bugün

görsel
Her ne kadar modası geçmiş olsa da, alışkanlık olsa gerek, insanların vazgeçmekte zorlandığı sosyal medya platformu. Ne zaman hesabımı silmeye kalksam en fazla beş gün sonra geri dönüyorum.
Dark mode sonunda gelmiş ama dam karanlık olmamış mesenger gibi kapkara olsaydı süper olurdu.
Hala daha kimi sanatçıların etkin bir biçimde kullandıkları ve faydalı yönleri olan bir sosyal mecra.

Gerek icralara gerek ihtiyacım olan bilgilere ulasiyorum, yok yaşlı yeriymiş, oymuş buymuş beni ilgilendirmiyor.
Eskiden yaşlı dedelerin ilkokul arkadaşını ve asker arkadaşını bulmak için kullandığı hede.
2.7 milyar kullanıcıya sahip sitedir.
Popülerliğini yavaş yavaş kaybeden sosyal bir mecra. Aslında kullanışlı olsa da en ufak argo Kelimelerde üyeleri yasaklıyor.
emekli amcaların, teyzelerin kafa dağıttığı modası geçmiş platform.
grupları sayesinde yaşayabilen bir platform.
ateşin hala kesfesilemedigi alternatif evren.
görsel

odak nokta: android uygulaması

bilirsiniz ki, facebook'un uygulaması da yıllardır gelişiyor ve halâ bir çok akıllı telefona sahip insanlar tarafından kullanılmaya devam ediyor. takıldığım iki nokta olacak;

1) bu uygulama neden bu kadar ram tüketiyor?
2) bu uygulama neden bu kadar pil tüketiyor?

hayır anlamadığım şey şu, standart facebook servislerini kullanıyorsun sadece. bu uygulamayı aşırı derecede büyük ve hantal yapan şey ne merak ettim? lite uygulamasından ekstra ne özellik sunuyor? mesele arayüz ise, pek bir numarası olmayacak. çünkü bu uygulamanın arayüzünden daha iyi, daha renkli, daha marjinal arayüze sahip olan bir çok uygulama mevcut. üstelik bu uygulama kadar ram ve pil tüketmiyorlar. heh bu arada, bu söylediklerim facebook messenger uygulaması için de geçerlidir. ikisi de aynı bokun aynı rüyası.

benim görüşüm, bu uygulamaların ciddi anlamda optimizasyon problemleri olması. gerek bellek, gerek de pil açısından. siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? ayrıca bu uygulamadan çok daha kullanılası uygulamalar var ki, en değerli uygulamalardan biri;

(bkz: facebook lite)
yaşlı amca ve teyzelerin mekanı oldu.
görsel
--spoiler--
Facebbok'un patronu Mark Zuckerberg, "Şu anda aldığımız önemli geri bildirimlerden biri insanların siyaset istemediği yönünde. Siyasi içerik miktarını azaltmanın yollarını bulacağız" dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...eti-kaldiracagiz-6232117/
--spoiler--
Yaşlıların yeri deyip burun kiviranlarin bilmedikleri bir şeyler var. takip ettiğiniz arkadaş olduğunuz insanlar eger ki değerli şahsiyetlerse en yararlı sosyal medya mecrasıdır.

Twitter instagram da doyurucu hiçbir şey yok. Ya kavga gürültü ya aşırı ben ben ben dili ya da kendini gösterme hevesi

Facebook doğru düzgün kullanan için en faydalı mecra.
gruplarda biri bir şey paylaşınca paylaşımın üstünde sadece onun değil grubun da resmi gözüküyor.

rahatsız ediyor bu yeni gelişim.
görsel
yaşlıların her şeye inanıp paylaşım butonuna bastıkları site. evlilik grupları var gülmekten yarılıyorum amk. fake kadın hesaplarıyla gruplara girip trollük yapmak aşırı zevkli oluyor.
Sanırım btk ip ban attı.
siyasi paylaşımlar ve hayırlı cumalar paylaşımı yapan emeklilerden başka kimse kalmadı sanırım içerde.

bir de işte, maşaallah kızın ne kadar büyümüş hayriyecim herkese selamlar
tümü büyük harflerle tabii.
maşa allah ne lan.
Gecen biri benim mail adresimi verip üyelik açmış. şifre yenile dedim girip hesabını kapattım arklar mail sallamayın üye olurken.
Dikkate alınmaması gereken erkektir. Böyle durumlarla karşılaşılmak istenmiyorsa gerekli önlemleri alıp öyle paylaşımlar yapılması gerekiyor. Böyle insanlara karşı önlem almadan paylaşım yapıp, garip ve sapıkça mesaj alınca kudurmuş gibi hemen ifşa etmek tam anlamıyla saçmalıktır ve gözümde primden başka değeri yoktur.
Gruplarıyla hala efsane olan sosyal medya uygulaması.
Karanlık mod kendi kendine devre dışı kalmış ve ayarlar menüsünde de görünmüyor. Acaba sorun sadece bende mi yoksa genel bir şeymi?
sansürcü site
görsel
güncel Önemli Başlıklar