bugün

Ne öneriyorsunuz ben de muzdaripim.
yumuşak doku romatizması diye de geçer. bu hastalık hakkında bir doktor kadar bilgiye sahibim. çünkü çok uzun yıllar uğraştım kendisiyle. tam bir ızdıraptır. fakat etkilerini azaltmak hatta ortadan kaldırmak için çok etkili bitkisel ilaç örnekleri var. öneri olarak kendi kullandığım seti söyleyebilirim. fibromiyalji bitkisel tedavi
isk sendromunun diğer adı.
Hayalet hastalık.
fibromiyaljide kuru iğne tedavisini tavsiye ederim.
http://www.agrisizlife.com/fibromiyalji-kuru-igne/
Sanılandan fazla sahip olan insan var ama yanlış tespitten ameliyat olup da sorunu düzelmeyeni bile var. Düşünsene boynun ağrıyor, fıtık ameliyatı oluyorsun ama bir bakmışsın aslında sorun fibromiyalji. Yıllarca anksiyete depresyon tanısıyla antidepresan kullanmışsın vücut hala yorgun ve ağrılı. Göğsün sıkışır kardiyolojiye gidersin, turp gibisin derler. Midende gaz birirkir, lansor kullanırsın ama hala aynısın. Sanki hastalık hastalığı sendromu denilen şeyin cidden isim konularak hastalık olduğunun kanıtlanması gibi. Tabi hastalık hastalığı ayrı bir şey, tanımlanamadığı için kişinin hastalık hastası olduğu sanılması ayrı şey.
Gluten hassasiyetine bağlı olarak ortaya çıkan; ama çoğunluğu stresle açıklanan yaygın kas ağrısı durumudur.

Aslına bakılırsa stres zaten var olan bir ağrının birkaç kat kadar fazla duyumsanmasına sebep olan olumsuz bir faktör, yaşamın içinden. Her ne denli ondan uzak durulabilirse o denli yaşam kalitesinde artış görmek mümkün. Fakat nereye kadar? Bir sonraki stres unsuruna kadar elbette.

En iyisi undan, bulgurdan kısacası gluten içerebilir ibaresi bulunan her şeyden uzak durmak.
Sanki dayak yemişsiniz gibi sırt ve omuzlarınız ağrır bazen de acır. Bu bölgelerden kazara da olsa darbe alırsanız vücudunuz çürümüş gibi hissedersiniz.
Tıbben tedavisinin olmadığını yalnız antidepresanlarla etkilerini hafifletildiğini söyleyen doktorlar var. Bazı doktorlar da Gaps diyetinin bu hastalıkta etkili olduğunu söylüyor.
Kas ağrılarıyla, uykusuzlukla, sürekli yorgunluk hissetmeye neden olmasıyla hayat kalitesini düşüren hastalık. Uzun süre sebebini bilmeden böyle yaşadım, artık canıma tak edince doktora gidip fibromiyalji olduğumu öğrendim. Tanısıda zor bi rahatsızlıkmış. Doktor stacalm diye bi gıda takviye önerdi 3 aydır kullanıyorum baya baya faydasını gördüm. Rahat uyumayı dinç uyanmayı yorgun hissetmemeyi tekrar hatırladım.
şiddetli kas ağrıları ve kas gerginliğiyle seyredebilen akıl almaz rahatsızlık... zaten uyku uyumak diye bir şey yok. pek çok sebebin bir araya gelmesiyle oluştuğunu düşünüyorum...

koenzim q10 (ubikunol formu) ağrılarla mücadelenizde faydalı olabiliyor.

lakin esaslı bir tedaviye ihtitaç olduğunu söyleyebilirim. uzman yardımı almakta yarar vardır.
farklı teşhisler konularak genellikle geç farkedilen rahatsızlık.
kas romatizması olduğunu söyleyen bir arkadaşım vardı, muhtemelen bundan muzdaripti.
Öldürmeyen ama süründüren, en ilginç hastalıklardan biri. Yol açtığı şikayetler (halsizlik, vücut ağrısı, olumsuz depresif ruh hali, uyku bozuklukları..) d vitamini eksikliğine benzer ve d vitamini eksikliğiyle karıştırılabilirliği yüksektir.
Halsizlik, baş ve vücut ağrısı, uyku problemi, sindirim şikayetleri, dikkat ve odaklanma bozukluğu, kronik mutsuzluk gibi şikayetler yaşıyorsanız önce d vitamini değerinize baktırmalısınız, sonra fibromiyalji araştırılmalı.
Mükemmelliyetçilerin hastalığıdır, genellikle kişilerde anksiyete bozukluğu ile birlikte başlamaktadır, bu hastalıkta 6 aydan fazla süren kas ağrıları görülür tanım bir romatizma türü.
yoğun kas ağrısı, halsizlik ve yorgunluk şikayetleri ile kendini gösteren bir hastalık. tedavi için uzun yol alınmasına karşılık kesin bir tedavi sonucu vermeyen hastalık olmuştur.