bugün

canımı çok tatlı acıtan bir şarkı.
sevdiğim her şarkıyı bıkana kadar dinlerim. o kadar bıkarım ki bir süre sonra o şarkıları duyduğumda hemen değiştiririm. ama bu şarkı 6 yıldır ne kadar dinlersem dinleyeyim hep aynı hissettiriyor. sonrasında bir şey dinleyemiyorum. ya kapatıyorum ya da tekrar aynı şarkıyı açıyorum. çünkü öyle büyülü ki diğer şarkılar kesmiyor bundan sonra.
radiohead'i ilk defa dinleyeceklere önerilebilecek şarkılardan biri. diğer şarkılarının çoğu temiz bir tona sahip olmadığından ilk dinleyişte hoş karşılanmayabilir.
Sigara yaktıran radiohead şarkısı. Benim için en vurucu yeri " if I could be who you wanted"
bir zamanlar ne de severdim grubunun şarkısıdır..

severiz hala..
tüylerimi diken diken yapan radiohead şarkısı. sahte duygulardan sahte ilişkilerden bıktığınızda açın şarkıyı, takın kulaklıgınızı, oh mis.
Bir zamanlar radiohead diye de bir grup olduğunu hatırlatan şarkı.

Sene 2001 bursa.
yıllarca dinlenip sıkılınmayacak şarkılardan birisidir efenim. sigarayla güzel gider.
dipten ve derinden usulca kocaman bir tokat atabilme etkisine sahip güzellik. bitmez bu şarkıya sevgim.
güzelliğinin yanında derin manasıyla çağın çıkmazına da giydirmiş radiohead eseridir. hakikaten enfestir, yüksek sesle dinlenilmelidir.
edit: en iyi radiohead albümünde bulunur.
Akustik versiyonu şarkının en saf, En güzel halidir.

"...she looks like a real thing,
she tastes like a real thing..."
radiohead' in orgazmik şarkılarından birisi. özellikle 2003 yılındaki Glastonbury performansını dinlerken kendinizden geçebilirsiniz. "She looks like the real thing" dizesinin öncesinde jonny' nin gitarla yardırmaya başladığı an paha biçilemez. http://www.youtube.com/watch?v=KglFXn0fg9Mnull
deliler gibi sevdiğin kişinin seni sevmemesi hissinin şarkısı.

--spoiler--
if i could be who you wanted...
all the time...
--spoiler--
hüzünlüyken kesinlikle dinlenmemesini gereken şarkı.
evet şu anda dinliyorum, fenalaradayım.
serdar ortaç, demet akalın gibi kendini şarkıcı zanneden salaklar bir yana, pek çok usta şarkıcının yapamayacağı şarkı. ama radiohead yapmış.
radiohead in bambaşka parçası. çok sakin ilerliyor ve insanı beyninden vuruyor.
sözlerine bakılırsa thom yorke bu şarkıyı şişme bebeğine yazmıştır.

she looks like the real thing
she tastes like the real thing
my fake plastic love.
bu şarkı durdur ya da durmadık yer demez, dinlemez; geçirir kafana dünyayı.
--spoiler--
all the time...
all the time...
--spoiler--
videosunda thom yorke'un alışveriş arabasına bindiği, radiohead'in vurucu parçalarından biridir. * *
--spoiler--
but gravity always wins...
--spoiler--

ne yazık ki şarkısıdır. yerçekimi her zaman kazanıyor, naparsın...
çaktırmadan, sinsice kana karışan şarkıdır bu. ulan bu şarkının benle ne alakası var ki, neden böyle bir garip hissettiriyor diye düşünmeye sevkeder adamı. ama tam da bu sırada öldürücü darbeyi* indirir :
'if i could be who you wanted' ... all the time.
sahte plastik dünyamızın tek gerçeğidir bu şarkı. hissedebiliyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=hds4wod_o1i
2003, glastonbury...tüyleri diken diken eder...*
huzur falan vermez bu şarkı.depresif bir anınıza denk gelirse acımaz ağlatır.. sonra bir daha ağlatır...
acıların şarkısıdır bu, benim için anlamı büyüktür. rakı mezesi gibidir, dinledikçe içesi gelir insanın, dinledikçe ağlayası. sözlerini tekrar edemeseniz de tükendiğinizi kafanıza vuran parçadır. artık çek git, kaç kurtul, en azından porselenleri sev ki kırıldıklarında çöpe atması kolay olsun, artıkları zarar vermesin diyen parçadır. insana çemkiren, insanı çemkirten parçadır. böğüre böğüre ağlamak caizdir hatta sevaptır. kıymeti bilinsin.
anlamıyla da, ezgisiyle de enfes bir radiohead şarkısı.