalılarla, pompalılarla geldi markçığım ölmedi, ölmediği yetmedi, şifreyi bile çözdü 1 milyon kafayla.

sonra da bulunduğu bina havaya uçmadan hemen önce blackout oldu bayıldı. sonra bina havaya uçtu. helikoptere koşuyordu o sırada. ve bitti dizi.

şimdi kazara ile yeni sezon çekilirse markçığımın oradan kaçtığını öğrenerek başlayacağız yeni bölümlere. tamam da arkadaşım, velevki kaçtı oradan o helikopter blackout sırasında düşer amk.

eneee, şimdi aklıma geldi, mark sen çok zekisin deyip bu bayılma olayını tasarlayanlar almış olmasın markçığımızı?

zira o kadar olaydan sonra böyle bir final olmuş olamaz. bu olsa olsa sezon finali. bir şekilde devam etmesi lazım. bunu ucu açık final olarak sunarlarsa, deli yürek'e benzemiş derim tabii onda da böyle bir şey olmuştu yamulmuyorsam.
buradan izlediğim videoya göre dizi five kanalına geçmiş. yada geçecek. öyle bişey. videonun sonunda "flashforward yeni yılda kanal 5de" diye sesleniyor hatun.
maliyeti ve birkaç irili ufaklı bilgi verici video.

düzeltme: yanlış ANONS, yanlış anons
nickullah entryoglu arkadaşın düzeltmesiyle tekrar bilgilendirildik;
"hacı videou izledim bu video 2009 kasım aralık gibi çekilmiş ocakta geri dönecek dediği 2010 ocakta bahsediyor ama bildiğin üzere martta devam etti abc kanalıyla yani yeni sezon için five kanalı da olabilir ama belli değil hiç bişey ama bence 5 sezon daha devam eder başka kanalda."
ikinci mesajı;
"kanal 5 singapur kanalıymış hacı şimdi araştırdım. türkiyede dizimax'te yayınladığı gibi orada da kanal 5'te yayınlanıyormuş"

tamda umutlandığımız dakikalarda gelen bu düzeltme mesajı ile hayallere gömüldü bütün umutlarımız.
ulan o kadar düşünmüşsünüz yapmışsınız eyvallah da uyanınca gözlerini açtığında kabak gibi yeşil gözlü charlie yi büyümüş halinde gözlerini nasıl masmavi yaptınız diye sordurtan dizi.
Kaliteli bir dizi.Bakalım nasıl olacak devamı.Belli bir kitleye ulaştı.Konusu da ilgi çekici.Bitiremezler hemen rahat olun.
sezon finalindeki kararmada herkesin farklı tarih gördüğü dizi.*
hoşgeldin 2015 yazısı, 2011 tarihli bir evrak, charlie en azından 14-15 olmuş demek ki aradan 7-8 sene geçmiş; 2018 de ona sen. hiçbir geleceği görüşün tarihi tutmuyor birbiriyle, ya da bana öyle geldi.

bu arada şu an devam edeceğine dair hiç bir kesin haber yoktur.
bazı yerlerde kanal 5'e transfer olacağı söylense de kanal 5 diziyi abc'den satın alıp yayınlayan bir kanal olduğu için kendi başına diziyi çektirebilecek bütçesi olduğunu sanmıyorum. bu yüzden küçük bir ihtimal.
bir iki yerde de fox diziyi alacak deniyor, bu da kesin değil.
kesin olan tek şey abc almayacak. eğer başka bir kanal da almazsa güzelim diziye yazık olacak.
dizinin kesin sonundan ziyade sezon finali formatında bitmiş bölümü 22. bölümdür. izlenesidir. kesinlikle ve kesinlikle sezon finali gibi durmaktadır. en azından umutlarımız bu yönde.
Son bölümü ile sezon finali havası yaratmış bir dizidir.Ayrıca kardeşimle gelecekte kendini tuvalette gören kişinin Wedeck olduğuna dair iddiaya girerek dondurma kazandığım dizidir ki sanki tuvalet sahnesinde açık vardır.Yanlış hatırlamıyorsam herkese tuvalette gazete okuduğunu söylemişti ama tuvalette pusuya yatan bir Wedeck izledik son bölümde.Umarım yayından kalkmaz.
bugün itibariyle ikinci sezonunu iple çektiren şekilde ara verilen dizi. lostun yapımcıları tarafından lost tadında gitmektedir ancak bunun sonunun iyi getirilmesi ümidiyle.
bitmemesi gereken dizidir. zaten son bölümde hiç öyle veda bölümü şeklinde değildi. kim alıyorsa alsın ama devam etsin bu dizi. heyecanı tavan yaptırdıktan sonra akıbetinin belli olmaması insanı sinir ediyor.
lost'un yanında fındık fıstık tadındadır. lost ise ana yemek.
ziyadesiyle tiksinç bir dizidir.

ilk iki bölümü izledikten sonra derhal sildim kalanları da. hani dizidir, arada saçmalamalar olur diyorsun da, bu bildiğin fantastik yapım olmuş anasını satayım. ya bir de ağdalı ingilizceleri, tipik abartılı amerikan mimikleri, ses tonları ve diyalogları diziyi son derece itici yapan unsurlarıydı. tabi ülkemizde bir amerikalı aktörün fısıldayarak * "everything is gonna be alright" dediği her yapım gibi bu yapım da büyük beğeniyle izleniyor. ben anlamıyorum arkadaş adam yarak gibi bir üslupla diyalog yazıyor. millet gerçek hayatla uzaktan yakından bir alakası olmayan bu diyaloglardan ileti mileti yapıyor. böyle dizileri bağrına basıyor. "upsss i gotta go"

özet tanım: insanların fısıldayarak konuştuğu dizi. *
Hatılamadığım bölümün de kıyamet saatini yani dizinin biteceği zamanı ilk sezondan haber veren dizi. ilgilenenler baksınlar ama 2016 dediydi tam tarih aklımda değil. Yani daha çok bekliycez.
lost yapımcılarının değil, "david s. goyer" imzasını taşıyan harika ve aşmış dizi. gelmiş geçmiş en iyi başlangıç bölümlerinden birine sahip olduğu gibi, harika bir sezon finaline de imza atmıştır. dünya çapında 100'den fazla ülkeye gösterim hakları satılmış bir dizidir, devam edecektir.

(bkz: http://diziport.com/flash..._sezon-izle/ozel_bolum_2/)
diziyi kurtarmak isteyen hayranlarının 10 haziranda şöyle bir eylem yaptığı dizidir:
http://www.youtube.com/watch?v=-02VeS4e_00
diziyi fantastik bulanların lost'un neresini gerçekçi bulduğunu merak ettiğim dizi.
(bkz: chicago nun flashforward için yaptıgı eylem)