bugün

bana çapkın demiş beyefendi. ne diyelim bakışlardan anlıyor. *
http://www.youtube.com/watch?v=lFd51vpqVWM&feature=related

MADEM Ki GiDiCiYMiŞ, MADEM Ki ABBAS YOLMUYMUŞ DiNLESiN DURSUN EFENDiM.
benim yurda döneceğim tarihte uzun bir yolculuğa çıkacak olan süpersonik yazar.

orada da o güzel yazılarına devam etsin bizler de okumaya. bu arada sayesinde çerkes tavuğu öğreneceğim daha ne olsun. *
ha unutmadan * *
başlık; experimantal'la tanışmadan önce ağlamak

tanım;sözlüğün kaliteli yazarı experimental ile naçizane 7.nesil yazarı bendeniz canlarbenimicincaliyor un tanışma toplantısı öncesi göz yaşlarına hakim olamamasıdır.

bulutlu mu güneşli mi belli olmayan rüzgarlı ve sıkıcı bir havaydı. buluşmayı toplantıya gelecek arkadaşının işi yüzünden bir saat ertelemişti. ertelenme yüzünden salmıştım ben de kendimi nasıl olsa daha çok var diyordum çaydı kahveydi derken saatime baktığım da yarım saat kalmıştı toplantıya aceleyle evden çıktım şanslıydım caddede taksiler bekliyordu hemen atladım bir tanesine taksim dedim, yola koyulduk. ufak tefek trafikimsi yoğunluklar atlattıktan sonra vefa'nın oradaki ünlü kemerlere gelmiştik. yıllardır bu yolu kullanıyordum taksime giderken ve buradan ne zaman geçsem ya trafik olurdu ya da kaza. bu sefer trafik vardı sözlük işte ilk kez orada gözlerim doldu geç kalacaktım sözlük, sonra döndüm kendime baktım sözlük hiç hazırlıklı değildim sadece bolca umudu ve isteği olan gencecik bir adamdım (yakın zamanda hepinizin haberdar olacağı bir oluşum içerisindeyiz sevgili experimental ile) bu beni daha da hüzünlendirdi artık ağlamak için taksicinin açacağı damar bir şarkı yeterdi ama daha fazlası olacaktı sözlük... önümüzde genç yaşta bir erkeğin kullandığı yanında da 2 tane arkadaşının olduğu 106 vardı o an anlamıştım tehlikenin yakınındaydık bir yandan da taksiciyle muhabbet ediyorduk canımın sıkkın olduğunu anlamıştı adam "tabi insan sarrafı olduk artık" havasını bilirsiniz taksicilerdeki benimle muhabbet etmeye çalışıyordu bense heyecanlıydım experimental ile buluşucaktım. kolay mıydı ? experimental bu adamın ağlamadığı yer göz yaşı dökmediği mecra kalmamış hiç kolay değildi. bütün heyecanımla yola bakarken taksicinin "ben 9 sene hapis yattım" cümlesi kulak zarımı iğneledi sanki. hüznüme şimdi bir de korku eklenmişti. ne için yattın abi demeden öndeki 106 acı bir fren yaptı sözlük, yapmaz olaydı. neyse ki durmuştu taksi ama az da olsa dokunmuştu 106'nın tamponuna. taksici abinin suratında bir kızarma sinir vardı sözlük o an sadece aklımdan 9 yıl ve "shawshank redemption" dan sahneler dönüyordu. korkum artmıştı sözlük önde ki 106 nın sürücüsü napıyorsun yaa diye çıkıcan arabadan o an kendimi koyverdim sözlük başladım ağlamaya toplantıya geç kalacaktım üstüne kavga seyredecektim hatta karışacaktım... taksici arabaya geri döndüğünde "ya adam haklı lafa daldık fark edemedik neyse olur öyle diyordu" çok sakin davranmıştı. o an adam morgan freeman gibi gözükmüştü bense ağlamaya devam ediyordum adam ne oldu kardeşim niye ağlıyorsun dediğinde "abi çok güzel davrandın duygulandım vallahi" dedim. gerçek bu değildi ama bu söz bana o sıkışık trafikten ışık hızıyla çıkmayı sağladı üstüne bir de adam ücrette iskonto yaptı. buluşmaya da gecikmemiştim sözlük experimental'ın karşısına aslanlar gibi çıkmıştım

"merhaba ben canlarbenimicincaliyor".

not:bu bir nick altıdır.
gecenin şu saatinde sevgilisine * yazdığı yazıları okurken buldum kendimi, çok güzel şeyler yazmışsın lan! valla hiç sıkılmadım dostum.
hakkında açılan başlıkları arattığınızda, ortaya çıkan tablo düşündürücü;

· author vs experimental (37)
· experimental (248)
· experimental a ukte vermek
· experimental e mektup (2)
· experimental fan club (6)
· experimentalın cemal hünal olduğu gerçeği (4)
· experimental okuyup migros ta ağlayan kız (3)
· experimental tarzı entry girmek (15)
· experimental uludağ sözlük te kalsın kampanyası (18)
· experimental vs cool adam (3)
· experimental ı okuyan kızlar bakire değildir
· experimental ın entrylerini okuyup ağlamak (2)
· sexperimental (4)

-yorum yok-
sözlükte çook popüler bi adam.
kendisi tweet attığında mutlu oluyorum. kafasını kaşıyıp hatta tweet atacak kadar zaman bulabildi diye seviniyorum. meşgul bir zat bir o kadar da yardım delisi.
(#6650622) entrysiyle beni benden almış, hayatımın yönünü değiştirmiş ve bana acil yapılacaklar listesi hazırlatmış yazardır. tanımadan bir entry ile sevilendir.
Sözlüğü açmam ile denk geldiğim entrysine devam etmem sonucu sabah sabah uyuyamama sebebiyet vermiş yazar. borçludur bana. kaçan uykum ne olacak?
sözlükte sadece bir entrysiyle nickini unutmamama neden olan yazar. o entrysini arkadaşıma mesajlarken canımın çıktığını fakat yine de yazdığımı söylemek isterim. o dümbükten gelen cevap ise sizi tebrik etmek elbette. *
akşam akşam şu şekilde hikayelerini okuyup mutlaka tanışmak istediğim yazar. bizi bitirdin be.
tanışmak, konuşmak, dinlemek istediğim yazar. uzun entry okumaktan nefret ederdim, peki hala nefret ediyorum, ama okutuyor o upuzun entryleri.
eğer bir entry 'bilmem ne bilmem ne dedi tam da bilmem ne yaparken' gibi bi şekilde başlıyorsa kim yazmış diye bakmaya gerek yoktur.

ama benim aklıma kazınan bi cümlesi vardı: ' cenneti dilinizde betimlerdi'.
(#5371466) ahh be yaaa! hikayesiyle ağzıma sıçan vicdansız yazardır...
(bkz: hayata girenlerin alıp götürdükleri/#13119401) işte budur üstad!

kaç defadır experimental nickli yazarı okumak istiyordum. ne zaman bir entrysini açsam xxxxxxxxx nolu entrynin devamıdır yazısını görünce "lan kim uğraşacak şimdi" deyip boşveriyordum. boşvermemeliymişim, bu entrysini okuduktan sonra anladım.

tebrikler üstad, süper bir yazı kaleme almışsın. helal olsun, seni boşverdiğim için kusurluyum, özür dilerim.
(#13255435) yalnız ve güçlü yazar.
oğuz atay'a yazdığı mektupları yeni keşfettiğim yazar. Hangi şair için ne denilmiş diye baksam onun adını görüyorum bir yerlerde. Çok güçlü bir kalemi var yüreğinin de bir o kadar güçlü olduğuna eminim. Okunmaya değer bir şeyler sunduğu için teşekkür ediyorum kendisine.
(bkz: #5534824) yazısını okumak için açtığımda öncesi için bkz'lar içinde kaybolup, sonra okuycam'a eklediğim* entrylere sahip 3. nesil.
gerçekten olayın başını ve sonunu merak ettim ve ne yaptın sen öyle hocam tarzı şeyler demek istediğim fakat diyemeyip nickaltı yazdığım yazar.

ve *edit: hocu *
yaşadığımız acılar bizi hem olgunlaştırır, hem de aynı zamanda hissizleştirirken sabretmeyi öğreniyoruz bir yandan da boşvermenin engin rahatlığına sığınırken. ama geriye hep bir parça umut kalıyor, ondan vazgeçmeyi kabullenemiyoruz bir türlü. her ne kadar umursamaz görünsek de yine de hep bir şeyleri bekliyoruz farkında olmadan...

bir zamanlar dediğin gibi hoşuma gitmese de bakıyorum etrafıma, ayrılmadan önce hep bir şeyler kalsın aklımda istiyorum; iyi ya da kötü. ne olursa olsun bu küçücük bir parça umudu hep yanımda taşıyorum, biliyorum ki bütün o yazılara rağmen sen de vazgeçmiyorsun.

işte bütün bu karmaşanın içinde doğum günün kutlu olsun experimental, nice yıllara...
nice senelere eski dost *
mutlu senelere...
doğum günü kutlu olasıca, verdiği öğütleri tutulasıca sözlük yazarıdır. *
yeni yaşında daha mutlu olması dileğiyle.
yeni yaşı, hiç bitmeyecek süpersonik mutluluklarla dolu olsun.