bugün

(bkz: neden facebook hesabın yok)
buara denediğim durum.facebook değil internet bağımlısı olduğumu anlamamı sağlamıştır.
kullanmak kadar kullanmamak da siklenmemesi gereken bir durumdur. Abartmaya gerek yok sakin gençler.
(bkz: huzura kavuşmaktır)

kim kiminle nerde napıyor s*kimde değil kusura bakmayın.
sevgilinin ilişki durumunu zorla güncelletmesi.
paylaştığı otu b*ku beğendirtme, zorla yorum yaptırma çabası.
senin için şarkılar paylaşıp aynısını senden de beklemesi.
yolda görsem yüzüne bakmıyacağım adamların kardeşim nidalarıyla duvarlarıma birşeyler paylaşmaları.
saçma sapan dedikodular.
saçma sapan uygulamalar.
saçma sapan istekler.

ayrıca ben tansiyon hastasıyım arkadaş dayanamıyorum.

lan facei kapattım -evet başlarda fazlasıyla sıkıldım- fakat doğum günümde mesaj atan ve yanımda olan arkadaşlarımın sayısını gördükten sonra, çevreme çeki düzen vermem gerektiğini anladım.
Bugun aklıma uygulanabiletesi yüksek gelen durum.
yaklaşık on aydır kullanmadığım ve daha fazla sosyalleşmeme sebep olan durumdur.
önemli olan facebook kullanmak/kullanmamak değil, facebook kullanarak gerçek sosyal ortamını genişletmektir.
girdiğim ortamda, feysbukum yok benim yiaaa triplerine girip, çok kuul olduğumu sanmama neden olan olay.
ne kadar geri zekalıyım.
şu an ben de kullanmıyorum.. acayip rahatlık bi kere sürekli fotoğraf koyma gibi bi baskıdan kurtuluyosun. var mı daha güzeli?
yaklaşık 5 aydır facebookumu kapatmış bulunuyorum. inanın daha çok sosyalleştim, özel hayatını ifşa edenleri artık görmüyorum ve bu açıdan da psikolojikmen daha huzurluyum. siz de kapatın derim.
kullanmak için bir sebep olmadığı gibi kullanmamak içinde bir sebep olmadığındandır.
facebooksuzluğun dayanılmaz hafifliği. anlatılamaz bir ruh halidir bu. sanki 2 hafta sütle mısır gevreği yiyerek zayıflayıp sokaklarda deli danalar gibi uça uça koşmaktır, sanki yüzünüzdeki tüm siyah noktalardan kurtulup cildinizin havayı sünger gibi içine çekmesidir, sanki çok sıcak bir günde suyunu kollarınızdan aşağıya akıta akıta yediğiniz buz gibi karpuzun tadıdır. anlatılamaz bu, ancak yaşanır.
hiç kullanmamış bünyeye zor gelmemiş durumdur.
insanlar tarafından garip karşılanan durum. yeni biriyle tanışıldığı zamanda ilginç tepkiler alınır.

- bıdı bıdı bıdı
-- bıdıda bıdı bıdı
- facebook adresini versene ekliyeyim.
-- facebook kullanmıyorum.
- ne .s.s, nasıl ya.
-- ???
Sevgiliniz var ve facebook kullanmıyorsanız,cok rahatsınızdır.
en güzel olay. lazım olmuyor zaten çoğunun oyun oynamak için girdiği de kanıtlanabilir.
facebook kullanmadiginizi soyleyince yalanci muamelesi gormektir.
-facebookun var mi? Kips.
-yok kullanmiyorum
-hmmpff tabi nse
cool harekettir. özel haytının özel olmasını isteyendir. oraya buraya gitmesini hava atma aracı olarak görmeyendir.
facebook isimli sosyal ağın, artık yavaştan modasının geçmesinden dolayı doğru olanı yapmaktır. twitter daha kullanışlı olduğu için iyiden iyiye insanlar arasında yaygınlaşmaktadır, benim de tavsiyem facebook yerine twitter'ın kullanılmasıdır.

(bkz: facebook)

(bkz: twitter)
13 Şubat'tan beri yaptığım eylemdir, insana huzur veren bir eylem. Bilgisayarı açar açmaz facebook'a tıklamıyorsun, sürekli mesajlar birilerine birşeyler yazmıyorsun onlar sana yazmıyor oh ne rahat.
(bkz: şizoid)
dua paylaşımlarını gördüğüm gün itibari ile bari burdaki salaklardan kurtulurum diye kullanmaktan vazgeçtiğim sosyal paylaşım sitesinden çok saçma şeylerin paylaşıldığına inandığım yer. amacından sapmış.
aynen yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum adamlar facebook kullanmıyorum diyene sanki yalan söylüyor gözüyle bakıyorlar ben yıllardır * hesabımı kapattım ve facebook kullanmıyorum ama ekleyeyim diyene kullanmıyorum deyince adam acayip acayip bakıyor hani sanki adama bak bu çağda facebook kullanmıyormuş der misali.
kişi için değişir . her konuda kullananlar var bu sosyal paylaşım ağını af edersin
her bir boka yarar.
sakin kafaya, boş işlerden arınmaya imkan sağlar. Beğeni paylaşma vb. gibi anlamlı olarak aksedilen aşırı derecede anlamsız olaylardan uzak durma durumudur. insanda kafa rahatlığı yapar, bol boş vaktiniz olmasını sağlar, boş vakitlerinizi daha yararlı geçirmenize olanak sağlar. Çook yararı vardır, çok.
geçenlerde üye olduğum cast ajans beni aradı ve kurtlar vadisi için düzenli olarak bi rolde oynamamı teklif ettiler. daha önce de bir yerinde oynamıştım. replik yoktu ama bayaı bi gözüküyodum. neyse, benim uygum olduğumu söylediler ve çok şaşırdım tabi. yani pek kabiliyetli değildim, neye göre seçmişlerdi acaba. bunu sorarken işte boy ve tipiniz filan müsait dedi. daha sonra da bi yanlışlık olmasın, bir daha bakalım diye face adresimi istedi adam. şöyle bi durdum. lan facebook hesabım vardı ama kullanma alışkanlığım da olmadığından saçma sapan bir profilim vardı. müptezen bi fotoğraf filan. bakarlarsa kesin vazgeçerler diye tereddüt ettim..

bir diğer durum da bir yakınımla başka bir yakınım üzerine konuşurken hemen facebooktaki paylaşımlarından referans alarak değerlendirmesi bir başka ilginç gördüğüm durumdu.

o zaman anladım ki facebook reel hayatın çok mühim bi parçası haline gelmiş. insanlar birbirlerini facebooktan tanıyorlar ve burada yazdıklarına, paylaşılanlara göre değerlendiriyorlar. Bu çok ilginç bi durum gerçkten. hiç alışık olmadığım bir şey..

bunlar sadece örnekti tabi ama, şu an insanlar hayatlarının büyük bölümlerini facebookta ifşa etmekle ya da başkalarını incelemekle geçiriyorlar. sanki yeni bir kitap aldıklarında ya da bir film izlediklerinde onun sayfasını beğenmek durumundalar. her şey bunun üzerinde ilerliyor.
mesela yoldan geçerken dikkatimi çekiyor bazen, mağazalarda dükkanlarda o kasanın ordaki bilgisayarda hep facebooklar açık, en ciddi işleri yapanlar bile bir yandan face açık bir şekilde, ha bire kontrol ede ede çalışıyorlar.
yine geçenlerde çok sevdiğim bir bilim adamı olan ali nesin'de sevdiğini ve kullandığını söyledi bi programda.. görüyorum onun paylaşımlarını da.. tv ye ve popüler kültüre bu kadar mesafeli ve sorgulamacı olan adam da facebook bağımlısıydı.

sanki gizliden gizliye yeni bir dünya şekilleniyor. Çok değil bundan 5 sene önce bu kadar değildi. çok kısa zaman önce hayatımızda hiç yoktu. ama şimdi insanlar onsuz yaşayamaz haldeler..

facebook kullanan bir çok kişi illüzyonist profil canavarı gibi geliyor bana...

bu yeni dünyaya uyum sağlayamıyorum sanırım. yani insanların hayatları beni zerre alakadar etmiyor ve günümüzün modern dünyası buna uygun değil. dinazorlar gibi yok olmaktan korkuyorum.
güncel Önemli Başlıklar