bugün

(bkz: alırım risaleni şakirt)
umutsuz gençliğin yamanmaya çalıştığı çağlayan'a gitmemizin ana nedenlerinden biridir. cumhuriyetimizin tehlikesidir bu tür gençler.
beyinleri daha küçük yaşlarda ışık evlerinde yıkanmış yitik nesil, yitik gençlik..
umutsuz vasifsiz akılsız gencliktir.
KAFALARI OKŞANASI GENÇLiKTiR, MALUMUNUZ ZAMANINDA PEK ALIŞTIRMIŞLAR.
bu nasıl bir başlık tır diye hayretle baktğım entry... gençliğimiz kaç parça olmuş acaba sorusunun peşinden geldiği karmaşık ruh hali .... sonrasından kendime gelip ; yok öyle bir şey insanlar istedği şeye inanmada ve güvenmede özgürdür .. içlerinde bir dönem bulundğum için haklarında kötü bişey yazamam ama sanıldığı kadar kötü,vasat. kayıp değiller ...
Üniversitelerde kapıdan karşılanan yurt ve barınma sorunları ışık ve ilim evleriyle çözülen gençliktir .
Fethullah Hoca'nın içi boş risalelerini yorumlamaya çalışan , her hafta belirli günlerde haremlik - selamlık vaziyette toplanarak çay ve zaman zaman çiğköfte eşliğinde şeyhlerinin belirlediği konu başlıkları ile örnek Türk -islam androidleri olmak üzere beyinleri yıkanan genç insanlardır . Göbek yapmasınlar diye halı saha maçlarına da götürülürler .
ilkokullarda başlarına türban geçirilen , zorla kuran kurslarına gönderilen küçük beyinlerdir . Bu çocukların elinden Tolstoy'un Muhammed adlı kitabı eksik olmaz . Din kültürü dersi diye Fethullah Gülen ve onun ekürisi Adnan Oktar gibi din bezirganlarının hastalıklı ve bilim düşmanı düşünceleri sinsice , yavaş yavaş benimsetilir.
Büyüdüklerinde devletin resmi kurumlarında kolayca yer bulan akıllı ve takiyyeci dinciler , Atatürk ve Cumhuriyet rejimi potansiyel düşmanlarıdırlar .
Edit : Kimi zaman canlı bomba olarak kimi zaman da boğaz kesen vahşiler olarak sosyal hayatta ölüme tekabül eden bir kaderleri mevcuttur . Aldıkları bağnaz ve yobaz eğitim sebebiyle sorgulamazlar , yaratmazlar sadece dini emirleri uygularlar . Diğerlerini de yola getirmeye çalışırlar ; yola gelmeyenler mensubu oldukları faşist ve dinci örgütlerin kiraladıkları ya da beynini yıkadıkları genç insanlar tarafından ya öldürülürler ya da komplo teorileri üretilerek sindirilmeye çalışılırlar . Rahip Santoro cinayetini ve Malatya Vahşetini gerçekleştiren gençlerin müdahale edilmez ise gelecekteki misyonlarını devralacak kurtarılmayı bekleyen gençlerdir . Gerçekten paraya taparlar ve ruhunu postmodern dinci şeytan a satanlar da mevcuttur .
Allah' a götüren her yol güzeldir. gençliğin huzur ve güvence bulduğu bir yaşayış şeklidir, izlediği bir yoldur. **
fethullah a değil, allah (c.c) a inanan, yanında fethullah gülen hocaefendiyi de seven gençlerdir. yitik gençlik değildir. beyinleri de yıkanmamıştır.
(bkz: unut yok öyle birşey!)
içlerinde nice boş insanlar olduğu kadar, bir o kadar da pırlanta gibi çocukların bulunduğu güruh...
kendilerini belli etmekte çok hızlı davranan gençlik.
(bkz: bu ne hız yiğidim)
hocalarından örümcek gibi ağ kurup içine düşecek insanları bekleme talimatı alan güruh.

http://www.youtube.com/watch?v=4tbnGnzdmgU
hocaefendilerinin amerikada tedavi oldugu masalina inanan saf genclik. ne bitmez tedaviymis, beyin nakli falan mi yapiyorlar?
genelde ince bıyıklı amcalarımız tarafaından bryinleri yıkanan allah'a ibadet edip fetkullah'a kölelik yapan gençliktir
kimseye hakaret etmeyen gençliktir, tahriklere kapılmamaya çalışır, şiiri nazım hikmet'ten ibaret gören, roman'ı orhan pamuk zanneden, en beğendiği program okan bayülgen'in makine'si olan, atatürkçüyüz, gericiliğe karşıyız şeklinde bir slogandan başka bilgisi olmayan, insanları kışkırtan -bir kısım sözde- atatürkçü gençlere göre farklı bir profil çizerler, fethullahçı değil müslüman gençlik olarak tanımlamak isterler kendilerini, kimsenin düşüncesine saldırmaz, sevdiği kişilerle ilgili hakarete varan sözler sarfetmezler, -izmlerin peşinden koşmazlar ve hepsinden öte laftan çok icraat adamlarıdır, bazen bu kışkırtmalardan ötürü evet o benim diyenlerine de rastlanır, kudurmazlar, kudurturlar..
pirleri fethullah gülen'i hz.fethullah hoca efendi hazretleri zaatı muhtaremleri vs. gibi sözlerle onurlandıran... ona karşı laf söyleyenlere kartal kesilen gençliktir...
bir bölümü için,

kendi hÂllerinde zararsız insan imajı çizerler.
temiz kalplidirler. hırsızlık, gasp vs. hareketlerde bulundukları görülmez.
fetoş hocalarına -doğal olarak- aşırı bağlıdırlar ve laf ettirmezler.
birazcık yaralarını kaşıyınca ağızlarından klasik dinci lafların döküldüğünü görürsünüz. "erkek kadınından sorumludur", "türban özgürlüktür" işi daha da ileri götürüp "atatürk devrimlerine karşıyım" diyenler de olur.
yahudileri ve batı dünyasını sevmezler ama hoca efendileri konusunda bir tezat yaşarlar bu nedenle.

bazıları feci ezik yetiştirilir. bir ışık evleri var bizim buraya yakın. ahahahhaah çok gülünesi, adamların evlerinin önünden kız geçince perdeleri çekiyorlar...komedi, trajik, trajikomik bla bla...

manyak paranoyaları vardır bir de, coca cola yazısını tersten yazıp arapça olarak algılarsan müslümanlara hakÂret içeren bir anlam çıkıyormuş.

word programında bilmem ne yazı diliyle 2001 eylül ikiz kule saldırılarında kullanılan uçağın seri numarasını yazarsan karşına iki kule bir kuru kafa ve israil bayrağı çıkıyormuş...denedim hakkaten var böyle bir şey, korkuttu beni akşam akşam âdi çocuk.*

dünyayı masonların yönettiğini düşünenleri vardır bir de bunların. çok şey bildiklerini düşünürler. şöyle içlerinden bir kanki yaparsanız keyifli dakikalar geçirebilirsiniz...

maymuna fındık atıp oynamak gibi bir şey.
Takılmamsı gereken gençlik , aslında hiç bir zararları yok ; ne hırsızlık,ne gasp ne başka bir suç fakat T.C nin sadece müslüman ve dinci bir kitle olmadığını, devletin anayasal sistemle yönetildiğini anlamamaları, bağnaz düşünce tarzlarının oluşturduğu bu düşünce onların mevcut sistemi yıkma tehditi olduklarını gösterir.Kuran varken anayasa onlar için geçersiz olabilir ama bu halkı sadece müslüman olan bir devlet için geçerlidir ve bu bir cok dini içinde barındıran T.C için imkanı olmayan bir ideadır he eğer hayır efendim müslümansak kurana göre yaşamlıyız deniliyorsa buyursunlar halkı tamamen müslüman olan iran'da yaşayabilirler .

Laikliğe zarar gelmeyip inançlar siyasi boyuta geçmedikçe sağcısı,solcusu,şamanisti,ataisti herkes istediği gibi istediğini yaşasın kime ne.
hakaret edenlere, laf atanlara, kışkırtanlara inat inandığı gibi yaşamaya devam eden gençlik, nasıl mı, şöyle:
(#1349413)
herşeyleri kötü olabilir ancak en azından içlerinde allah korkusunu ve vatan millet sevgisini taşıyan gençliktir. vatanlarını milletlerini bayraklarını severler.
başıboş bırakılmış ve fethullahın kollarına düşmüş gençlerdir. yazıktır.
ne arkadaşlarını maymuna benzeten ne de insanlara komik lakaplar takan gençliktir. bugün sen başkasına fetoş dersen sana yarın gelir gotoş derler bana totoş derler, sonu gelmez bu işin o yüzden fikri ne olursa olsun insanların bu tarz hassas konularda saygılı davranması lazım diye düşünüyorum.
->ulkeyi yikacak gencliktir, acilen meydanda 10. yil marsi esliginde yakilmalidir.
-abi kendinden baska tarzi benimseyen insanlari niye ...
->suuussss! pezemenk, sen de mi seriatci fetocu oldun! sktr git senle de konusmam bundan sonra...
-sen benim beynimin icini nasil bilebilirsin ki?
->ben senin cigerini bilirim!
-hmm, zaten yuzbinlerce insanin komple ne amaclar tasidigini ve neler hissettigini bir bakista cozmenden anlamaliydim.
->yok lan, ben onlarin arasinda yasadim, bi dersaneye gittim, orda deterjanla karsiladilar, yikamaya kalktilar beynimi. dedim hoyyytt! nooluyoo
-yani genelliyoruz muntazaman...
->susss, satilmis, abd yandasi seriatci komunist yesil kirmizi hain imam takkeli igrenc!!!! ooohhh yeaahhhhhhh...
http://www.youtube.com/watch?v=Bi5JMymjgdc&eurl=http%3A%2F%2Fkemalistler%2Enet%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D9133%26highlight%3Dlaiklik%2Bcumhuriyet
bütün bu olumsuz yazı yazan yazarlarımızada sevgi ve şevkatle karşılıyan ve onlar hakkında kötü düşünmeyen gençliktir.