bugün

kanatsız ve kuyruksuz kiwi kuşu bir örnektir.
http://www.youtube.com/watch?v=GKRXX1inGps
en güzel geyikle cevap verilecek saçmalık. e maymundan geldiysek şmdiki maymunlar niye insan olmuyo ?
Şöyle örnekleri olandır.

http://alfa-sorgulama.blo...-vs-evrimsel-gelisim.html
vücudunun %70 i su olan insan türünün karpuzdan geldiğini inkâr edenlerin sığındığı vasat teori.
ateistlerin sorumluluktan kaçmak için yaratılışı inkar çabalarına uydurdukları kılıf.
mikro alemden makro aleme kadar olan milyarlarca detayın katrilyonlarca tesadüf silsilesinin bir araya gelmesiyle oluştuğunu, kör tesadüfler sonucu herşeyin meydana geldiğini iddia eden lakin gelişen teknolojiyle tamamen çökmüş gitmiş köhne teori.

sadece spermin yapısını, rahimdeki yolculuğunu düşünürsek hiçbir akli gücü olmayan spermin hareketlerini, yolculuk aşamasında yaptıklarına bakarsak bu bile evrime net bir cevaptır. sadece evrimi değil materyalizme bile yeterli cevaptır.

kaldı ki fosil kayıtlarından da çürütülen bir teori olmuştur. trilyonlarca ara form fosili olması gerekirken elde 1 tane bile ara form fosili yoktur, 100 yıldır yapılan aramalar sonucu paleontoloji bile pes etmiştir.

son 150 yılın en büyük aldatmacası da diyebiliriz bu öne sürülen fikir için.
ara fosiller olayın tuzu biberidir. natüralist bir evrim savunucusu ile muhatap olmayın. hiçbir şeyden haberi yoktur. halen maymun değil ortak atadan geldik der.
evirip çevirip cennet, elma ikilemi ile at gözlüğünün sağ ve sol çeperlerini dahada büyütenlerin yaratılış vs evrim kıyası, ne evrimi ne yaratılışı bilmemenin tezahürüdür.

tanrıyı safsata niteleyip tek başına doğa ile kıvırmak ise kati suretle doğa tanrısına inanmanın dile getirilmemiş halidir.
doğa tesadüfen ve dış müdahaleye kapalı bir olgu iken bilimsel olabilen izahat;tanrı devreye girdiğinde bilimsel değil yani?
sadece darwin temelli evrim izahı yobaz ve çağ dışıdır.
doğa tesadüfen kanun yapıcı nasıl olur mesela?
kesinlikle uzak durulması gereken teori.

darwin büyük patlamadan sonra ortaya çıkan moleküllerin çarpışıp, bakışıp sevişerekten bir hücreli canlıların oluştuklarını söyler.
kusura bakma da darwin dede, hahahahahahasiktir!
adam cansızdan canlı yarattı.

bak ben sana uzun süre zaman vereyim sen o hücreleri halay çektir evlendir ve benim şu mükemmel zekam kadar ortaya bir insan hayvan börtü böcek ve kusursuz bi döngü oluştur, ben de inanayım sana.
istediğin kadar zaman ama, sen bu hücrelerin sevişmesini sağla ben gene inanırım.

ha bi de içimde kalmasın. buradan evrimi maymundan gelmen zanneden şahıslara sesleniyorum: maymundan evrilme bir tür değildir insan, maymunlar ile aynı atalardan geldiği söylenir teoride.

henüz tanrı olup da o da mı yapmıştır bilmem abi ama evrim teorisi en az tanrıya inanmak kadar saçmadır.

ah ulan agnostik olmayı neden öğrenemediniz siz.
bi-le-me-yiz anlamıyor musunuz. bilgi yok ki nereden bilelim allağınsen.
bilim bunu çözemedi henüz..
hala darwin in saçmalıklarını hayat felsefesi haline getirmiş insanlar var.
neyse ben yine de saygı duyar, yoluma devam ederim.

ne, darwin. yok sana demedim. hıhı tamam iyiakşamlarr tamam aynen darwin amca maymundan geldik sanıyolar hıhı evet. tamaaam haydi oldu tamam.
(#22519358)

bana evrim teorisini kanıtlasana.

-allasen söyle elinizde ne var? ara form fosili mı var? fosil kayıtları sizler mi destekliyor yoksa yaratılışçıları mı?

-lütfen söyle kompleks organlar nasıl evrimleşebilir? göz, kulak, mide nasıl evrimleşti? dawkins dahil kim açıklayabildi bu zamana kadar bunları?

-''herşey kör tesadüfler sonucu oluştu'' diyerek kendinizi ne kadar gülünç duruma düşüyorsunuz farkında mısınız? tesadüfle ne oluşmuş?

sen şimdi yukarda bana laf atmışsın ya fosil kayıtları sözüm üzerine;

şu entryme cevap ver de hadi göreyim senin evrim bilgini. yalnız dikkat et bu sözlükte bu entry ye cevap verecek bir babayiğit evrimci göremedim. sözlükteki tüm evrimciler bunu bilir.

bekliyorum seni, göreyim bakayım bi bilgini. ben evrimi çürüttüm, sen tazeleştir de göreyim hadi senin çapını.

(#21854286)

(#21856144)
savunucuları hiçbir şekilde hiçbir kanıtı kabul etmeyeceği için çekin şifonu hepsi gitsin bok yoluna..
Bi siktir git darwin dediğim fikirciktir. Ne teorisi amk? SaÇmalıktır.
teori (halk ağzıyla): kolayca çürütülebilen fikir. temeli olmayan düşünce. bilimsel deyimle hipotez.

teori (bilimsel anlamda): bir olgunun sürekli gözlem ve deneyler yapılarak doğrulanmış bir açıklamasıdır. teori, sağlam temellere oturtulmuş prensipler ve açıklamalar bütünüdür. Teori bünyesinde farklı konularda defalarca test edilmiş, desteklenmiş ve geniş şekilde kabul görmüş hipotezleri barındırır. Bunun dışında olguları ve bilimsel yasaları barındırır.

lütfen artık bu saçmalık sona ersin.
evrim teorisi inanılacak veya inanılmayacak bir muamma değildir. dogma değildir. varlığı şüpheli bir açıklama değildir.
tam aksine yaradılış ise bir teori değildir, bir hipotez bile değildir. sadece bir dogmadır. varlığını ispat eden hiçbir bilimsel bulgu yoktur.

elma ve armudu artık karıştırmayın, lütfen. hayır kendinizi rezil ediyorsunuz yazık oluyor.
bugün bir kez daha kanıtlanmış olan teoridir.

http://webtv.hurriyet.com...meclis-te-ucan-tekme.aspx

kontrol grubu: http://www.youtube.com/watch?v=wstIBq2H0z8

sonuç: belirtilen videolarda da görüleceği üzere insan maymundan gelmiştir. ya da, gelmemiştir henüz insan olamamıştır çünkü. maymun kalmıştır. kafam karıştı bak şimdi.
kabul etmek veya etmemek diye bir şey söz konusu değildir. evrim teorisi gerçektir.
ispatlanmamış ama ispatlanması muhtemel teoridir.
harun yahya'nın "evrim aldatmacaları" kitabında geçen bir cümleyle özeti geçilebilir.
"charles dawkins kendini bile inanmadığı teoriyi bütün dünyaya aşılamıştır."
bu cümleden yola çıkarak teori sahibi bile inanmıyorsa bu bir zırvalık denilebilir. hemen yerin dibine atılabilecek teoridir.
realist ya da ütopik bakılması gereken teoridir.
öte yandan richard dawkins'in "dinin bize öğretebileceği bir şey yok" sözünün arkasında evrim teorisini "evrim teorisi varsa şimdiki maymunlar neden hala maymun?" sorusuyla göz önüne sürüp saçmalık diye nitelendiriyor.
bulunan fosillerle beraber dinozor ırklarının tükenmesine sebep olan meteor'un maymun türüne zarar vermesi ise bir ihtimal.
fosillerin daha detaylı incelenip varılan sonuçlar evrim teorisi ya da daha düzgün tabiriyle sadece teori olan evrim teorisinin gerçekliğini yansıtabilir.

evrim teorisi sadece bir teoridir.
bülent ersoy.
evrimciler tanrıyı dinciler evrimi reddediyor, bu arada kimsede tanrı evrim yoluyla yaratmaz mı yahu diye sormuyor tartışmıyor.
'evrim varsa şimdiki maymunlar neden insan olmuyor' sorusuna cevap veremedikleri için dalga geçerek konuyu çarpıtan ve sulandıran maymun torunlarının savunduğu teori. Tek delilleri ise oyun hamurundan yapılma çakma fosiller!

Ha bi de resimler var!!
Topraktan insan olusabildigine inanan insanlarin kabul etmek icin ( ki teori hala ispatlanmamis bir seydir , ama bu durum kimseyi yaniltmasin yercekimi de henuz kanitlanan bir teori degil, zaten yer cekimi evrimden daha zor is. Neyse parantez icinde konuyu cok dagitmayayim ) delicesine kanit bekledigi teoridir. Ulan cahil kardesim, ulan cahil muminim, zaten teori "ispat eden", "kanit" iceren bir sey degildir. Teori olmasi demek elimizde teoriyi destekleyen "ipuclari" olmasi demektir. Adam bilimsel teoriden bi-haber kalkip kanit istiyor.

Bilimsel teorilerde "inanmak" diye bir sey yoktur. Din varsa inanc vardir. Soz konusu bilim oldugunda her teori ispatlanana kadar dogru degildir, curutulene dek yanlis degildir ki bu durum yillar surebilir. Einstein 'a kadar Newton'in yer cekimi teorisine kanun gozu ile bakiliyordur mesela. Sikimsonik ortamlardan "kanit goster yeaaaa" ya da " ben evrime inanmiyorum yeaaa" diyerek olayin bir parcasi olunmaz. Ya teoriyi okuyup anlarsin, eldeki kanitlarla desteklemeye calisirsin ya da eldeki kanitlarla curutmeye calisirsin. Inanc bilimin icinde yoktur.

Hepsini gectim, dinci sigirlari burada cakma bilimadami kesilmeye iten sey aslinda canlilarin birbirleri arasindaki iliski, familya, tur vs vs degildir. Tarih bize gostermistir ki dini kitaplar ile bilim celistigi noktada yobazlar bilimadami kesilirler. Yani sizin derdiniz canlilarin kokeni mokeni falan degil. Ortak ata, ara gecis turu, fosil falan umurunuzda degil. Inandiginiz seyin dogru olamayabilecegi gercegini irdeleyen bir bilimsel teorinin varligina katlanamiyorsunuz, hepsi bu.

Ne guzel ki evrim teorisinin din ile bir isi yok. Cogu dindar tanri varligini kabullendirmek icin "evrimci" kesilir ama hic bir etik bilim adaminin tanrinin yoklugunun ispatini sikine taktigi yoktur. Olay "bir seylerin nasil meydana geldigi" ne duyulan meraktir sadece.
lisedeki biyoloji hocamızın ...

- olm sizin büyük büyük babanız maymun muymuş ?

+ hayır hocam

- eee bu teori öyle diyor !!!

+ haaziktirsin ordan ...

ulan teorisini bile bize bu şekilde anlattılar bu ülkeden yine iyi bilim adamı çıkıyor arada.
tüm dünyada kabul gören fakat ülkemizde hala tartışılmakta olan teorem.
Ülkemizde ve dünyada bir kısım bilimadamı tarafından kabul gören teorem.
saçma olan teoridir. çok mantıksız bir kere. çamurdan, kaburgadan yaratılmak daha mantıklı yani. evrim de neymiş canım.
Doğruluğu büyük oranda kanitlanmis teoridir.
güncel Önemli Başlıklar