entry'ler (405)

öteki dünyaya inanmayıp ölümden korkmak

ölmek farklı bi olay, öteki dünya olayı inanç meselesi. bu ikisinin birbiriyle ne alası var? *

sigarayı bırakma çabaları

en son bırakma girişimimde sigaranın yokluğunu çerezle giderme gafletinde bulundum. sonra baktım ki çereze verdiğim para sigaraya verdiğim parayı geçiyor, bende çerezi bırakıp geri sigaraya başladım.
çerezle, sakızla, çayla çorbayla olacak iş değil.

yaran diyaloglar

olay bir döner salonunda gerçekleşmektedir.

- iyi günler bi ekmek arası alabilir miyim?
+ bi sormam lazım. soner döner var mı? varmış.
- Tamam bir ekmek arası lütfen.
+ ıııı şey mi? döner mi?
- hayır terlik. ekmek arası terlik yiyorum ben çünkü. manyaam.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

-Seni seviyorum.
+Tanrım sağır oldum.
-Sağır mı?
+Evet.
-Bunu nasıl duydun?
+Neyi?
-Söylediğimi.
+Hangisini?
-Seviyorum.
+Tanrım sağır oldum.

pm de yetkiliye gider yapmak

en son 2008 yılında itü'de yaptığım eylem.
horozlanırken falan baya adam oluyorsun yanlız yaptığın gider sözlükten şutlanmanla sonuçlanınca baya istenmeyen tüy muamelesi görüyorsuz.
mizahi, duygusal, atarlı-giderli, trajik istediğin kadar Sağlam yaz istediğin kadar Sağlam yazar ol. daşşak kimdeyse o konuşuyor gençler. haddinizi bilin, edebinizle durun. benden Söylemesi.

sigara içmenin yakıştığı insanlar

the walking dead - darily dixon
içmeyen adamı sigaraya başlatır o derece.

bir şans daha vermek

mallık. net.
'tam iyi sıçamadın ağzıma hadi bu sefer inşallah' demenin başka bir yolu.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

- seni seviyorum.
+ bende.
- sende ney?
+ yaa ben diyemiyorum öyleee
*

gecenin şiiri

iyi geceler ulan ankara
soğuk bana sözlerin
neden bakmadın bana
yarak görsün gözlerin *

utandıran çocukluk anıları

Burnuma nohut soktum.
Suratın bir tarafı şişti, sonra diğer tarafı da şişti. misafirlikteki annenin yanına gittim itiraf ettim. Şişmesi ve nohut sokma kısmında sıkıntı yok. ama o itiraf anı, o balkon karılarının bakışları var ya. allah onların bin belasını versin.

uludağ sözlük sigara içmeyen yazarlar derneği

Bağıra basılası ekiptir vesselam. Tertemizlerdir. ten renkleri bile bi farklıdır yani. Sözlüğün yüz akları, gurur kaynakları. Yavrularım, canlarım, yavru ceylanlarım benim.

sigarayı bırakıyorum diyen insan

Şu cümleyi kuracak olan kişilerin %80'i maksimum 1 hafta bu yemini tutup sonra orucu bozuyor.
orospunun tövbesi harbiden yarrak görene kadar yani. *

arızalı

türkiye sınırları içinde tuvalet kapılarına sık sık asılan yazı.
türk esnafının %80i iş yerinde tuvalet barındırıyor. bunun %70i tuvaletin kapısına arızalı yazıyor. bunun ana nedeni 'benim değilmi amk bı ben sıçarım' düşüncesi. *

foursquare

isim telaffuzu biz türkler için çok zor olan ve her kişi için farklı isme sahip olan, belkide sırf bu yüzden isim değişikliğe gidilip 'lan o kadar isim değiştirdik içeriğinde bı anasını sikelim' diyerek iyice boka saran, kişinin nerde olduğunu belli etmek için kullanılan gereksiz ötesi sosyal paylaşım uygulaması.

yazarların gece yapmadan yatmadıkları şeyler

intro dead'i bı açmadan yatmak haram bence.

alkolsuz viski

didi diye çığıran teyzenin amigolugunu üstlendiği soğuk çay olarak adlandırılan içecek.
o kadar çılgın bı buluş ki çeşitli aromaları bile mevcut.

kilo almak isteyenlere tavsiyeler

sığır gibi yiyip sadece sıçmaya kalkmak çok müthiş kilo aldırabiliyor.
denedim bizzat çalışıyor.
-bi isim verecek kadar bi göbeğim bile mevcut.

birine küfrederken ona değil de anasına küfretmek

Küfrettiğin kişiye sinir olduğun için küfür edersin. Küfür ederken de onu sinir edecek olan ögeyi bilinçsiz olarak seçersin. Yani küfürü bilinç altın seçer harmanlar ve küfürü ağız yoluyla birey telaffuz eder. *

2014 oscar ödül töreni

2014 oscar kazanacakları

en iyi film:12 years a slave

en iyi yönetmen: alfonso cuarón

en iyi erkek oyuncu: matthew mcconaughey

en iyi kadın oyuncu: cate blanchett

en iyi yardımcı erkek: jared leto

en iyi yardımcı kadın oyuncu: Jennifer Lawrence

en iyi uyarlama senaryo: 12 years a slave

en iyi özgün senaryo: her

en iyi görüntü yönetmeni: gravity

en iyi ulaşılmaz kanal: digitürk

her

2014'ün en iyi film Oscarına aday olan bir o kadar da orijinal olmayan senaryoya sahip film ha güzel mi güzel ama über değil überi için (bkz: Black Mirror)

--spoiler--
Bir de madem o kadar teknolojik manyaksın o pantolonu en son öyle dedem giyiyordu benim. iletişim sistemin var ama halen ocağı yakarken çakmak kullanıyorsun bir de Amy Adams var mıydı yok muydu nene miydi belli değil görüntü yönetmenliği ve eski ilişkisine bakış açısını sevdim ama bir black mirror olamaz ki kendisi bu alandaki biricik ve tek dizidir benim için.
--spoiler--