bugün

tv de reklamları dönmeye başlayan yeni içecek markası.
gördüğümüz üzere, "birşeyler kıpırdanıyor" şeklinde reklamlara sahip olan marka.

(bkz: bir şey)
aromalı enerji içeceği.
meyveli malt içeceği.
malt aromalı, meyveli enerji gazozu. * * *
içen biri olarak söyleyebileceğim, bildiğin ritmix'in yandan yemişi olan içecek. üzerinde yunanistan'da üretildiği falan yazıyordu ayrıca.
lübnanlı şarkıcı. bizim arabeskçilerin çoğunun esinlendiği ve hatta aynen müziklerine şarkı sözü yazdıkları parçaları seslendirmiştir. daha fazlası pek yakında.
reklam müziğinde depresif bi' tını var. böyle gözlerim arkaya kayıyor, dinginleşiyorum.
paso reklam yapan ama hiçbir yerde rastlayamadığım içecek markası. arkadaş alıp denemek istiyorsun bulamıyorsun. belki de pazarlama stratejisidir.
(bkz: islami bira)
reklamda çalan şahane şarkının adı eyes are at the billions'dur.
ananaslısı anamdan doğduğuma pişman etti.
iğrenç tada sahip içecek markası.
feueöyröuüüuuuıuuz şeklinde telafuz edilir, feyruz falan değil, aman diyeyim.
heineken tarafından üretilen mal içecek.
armutlusu da olan bir tür içecek.. pek de hoş bir şey değil, denendi zira..

o değil de, armutlu içecek mi olur lan?
bir nevi alkolsüz bira. bira alkolü için içilir tadı için içenini görmedim henüz.
arpa suyunu şişeleyip kakalama girişimidir. "oszmın" diyerekten anason suyunu da şişeleyip satmaya çalışırlarsa şaşırmayın.
amerikan filmlerinde (bkz: amerikan pastası 6)bira içip maç izleyen "alfa beta teta gama pipi" tişörtü giyip artistlik yapan kekolara özenip öyle olmayı arzulayan ama birada alkol olduğu için ;onları dolarlara boğan dayatılmış inançlarıolduğundan;böylesine "cool" durumları yaşayamayan ,"bozdolabından soğuk bir bira atsana dostum yankiler gene ıskaladı moralim bozuk" cümlesini kurubilmek için ömrünü adamış "ılımlı islami" kesimi hedef alan bir markadır.
migros gibi büyük marketlerde olmayıp, diasa gibi ufak marketlerde bulunan alkolsüz bira içeceği.
asitli meyve suyu gibi, yada bildiğin meyveli gazozumsu...
elma, şeftali önerilir.
serum dahi olamayacak tada sahip şey, sıvı, ya da onun gibi bişey.
içildiğinde ağızda "yanmış şeftali" tadı bırakan içecektir.
türk ağzına pek uymuyor ama, sağlam bir bira gazı ve göbeği yapma potansiyeli hiç yoksa bile pek çok.

yunanistan'da üretildiği için makedon taraftarlığım kaynıyor. yunan düşmanlığım besleniyor. ne yalan söyleyeyim, sevmem yunanları. türkiye'de üretilseydi başka olurdu belki.

yine de denenebilir, şurup gibi tadının altındaki ince bira dokundurmasının eğlencesi geçici olarak yaşanabilir. ucuz da değil meret.

zaten birayı değerli kılan, alkolü aşırı özenli hale getiren bu yasaklar değil mi? yani kantinde bira satılıyordu da, biz fayrouz iyidir, bira tadı verir mi diyecektik?

üzücü olansa bu hal. alkolü yasaklamaya, başları türbanlara sokmaya çalışırken, kıçları açıkta kalan keferelere döndürüyorlar insanları. kefere derken, sakın ola ki küffar, allah gibi referanslarla göz boyadığımı düşünmeyin. bilakis arapçadaki genel anlamını alıp kendi şeyimden yansıtıyorum.

ezcümle; alkol serbestliği lazım bu ülkeye.
izcümle; fayrouz fena değil.
ismi gibi kendisi de bi garip olan içecek.
adını firuze taşının renginden alır. laciverde yakın bir renktir.
benim gibi armut fanatiklerine "işte bu!" dedirtmiş, eti tutku, biskrem gibileriyle harika giden armut aromalı gazlı içecek. armutlu gazoz bir nevi, ama çok daha güzel tadı. deneyiniz. o değil de, sadece türkiye'de üretilmiyor muydu lan bu?