bugün

mesaj kısmından email gönderilebilen site.(arkadaş listende olmasa da) ilerde kimse mail sayfasına girmeden facebook'u kullanacak. facebook bu hizmetiyle tüm mail sitelerine rakip olmuş durumda.
her gün mail kutumu ağzına kadar dolduran site. popüler bir insan da değilimdir hani. allah popülerlere sabır versin.
zamanda yolculuk yapma aracı. ben geçmişimi unuttum geçmişim de beni unutsun diyen hiç denemesin *
içinde 1654651311 tane david beckham olan site. hayır gerçek kara murat kim nerden anlayacağız ki şimdi?
(bkz: çok mağdurum sözlük)
güzel bir oluşummuş ama gerçek ad soyadımın göründüğünü farkettiğimde dumur olmuşumdur.
hakkında her 5 günde bir fikrimi degiştirdigim site. süper bir şey, hiç sıkılmıyorsun, paso notifike ediliyorsun, biri sarılıyor, ısırıyor falan, pokelanıyorsun. eglenceli işler.

yapacak bir sürü şey var. ama en güzeli okul network olayı. okula gitmeden sosyalleşiyorsun, okula bir gidiyorsun ki bir sürü arkadaşın varmış.

yani isterseniz "salak la bu" deyin ama ben seviyorum sosyalleşmeyi, arada bunalıma falan giriyorum iyi geldi bu.

yonjaymış hi5 mış myspacemiş yalanmış hepsi..
ülkemizde ki son dönem popülerliginin tek sebebi, ülkemiz gençlerinin yeni yeni üye olmaya başlamasıdır.

yaz aylarında 200 adet türk ya vardı, ya yoktu.

şimdi bütün ülke buradayız.
bütün uykusuz, penguen, fermuar çalışanlarını bünyesinde barındıran topluluk. lemandan da bir iki tip var.

lakin bir umut sarıkaya olmadan tam anlamıyla asla tam olamayacaktır. umut sarıkaya isteriz!

(bkz: aglama melis)
an itibariyle türkiye networkunde 171,310 üye barındıran site.
sadece istediğiniz eski arkadaşları değil görmek istemediğiniz insanlarıda bir şekilde önünüze sunan site.
an itibariyle uludağ üniversitesi kamu yönetimi öğrencilerininde bir grubu olduğu site.
meraktan üye olunmuş site... ah bir de yabancı dil olsa ne güzel olurdu... daha rahat ederdi insan...
mümkünse ingilizce dışında bir dil seçeneği olmasın dediğim site.En azından şimdilik türk internet abaza takımı siteden hiç bir şey anlamıyor.
mümkünse papua yeni ginece dışında bir dil seçeneği olmasın dediğim site. En azından şimdilik türk internet abaza takımından rahatsız oldukları halde her boka ilk kayıt olan, boy boy fotolarını koyan namus timsali kızlar siteye üye olamaz...
trixx'e her daim ulusabileceginiz site.
superwall uygulamasında, kendi ellerimle 30 dakikada çizdiğim resmin üstüne "ebem sikildi lan çizerken!!!" yazıp da, resmi 40 kişiye birden* yolladığım site.

(bkz: o hikayedeki mal benim)
ilkokul arkadaşımı bulup da g.tüme mi sokacağım diyenler de vardır.
sozlukteki entryleri okuduktan sonra bir profil olusturup sadece sozluktekileri eklesem karizmanin allahini yapabilcegimi anladigim olusum. hic girmememle birlikte yonja'nin kultur seviyesi biraz daha yuksek olan versionu diye tahmin etmekteyim.
yonja'dan hiçbir farkı olmayan oluşum. yine, süslü ve bir yere odaklanmış fotoğraflar, kız/erkek düşürmeye çalışan abazanlar. sonra gel gör ki çok tutulsun insanlar çılgın atsın. tabii, gördün aktı değil mi?
anti esra ceyhan gibi zaman zaman yararli gruplarida vardir.
sidikli'nin profilini bilhassa merak ettiğim sitedir. neden derseniz konu facebook yazar olaraksa sidikli aratığınızda karşınıza çıkan sonucun · borc takip kacan sahisla facebook da karsilasmak ...
· facebook (12) ...
· facebook da birilerini pokelamak ...
· facebook sayesinde unlu insanlarla tanismak ...
· facebook vs cinler ...
olmasıdır. mütemadiyen her gün sidikli tarafından bu başlık sol frame'e getirildiği de gözönünde bulundurulduğunda başta belirttiğim merakım daha da depreşmektedir.
az önce ntv'de cem yılmaz'ın hakkında ilkokul arkadaşımı buldumcularla çok güzel kafa bulduğu site olmuştur. yani en son ilkokul ikinci sınıfta gördüğün bi insanla neyi paylaşabilirsin ki? "aaa naber? okumayı sökebildin mi?" diye mi soracaksın? bir insanla 15-20 senedir görüşmemişsen o senin arkadaşın değildir zaten. bir de hiç değişmemişsin muhabbeti var ki o konuya hiç girmiyorum.
bilmem, etmem.ama yonjada, siberalemde yeterince sevişemedik diyenler için yeni bir mekan izlenimi veren site.
(bkz: facebook ta ilkokul arkadasi esprisinin artik fenalik bastirmasi)
(bkz: tadinda birakmak)
yonja'nın kroca domain ismi vardır, facebook'un artistik bir ismi vardır. galiba tek fark budur. iki gündür üyeyim ama yararlı bi yanını göremedim.