bugün

(bkz: irmik)
erkeksi kadın oyuncu.
söz fato'da isimli reality show tadındaki programının birinde, yaşanmış bir yangın olayının canlandırılması gibi gereksiz bir işe kalkışmış; bu amaçla bir binanın ikinci katından itfaiyecilerce kurulan brandaya atlamak istemiş, binaya doğru yürürken aslında üçüncü kattan atlayacaktım ama itfaiyeci arkadaşlar ikinci kattan atlamamı istediler ehi ehi demiş; akabinde, ikinci kattan atlayarak çanağı kırmış ve uzaktaki kameraya gülümsemeye çalışmasına rağmen, fark etmediği yakın çekim kamerada kaldıııırrrr, kaldııııır diye ince ince ciyakladığına şahit olunmuş ve iki hafta mola verdikten sonra devam ettiği programında hatırını soran bilmemne ilçesi belediye başkanına iyiyiz nasıl olalım, vatan için canımızı ortaya koyuyoruz ama vatanım sağolsun demiş ve sonrasında lamalığa devam etmiştir.
cok güzel tükürür kendisi.
şişli belediye başkanlığı yaptığı dönemde belediye işçileri tarafından bir süre bina içine hapsedilmiştir. "sanatçı'dan siyasetçi olmaz" sözünün canlı örneğidir.
10 yaşında da olsa 70 yaşında gibi gözüken güzide oyuncu. her an acı çeker havasında.
filmlerinde genelde samanlıkta ağanın saldırısına uğrayan, kendisini tırmıkla kurtaran kadın oyuncu.
bir filminde cüneyt arkının annesidir ve kanlılar cüneyt'in anasını sikmeye çok kararlıdır ! kaba oldu kusura bakmayın
sonra intihar eder çok acı bir filmdir abd de çekilse oscar alır ciddi manada insana o anı yaşatmış oyuncudur.
küçükken bir erik türü sandığım yeşilçam sanatcısı.
bana hep doris day'i anımsatan kadın oyuncu, eski belediye başkanı ve lama*.
zamanında ilginç bir imza alma girişiminde bulunmuş oyuncu.
http://turknostalji.com/h...douglas-ne-yapti-368.html
bi insan 7sinde neyse 70inde de o olur derler ya sözlük, huy olarak değil sadece güzellik ve yetenek bakımından da.

bu kadın akranlarının en güzeli benim gözümde. ve yetenek de eskimemiş dahası sivrelmiş, parlamış bileylenmiş bi bıçak gibi olmuş.

oyy sıkarım senin o yanacıklarını.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/fatma-girik/

tövbe ya rabbim, hamile hamile bakılmaması gereken, bakılsa da korkulmaması gereken bir fotoğraf. o nasıl bir bebektir, nasıl bir surattır öyle...
an itibariyle tv8 de cengiz semercioğlu nun programına konuk olmuş, 70 lerde olmasına rağmen gözleri ışıl ışıl ablamızdır.
nereye girik olduğunu hala çözemediğim anneme benzemesine rağmen güzel bulmadığım kadın. hatta annem daha güzel lan yeşil gözleriyle.
Yillarin eskitemedigi sanatci.
1989-1994 yılları arasında şişli belediye başkanlığını yaptığını ilk kez wikipedia da duyup şaşırdığım ünlü.
Şahan'ın "Damda erik fatma girik" repliğiyle ismini öğrendiğim ünlüdür.
akil insanlar konusunda "beni çağırmazlar, çağırsalar da gitmezdim" sözlerini güzel bir hikayeyle süsleyen oyuncu.

"inanmıyorum da ondan. bak sana bir hikaye anlatayım, akil adamlar da duysun. “ağrı dağı efsanesi”ni çekiyoruz. benim oynadığım gülbahar, çoban ahmet’e sırılsıklam aşık. çoban ahmet’i zindandan kurtarmak için zindancıya yalvarıyor, “ne istersen veririm, malımı mülkümü ne istersen, yeter ki ahmet’imi bırak” diyor. zindancı “hiçbir şey istemem, saçından bir tutam ver yeter” diyor. gülbahar da kesip veriyor. ahmet’le birlikte dağlara kaçıyorlar. tam mağarada sarılıp yatacaklar, araya kılıcını koyuyor çoban ahmet. “ne oldu” diyor gülbahar. “beni serbest bırakması için zindancıya ne verdin” diyor ahmet. “hiçbir şey” diyor gülbahar, “sadece saçımdan bir tutam kesip verdim”... “benim için yeter” deyip kalkıyor ahmet... buradaki kritik soru budur: “ne verdin?” bu meselede ben de aynı soruyu soruyorum”

http://www.turkgundem.com...beni-tehdit-etti-6448.jpg
gözleri hiç ama hiç değişmeyecek olan kadındır.
zamanında yetiş fato adlı programı olan aktris. o neydi be öyle.
Yesilcamin tek sevmedigim kadin yildizi. Sevemiyorum cok itici geliyor.
Kirpikleri çok güzeldir.
bir filmde cüneyt arkın'ın annesini diğer filmde ise sevgilisini oynayan sinemanın 4 büyük kadın oyuncusundan biri. ayrıca doksanlı yıllarda kanal d'de söz fato da diye bir programı vardı hatta bir programın çekimi esnasında düşüp belinden çok fena sakatlanmıştı diye hatırlıyorum, yanlışsa özür dilerim ama hatırladığım kadarıyla böyle bir şey olmuştu.
4 abartılmış kadın oyuncudan birisi. söz fatoda adlı programında ona buna çemkiriyordu. reha muhtar' ın daha bir cahil versiyonuydu . cüneyt' ten 8 yaş küçük olmasına rağmen annesini oynamış .