bugün

başkanının ne yaptıysam fb için yaptım diye ifade verdikten birkaç ay sonra yok be oğlum fetö yaptı diye gezmeye başladığı takım. şike yapamayınca orta sıralardan kurtulamıyor iki senedir.
Fenerbahçe abi sorunun ne kız meselesi mi?
Bu kötü dedikleri fener, ligi galata'nın da beşiktaş'ın üstünde bitirirse çok gülerim.
Şanslı olduğu malatyaspor maçında net biçimde görülmüş, ligi diğer iki büyükten üstte bitirmesi istikrarsız olduğu gerçeğini değiştirmeyecek kulüp.
Ligdeki 10. Mağlubiyetini alan takım.
O dalga geçmeye çalıştıkları Galatasaray'ın hala iki puan gerisindeler.
Yani Galatasaray'ın ölüsünü bile geçemiyorlar ligde.
Zaten Galatasaray'ın dirisi... Her neyse.
Yok ya ben umudu kestim arkadaşlar. Siz devam edin.
görsel
Bugün sivasa yenilerek belki de beşiktaşı şl den ettik.
Sağolsun kötü sezonumızda yenildiğimiz gün sahasında yenilen ebedi dost. Bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz.
En yetenekli ve umut vad eden genç oyuncusunu ilk onbire koyan ama koskoca bir 60 dakika zilyon pas yaparken sürekli boşa kaçan bu genç futbolcuya bir tane bile pas atmayan futbolculardan kurulu takım.

Artık olay öyle boka sarmış durumdadır ki elinde savunma yapacak adam bile kalmamış, savunma yapsın diye konulan Ozan Tufan; gülhane parkında sabah turuna çıkan veteranlar ayarında tadında bir maç oynamıştır.

Hatta teknik direktörü bile olmayan bir takım haline gelmiştir.

Dahası 2 sezondur ilk 5'e bile giremeyen bir takım olup çıkmıştır.
Menermaççeme koydular namımı erittiler :/
Elinde kanat orijinli oyuncu olmamasına rağmen merkez oyuncuları kanada kaydıran kadrsou kötü kurulmuş takım. Garry rodriguez dışında kanat forvet yok elinde. Deniz, tolga, ozan, ferdi kanat forvet oynadı,
Madem elinde 4 3 3 oynamaya müsait oyuncu yok, 4 3 1 2 veya 3 5 2 denenebilirdi. 3 5 2 nin kenarları dirar ve hasan olabilirdi. Ama bu sefer de stoper yok elde.
Bakalım gelecek sezon kadro planlamasında bir ışık vadedecek mi? Kaan ayhan ve bir tane net kanat forvet bence seviye atlatır
gelene gideni yeniliyorlar haftaya inönüde bize karşı aslan kesilirler kesin amk.
her şey iyi güzeldi başkan geldi ortalık şenlenecekti ne oldu ya.
Türkiye'de şike kelimesini bize öğreten takım...
şike olmayınca bir de üstüne var olunca bizdeki sözde üç büyükler oldu size üç ezikler. orta sıra takımı hepsi.
eskiden maçlara gidip; borçlarımızı, kötü ilişkilerimizi, kötü işimizi ve mutsuzluğumuzu unutuyorduk. stres atıyorduk. artık bunları alan bir fenerbahçe yok, bunların üstüne katan bir fenerbahçe var. umarım eski haline döner çünkü bu şekilde ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.
sezonun sonunda şampiyon olan takımdan çok; ligi kaçıncı sırada bitirdiği daha fazla tartışılan ve konuşulan ülkenin en büyük en popüler spor kulübü.
“Bir Beşiktaşlı olarak Fenerbahçe'ye gıptayla bakıyor ve ayakta alkışlıyorum. 3 Temmuz’u yaşadılar, otobüsleri kurşunlandı, hakemler yüzünden yarıştan düşürüldü ama Galatasaray ve Trabzonspor kadar dert yanmadı, ağlamadı."

-Ali Gültiken.
*üsteki yazara cevap gibi olacak ama kazın ayağı öyle değil..

*3 temmuzu kendileri yarattı
Kendi yaptı kendi belasını buldu.
Aziz Yıldırım bile mahkeme kayıtlarında yaptiysam fener için yaptım dedi.

*Otobüs kurşunladı olayı bana pek mantıklı gelmedi.
Madem magdursunuz memlekette adliye var savcı var bürokrasi var
Yapan kim azmettiren kim çıkartır ortaya.

*Hakemler konusuna hiç gelmeyelim
Misal 2006 yılında
Anelka Konya'da 90+ da elle gol atarken kimse fenerin hakkı yendi demedi

Yada nobre Samsun'da elle goller ararken kimse ağlamadi

Yada Alex haybeye penaltılar alırken aziz başkanın sesi çıkmıyordu.

2010/11 de Eskişehir'de, Karabük'te, Sivas'ta çanta çanta paralar havada uçarken

Mecnun odyakmaz şeref tribününden kaleci Korcana eliyle yiyeceği gol miktarını işaret ederken sesiniz çıkmadı

Yada emenikeye çanta çanta para giderken sesiniz çıkmadı
150 bin dolarcik artı bir sonraki sene transfer sözü.

Yada takımım için canımı veririm diyen Diego Lugano birden bire nasıl kaçtı gitti
Tesadüfe bak hemde 3 temmuzun ertesinde..

*Senelik 100.000 dolar transfer bütçesi bulanan Boluspor birden bire fenerin 3. Kalecisine 1 milyon lira veriyor
Başkan boluda define falan buldu galiba.

*Eljif elmasın transferi için Napoli başkanı paat diye 14 milyonu nasıl verdi
(Unicredit/yapı kredi) ortak yapımı senaryo izledik..

Fenerbahçe bu ülkenin karanlık kutusudur
Zamanında Juventus gibi en alt liglere düşürülmesi lazımdı ama ne hikmetse olmadi..
maçlarını 50.000 kapasiteli ülker stadında oynayan takım.
bu stad aynı zamanda onyekuru'nun her sene kaydığı yerdir.
onyekuru gs'den ayrıldı fakat mazbatasının hala saplanmış olarak stadın çimlerinde bulunduğu rivayet edilir.
basketbolda avrupanın 1 numaralı kupasını müzesine götüren 5 kez final four oynayan takım.
voleybol şampiyonlar ligi şampiyonu.
futbol şampiyonlar liginde yarı finalin kapısından, uefa da finalin ucundan dönen takım. türkiyede resmiyette en çok şampiyon olan 2. takım. sayılmayan şampiyonlukları saymıyorum bile.
diğer branşlara değinmiyorum. yıllardır olimpiyatlara en çok türk sporcu gönderen takım diyim kısaca.

yani anlayacağınız türkiye nin 1 numarası. kabul etsenizde etmesenizde.
iyi bir teknik direktör ve futbol aklına sahip olmadan yapabilecek herhangi bir şeyi olmayan futbol takımı. Kulübün iç dinamikleri takımı başarısızlığa sürüklüyor adeta.
önümüzdeki sene ilk 3 girmesi imkansız olan takım.
dünyaya bir daha gelsem babamı değiştiririm, fenerbahçemi değiştirmem. öyle bir aşk amk.