bugün

ferdi tayfur, müslüm gürses, orhan gencebay üçlüsünün en güçlü sanatçısıdır. Kendine has üslubu ile adamı şekilden şekile sokabilir. Filmleri ve bütün müzikleri izlenmeye doyulmaz.
çok güzel anlamlı sözler yazan büyük sanatçı

--spoiler--
bir heves diyorsun
aşka sevgiye
böyleyse dünyada
yaşamak niye
--spoiler--
müzik kariyerinin "çeşme" ile başlayıp, "fadimenin düğünü" ile bittiği büyük sanatçı.
benim nazarımda tarz olarak sadece müslüm gürses ile karşılaştırılabilir.
şöyle bir dönüp baktığın zaman müslüm gürses; ne verirsen okumuş, sesi ve yorum kabiliyeti müthiş güçlü.
ferdi; yazmış, bestelemiş, yaşamış.
türkiyede adam gibi sanatını yapan sayıları bir elin parmağını geçmeyecek değerli sanatçılarımızdan biridir.birçok şarkısı bugün bile severek dinleniyor.40 yıldır birçok seveni yine yeni şarkılarını ve yeni albümlerini bekliyorsa bu adam bu ülkeye verebileceğinin fazlasını vermiş demektir.
ayrıca kendisi 2003 ve 2004 yılında erciyes zafer kurultayında sahne almıştır ve devlet bahçelinin de yakın arkadaşıdır.bu da zaten siyasi görüşünü az çok açıklıyor.
ağır müslümcü olmama rağmen türkiye'de sanat adına çok iş yaptığı, ve dinleyenlerine ölümsüz şarkılar kazandırdığı için saygı duyduğum sanatçı. müslüm orhan ferdi üçlemesinin ferdi babası. son dönemlerde maalesef demet akalın bir şarkısını söylemiştir. yıkılasın be dünya, bana sor, bağ bozumu şarkıları her daim dinlenesidir.
kim dalga geçerse geçsin kendisi büyük eserler yapmıştır. en basit örneği merak etme sen şarkısıdır.
yeniden ilgi odağı olma yolunda. köktenci hayranları ferdi her kayboldukça yeniden dikkat çekmesini sağlayan işler yapıyorlar. malum dizi de bunlardan biri. dizi izlenen bir dizi olduğundan bazıları da yeni keşfediyor, ferdi yi.

aslında bu bana özel bir fenomendi yeniden keşfedilmesi paylaşmamak açısından kötü olsa da ferdi için iyi olduğundan seviniyoruz.
bir de daha benim dinlerken hala geberdiğim parçalardan çoğunun haberi yok bu yeni hayran kitlesinin. yani şimdilik hala tekim.

lan bunu yazmakla iyi mi ettim bilmiyorum ya şimdi o az bilinen şarkıları da araştırırlarsa ya da mazallah mecnun diziye koyarsa. yok yok o kadar da kötümser olmayayım.
aslında menajerlik işlerinden anlasam ferdi ile ilgili süper fikirlerim var ama ferdi bu ne fikir kabul eder ne akıl alır.
isyankarlık budur.
saygılar üstad.
hayatında yaşamış olduğu acıların sesine yansıdığı sanatçı...
1904 - 1958 tarihleri arasında yaşamış, seslendirme sanatçısı, yönetmen.
bana sor sabahçı kahvesi gibi ahmet selçuk ilkan şiirlerini ete kemiğe bürüyen, müzik piyasamıza sokan değerli snatçılarımızdan.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.