bugün

entry'ler (104)

kadir mısıroğlu

çok bilgili cesur kalender meşrep üstadımız kadir mısıroğlu g.t korkusuna söylenemeyen gerçekleri haykıran taviz vermeyen bir hocamız.Allah uzun ömürler versin böyle adamlar kolay kolay yetişmez

sol partilerin iktidar olamama nedenleri

sol partiler din düşmanıdır.dinle olan ilgilerin hristiyanların ilgilerinden fazla değildir de ondan.
kılıçdaroğluna ingilterede sordular iktidar olursanız ilk ne yapacaksınız diye.
cevaba bak:
gandi:iktidar olursak ilk önce laikliğin gereğini uygulayacağız.başka meselesi yok adamların
Allah korusun chp bir iktidar olsa camileri kapatıp ezanı tanrı uludur yapacak herhalde.

necmettin erbakan

Türkiye de bugün islam konuşulabiliyorsa buna en çok çaba harcayan zatı muhterem Hocamız Erbakandır.Adil düzen Ağır sanayi ve Manevi kalkınma düşünceleriyle türk siyasi yapısına yön gösteren hocamız aynı zamanda memleketin yetiştirmiş olduğu en büyük bilimadamlarından biridir. bugün tarih itibarıyle vefat etmiştir.mekanı cennet olsun

başbakan ın rektörlerle buluşması

öğrenciler üniversiteler bizimdir diyor,yök hayır bizimdir, diyor. rektörler ses çıkarmaz ama üniversiteler rektörlerin babalarının malıdır

erdoğan ın atatürk ten daha üstün bir lider olması

erdoğanın atatürkün kazdığı uçurumları doldurması için 40 fırın ekmek yemesi lazım.

kenwood

kenwood un ev müzik setleri de kalitelidir.hangi ülkenin malı bilmiyorum ama bende her zaman Amerikan malı hissi uyandırmıştır.birde bu marka deck sistemler zamanında fazla kat göz çıkarmaz anlayışını benimsemiş olacaklar gereksiz katlar üretmişlerdir.zaten şimdiki setlerinde aynı özeni görmek imkansız.

geometri

realitesine inanmadığım tek derstir.şurası şu derece olursa burası şu kadar cm olurmuş.Anlayacağınız bir seviyeden sonra yalan üzerine yalan.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı denince neden hep yüksek topuklu ayakkabı akla gelir şaşırıyorum.yüksek topuklu olmayan ayakkabılar mesela 3cmlik topuklu ayakkabı topuksuz ayakkabı mıdır? cevap bekleyen bir soru.

rabia kazan

ailesinden çekindiği için başını örttüğünü söylüyordu,ama bence dikkat çekmek için kendini pazarlamak için örtüyormuş başını.zaten başı hariç heryeri açıktı.ağcayla nişanlı kaldı falan kendini tanıttı italyaya kapağı attı.şimdide başörtüsü islamda yok başımı açacağım diyor.sanki gavur bir adamla evlenmek islamda var da onun için yapıyor.şırfıntı kendi dinden oldu birde milletin kafasını karıştırıyor.

aiwa

çok kaliteli kasetçalarlar ve müzik setleri üreten firmaydı.firmaydı diyorum çünkü birkaç yıl önce firmayı sony satın aldı.kendini geliştiremedi dijital sisteme geç girdiği birde uzaydan gelmiş görünümü veren setler üretmiş olmasından dolayı sanırım.

kanıt

dizinin sonunda beyaz üniformalı kadının delillerin nasıl karartılabiliceği hakkında fikir vermesi beni endişelendirmiyor değil.

cevat akşit

memleketin yetiştirdiği büyük hocalardandır.islam ilimlerinin yanında batı hukuku(fransada avukatlık bile yapmıştır),adli tıp, fransızca,ticari ilimler gibi birçok alanda ihitsas sahibidir.Bütün bu bilgisini islam Hukuku alanında toplamıştır.Cevat hocanın en sevdiğim yönü ise prof olmasına rağmen ege ağzıyla konuşması,ve meseleleri irdelemesidir.hocam Allah bereketli ömürler versin.

technics

dünyanın en iyi kasetçalarlarını üreten firmaydı şimdi ise kulaklıkları çok prim yapıyor.ama ben hala technicsin kasetçalarlarını kullanıyorum 1 numara...

ismail yk

söylediği şarkıların sözlerini neresinden çıkardığını merak ettiğim insan.işin ilginç tarafı o kıpır kıpır şarkıları işittiğim zaman bir ezilmişlik,horgörülmüşlük ,çaresizlik hisleri düşüncelerimi kaplıyor.

tarihteki unutulmaz ayarlar

necip fazıl trenle hapishaneye gönderilirken bir adam hakaret amaçlı olarak
- şuna bak maymuna dönmüşsün der
necip fazılın cevabı sert olur pencereye döner
-şimdi de pencereye döndüm.

hasan hüseyin ceylan

hasan hüseyin ceylan aslen ilahiyatçıdır. fakat onu biz yaptığı tarihi araştırmalarla tanırız. adam ömrünü cumhuriyet tarihine vakfetmiş. işin ilginç tarafı hiçbir uzman tarihçinin cesaret edipte söyleyemediği faciasal geçekleri ceylan dile getirmiş ve doğruluğunun cezasını da çekmiştir. bkz

http://www.youtube.com/watch?v=P2QOCk4dzQo&feature=related

ergenekon

ergenekonu şevki yılmaz 92 de deşifre etmişti merak edenler

http://www.youtube.com/watch?v=1WxQgk6JTI4

galatasaray

galatasarayın teknik direktör gerçeği için şevki yılmaza bir kulak verin

http://www.youtube.com/watch?v=hm3JndBJ0vQ

hasan mezarcı

kaç kişi vardır şu memlekette söylenemeyen gerçekleri haykıra haykıra konferanslar da spor salonlarında söylemiş. işte hasan mezarcı işte yüzü.

defne joy foster

Birkeresinde bir olay hakkındaki duyguları sorulduğunda: annasi ile babasını yatakta görmüş bir çocok gibi şaşkınım cevabını vermiş beni gülme krizine sokmuştu.