bugün

sözlerine bakılırsa thom yorke bu şarkıyı şişme bebeğine yazmıştır.

she looks like the real thing
she tastes like the real thing
my fake plastic love.
radiohead in bambaşka parçası. çok sakin ilerliyor ve insanı beyninden vuruyor.
serdar ortaç, demet akalın gibi kendini şarkıcı zanneden salaklar bir yana, pek çok usta şarkıcının yapamayacağı şarkı. ama radiohead yapmış.
hüzünlüyken kesinlikle dinlenmemesini gereken şarkı.
evet şu anda dinliyorum, fenalaradayım.
deliler gibi sevdiğin kişinin seni sevmemesi hissinin şarkısı.

--spoiler--
if i could be who you wanted...
all the time...
--spoiler--
radiohead' in orgazmik şarkılarından birisi. özellikle 2003 yılındaki Glastonbury performansını dinlerken kendinizden geçebilirsiniz. "She looks like the real thing" dizesinin öncesinde jonny' nin gitarla yardırmaya başladığı an paha biçilemez. http://www.youtube.com/watch?v=KglFXn0fg9Mnull
Akustik versiyonu şarkının en saf, En güzel halidir.

"...she looks like a real thing,
she tastes like a real thing..."
güzelliğinin yanında derin manasıyla çağın çıkmazına da giydirmiş radiohead eseridir. hakikaten enfestir, yüksek sesle dinlenilmelidir.
edit: en iyi radiohead albümünde bulunur.
dipten ve derinden usulca kocaman bir tokat atabilme etkisine sahip güzellik. bitmez bu şarkıya sevgim.
yıllarca dinlenip sıkılınmayacak şarkılardan birisidir efenim. sigarayla güzel gider.
Bir zamanlar radiohead diye de bir grup olduğunu hatırlatan şarkı.

Sene 2001 bursa.
tüylerimi diken diken yapan radiohead şarkısı. sahte duygulardan sahte ilişkilerden bıktığınızda açın şarkıyı, takın kulaklıgınızı, oh mis.
bir zamanlar ne de severdim grubunun şarkısıdır..

severiz hala..
Sigara yaktıran radiohead şarkısı. Benim için en vurucu yeri " if I could be who you wanted"
radiohead'i ilk defa dinleyeceklere önerilebilecek şarkılardan biri. diğer şarkılarının çoğu temiz bir tona sahip olmadığından ilk dinleyişte hoş karşılanmayabilir.
canımı çok tatlı acıtan bir şarkı.
sevdiğim her şarkıyı bıkana kadar dinlerim. o kadar bıkarım ki bir süre sonra o şarkıları duyduğumda hemen değiştiririm. ama bu şarkı 6 yıldır ne kadar dinlersem dinleyeyim hep aynı hissettiriyor. sonrasında bir şey dinleyemiyorum. ya kapatıyorum ya da tekrar aynı şarkıyı açıyorum. çünkü öyle büyülü ki diğer şarkılar kesmiyor bundan sonra.