bugün

Hoşgeldin en sevdiğim ay.
Bu ayda kendimi çok enerjik hissediyorum. Yaşama sevincimin üst seviyede olduğu ay.
istanbul'un o pis o kirli yazından bizleri kurtaran aydır. yüzde 80-90 seviyelerinde seyreden nem yüzünden havada asılı kalan kir yüzünden çok bunaldık.

Ama eylül ilk gecesindeki serinliğiyle bile, bize özlediğimiz şeyin o tatlı serinlik olduğunu hatırlattı.
Bir yerleri gezmek turist olmak için en güzel ay.
şairlerin torpil geçtiği diğer aylardan farkı olmayan sıradan bir ay.
Sonunda depresyona rahat rahat gireceğim.
Kelimenin kökeni Süryanice aylülden geliyormuş. Aylül üzüm demekmiş.
ikinci günü doğum günüm olan ay. Evet. Yarın hepinizden mesaj bekliyorum.
Okulların açıldığı aydır.
Her eylül yeni bir başlangıçtır.
Yeni umutlara,yeni hayallere,güzel günlere ve bir şeylerin değişeceğine dair. iyi eylüller...
Kışa hazırlık aşamasındaki en nadide ay. Ne çok soğuk, ne çok sıcak. Genelde severim. Ama günlerin kısalmaya başlaması, kapalı ve bulutlu havaların ve bir de yağmurlu havaların yaklaştığının habercisi bu ay insanı tuhaf bir melankoli atmosferine sürüklüyor. Off yine kış geliyor. Acilen toparlanıp bir hırka bulmam lazım.
Mehmet Rauf romanı.ilk psikolojik romanımız.
bir eylüle veda ile başlamak...ögrenemedim gönlümden ugurlamayi. keşke gamsiz olabilseydim ah keşke.
Güzellikler getirir misin bilmiyorum, kötü olan çok şeyi götürdüğün kesin. Ama bende değerlisin Eylül. Bana çocukluğumu hatırlatıyorsun, yazın koşturmacasındAn yorgunluğundan uzak bir dinginlik veriyorsun.

Götürdüğün kötülüklerin yerini güzelliklerle doldurmanı diliyorum. Gitsin pozitif enerjiler evrene hayyydi...
şu ay geldiğinde herkesin şair kesilmesine de tilt oluyorum arkadaş. herkesin edebi yanları kabarıyor bir anda.
genel itibariyle bi hüzünlere gark ediyor insanı. şunun eşliğinde girmem farz oldu, o kadar karmaşık duygular içindeyim ki dilerim güzel geçer

https://www.youtube.com/watch?v=3rwAPbMWyTM
"eylül yarılanmıştır. gökyüzünün maviliği uçuklaşmıştır ve sık sık bulutlanmaktadır. bulutlar artık bembeyaz değildir; öbek öbek de değildir, kül ya da gümüş renginden barut rengine kadar koyulaştıkları oluyor, birbirleriyle bütünleşiyor, günü uzun süre karartıyorlar."

osmancık.
Her şey çok güzel olacakmış hissi veren ama asla güzel şeyleri size vermeyen aydır.
Şahsıma huzur ve kazanç getirir umarım.
Bu ay sanilanin aksine firtinali yagmurlu bir sonbahardan cok serin yaz aksamlari gibi gecer. Dagcilik doga yuruyusu gibi yazin gunesin ananizi aglatacagi sporlar icin bu ay epey idealdir. Yaz askinizla gecireceginiz son haftalardir. Hüzünlü bir aydır bu aydan sonra gunesli gunler gidecek uzun sure gelmeyecektir.
14 eylül.
önemi bir başka.
Sizin için romantizm bizim için “okul başlıyo lan” sendromu!

görsel
çok sevdiğim eski flörtümün ismi. beylikdüzünde olması hariç çok da bir sorun yoktu...
Mehmet Rauf tarafından yazılan,Türk edebiyatındaki ilk psikolojik romandır. Süreyya,Suat ve Necip Bey arasındaki aşk üçgenini konu alan bu roman Türk edebiyatı açısından oldukça önemlidir.
Ağustostan pek farklı olmayan ay; yazın sıcağını üzerinden henüz atmamış.
en güzel mevsimin başlangıcı. ayrıca çok güzel cici bir kız ismi.