bugün

6999. Entry.
yaklaşık 10 yıldır bir hesabım var ve hiç sahte/adıma açılmış hesap olmadı.

babam 4 aydır kullanıyor. kendisi adına bu zamana kadar benim bildiğim 6 hesap açılmış.

bir tanesi beni ekledi kabul ettim.

selam
naber
diye lafa girdiği anda ben değil hiç bir tanıdığı inanmaz tabi.
hesabınızı kapattığınızda sınıf atlamış hissi uyandıran sosyal ağ.
artık daha çok, orta yaşlı veya yaşlı insanların en sevdiği sosyal medya aracı haline gelmiş olan sosyal medya. kim ne yaptı , ne paylaştı, nerede, ne yedi ne içiyor, ne yaşıyor , neyi sevdiğini gösteriyor vs gibi şeylerin bollukta olduğu bir platformu, bizim her türden insanımızın çok seveceği , çok sevdiği şaşırılmaması gereken bir şeydi zaten.
hala kullananları gördükçe hayret ettiğim site.
Uygulamalarda insanlar gibidir aslında. Doğar, büyür, yaşar ve ölür. Facebook öleli yıllar oldu. Msn gibi bir efsanenin bile sonu gelmiş ise facebook çok bile dayanmış bence. Sadece tanıdıklarının doğum günlerini unutan insanlar için güzel bir hatırlatıcıdır. Bundan daha fazlasıda değildir.
haber kaynağımda takip ettiğim çoğu şeyi göremez oldum. En tepede 45 dakika önceki güncelleme görünüyor mesela. takip ettiğim bir sürü sayfadan hiçbir şey göstermiyor facebook. benin profilim de mi sıkıntı var yoksa herkeste mi böyle bilemedim.
karaca vurup bu ortamda paylaşmanın cezası 17 bin 964 liradır.

http://www.gercekgundem.c...smanin-cezasi-289196h.htm
Girilmiyor suan.
telefonumda ekranı aşağıya kaydırmaya korkuyorum. cesedi suda yüzen küçük çocuk, işkence görmüş diğer çocuklar, parçalanmış ya da boğulmuş kadın ve erkek bedenleri..

meseleler yazarak da izah edilebilir. bu paylaşımları alışkanlık edinmiş arkadaşlar üzüyor.
çoğu siteye kolay üyelik sağlayan sosyal ağ.
en boş kitleye sahip mecra. ulan rastgelw video açtım yorumlara bakayım dedim ama bakmaz olaydım. bizim mahalledeki kahvede bile daha kültürlü tartışmalar oluyor. ulan insan her konuyu erdoğanı bağlar mı? hadi o neyse ne diye cumhuriyeti küfrediyosun. bunlara cevap verebilen bi avuç insan olmasa tamamen umudumu keserdim bu ülkeden.
bok çukuru.
1.2 milyar üyesi olan oluşum.

1.2 milyar? Yok böyle bir rakam, oha yani.
dijital akraba platformu.
Eskiye göre akraba kitlesine hitap eden ve parti tartışmalarının çok olduğu görülen uygulama.
(img:#1536647)
Tek sosyal medya hesabım.
Onu da birisiyle ortak kullanıyormuşum.
Kayseri ne alaka lan?
reklam ve boş paylaşımlar yüzünden iyice çöplüğe dönmüş portal. tam kafa ütüleyici oldu.
iki haftada bir güncelleme yolluyor. Bakıyorum ne yapmış bi sikim değişmiyor. Manyak mısınız amk. Evet.
az önce telefondan oynadığım bir oyunda izleyip bişeyler kazandığımız videolarda reklamını gördüğüm uygulama. mark zükerberg malı götürdü ama feysi boşladı anlaşılan. kendini yenileyemediği için artık kimse yüzüne bakmıyor.
göçtü galiba.
keşke yerin dibine geçse ilk başlarda iyiydi sonra yalamaların mekanı oldu.toplum nezdinde önemli bir makam işgal etmiyorsanız bu ortamda paylaşım yapıp kendinizi ezdirmeyin.
ekli olan kişilerimin sadece doğum günlerini takip ettiğim uygulamadır kendileri.

ayrıca android de 400 mb yer kaplamakta olup yavaştan silinecekler kategorisine doğru ilerlemektedir.
6 ay katlanabildiğim sosyal şey zımbırtısı. twitter varken neden kuzenleri görmek zorunda olayım he mi?
kullananlara iyi gözle bakmadığım uygulama.
2009 yılında açıp 2010 yılında kapattım. 7 yıldır hesap açmadım. Girmedim.
Ayrıca fazladan bir huzur getirmiyor ama muhtemel huzursuzluklardan uzak tutuyor..
Bu bile kafi.
Hayat zaten hepimiz için yeterince kalabalık.