bugün

(bkz: insanin soyu waikiki maymunundan geliyor)
eleştirel bakma cesareti gosterebilen için yaradilis felsefesinden daha mantıklı gelen teoridir , kendi içinde birçok çıkmazı olmasina ragmen.
dünyanın en eski yalanlarından biri. defalarca çürütülmesine ve kanıt olarak göstedikleri herşeyin düzmece olduğu ortaya çıkmasına rağmen bu kadar taraftar toplaması ayrı bir ilginçliktir.
canlı varoluşunu açıklayan bilimsel teori
insanın devinime dair bir teori. tanrının varlığını direkt olarak reddetmese de islam inancı ile zıttır. zira islam dini, hz adem e dünya ile ilgili bütün bilgilerin verildiğini belirtmektedir.
insanın varoluşunu açıklayabilmek için zorlama bir tez ile açıklamaya çalışılan safsatalar silsilesi...
evrimin teorisi tamamen yadsınamayacak bir teoridir. Matematiksel olarak o kromozomların bir araya o sırada gelebilmeleri bilmem ne kadar sıfırlı sayıda birse de şans faktörü hesaba katıldığında mümkün olabileceği anlaşılıyor.ayrıca neenderthal insana gelene kadar bir çok afrika kökenli insanımsı ırkın ortaya çıktığı zamanla da yok olduğu bilim adamlarınca bulunmuş kemiklerle ispatlanmış gerçekler. tüm bunların bir araya gelmesini de sırf şansla açıklamak mümkün değil bir şeylerin bir şeylere müdahele etmiş olma ihtimali de oldukça yüksek.o sebeple hiçbir fikri küçük görmeden bilmeye çalışmak en iyisidr.
not:bu kadar ciddi konuda bukadar düşük cümle girdiğim hatta bazı kelimeleri hiç girmediğim için kendimle iftihar ediyorum.bir kuş beyinliden fazlasını beklememeli.
varolusu acıklayan daha mantıklı birsürü teori olmasına rağmen en çok benimsenenidir. benimsenmesinde bilimsel arka plan kadar siyasi ve ideolojik arkaplanda etkindir.

varolusla ilgili asıl tartısılması gereken gelisim değil olusumdur, bunun icin de ilk önce ilk olusum tartısılmalıdır.

bu noktayı acıklığa kavusturmadan evrim teorisine sarılan ateist/materyalist fikirli insanlar, kuran dan sadece bilimsel atıflar cıkarmaya çalışan müslümanlara benzemektedir.

ayrıca sonucta olmus olmamızdan dolayı bitmesi gereken sorunun bitmemesinden doğan sorunların basında da ne yapmamız gerektiğini tartısamamamız geliyor.
(bkz: charles darwin)
hala bir maymunun çıkıp da "ben de artık insan oldum" dediğini duyamadığımızdan bay darwin'e şüpheyle bakılmasına sebep olan bakış açısı
darwin in teorisi.
maymunların kalan kısmı niye evrim geçirmedi, "biz böyle iyiyiz abey "diye mi şeklinde kolayca çürütülebilecek teori *
(bkz: apandisit)
Hala inanan var mı dediğimiz saçmalık.*
(bkz: Allah akıl fikir versin)
birilerinin çürütmek adına türlü maymunluklar yaptığı bu sayede kendi kendini ispat eden teori...

harun yahya kişisinin "bilimsel" çalışmalarını üzerinde yoğunlaştırdığı teori...

öyle bir iddiası olmamasına rağmen insanlarda; şempanzeden mi olduk fikrini uyandırması ilginç olan teori... (insan ve maymunların atalarının bir olduğunu iddia eder ya...)

tanrının varlığını olumsuzladığına inanmadığım teori...
yurt dışında evrim teorisinin çökmemesi için islamiyet hakkında çook yüzeysel bilgi verildiğini saklamak istemdiğim olay
insanların evrim geçirdiği kısım hariç mantıklı olan teori.insanı Allah'ın özel olarak yani birden bire zaten yarattığı bellidir. insanın maymuna benzemesi maymunla insan arasındaki akrabalığa değil yeterlilik bakımından olan yakınlığa bağlıdır.bunun dışında hayvanların evrim geçirdiği zaten ortadadır.zira 50 yıl önceki siyam kedisiyle şimdiki siyam kedisi arasında bile fark varken bunu inkar etmek için cahil, aptal, deli yada öyle birşey olmak lazım.bununla beraber insanın evrim geçirmediğini kanıtlayan bir diğer belge ise insanın kendisini değil çevresini yaşam için uygun hale getiren bir varlık olması ve evrime ihtiyaç duymamasıdır.

ekleme: bu tanım şu anki fikirlerimi yansıtmamakta; ama eskiden nasıl düşündüğümü görebilmek için fikirlerim değişse bile tanımlarımı silmem.

eğer bu tanımı beğenmeyen veya şimdiki görüşümü merak eden varsa 7. sayfadaki 157 numaralı tanıma (#1101820) baksınlar.
darvin'in hiçbir zaman kanun ve geçerli olmayan, ancak hala sadece güzel ülkemizin güzel üniversitelerinde öğretilmekte olan teorisi.
(bkz: doğal seleksiyon)
darwin e göre,canlılar yasadıkları, yere,sıcaklıga yani doganın yasam sartlarına göre uyum saglamak zorundadırlar.bunu basaramayanlar yok olmaya mahkumdur.tabiki de canlılar yasayabilmek içinde ugras vermektedir ve degişik yasam biçimlerini deneye deneye yüzyıllar gectikce vücutları veya genel olmasa da bazı uzuvları degişmeye ugramaktadır.tabi bu her canlıda olacak diye de bir şart yoktur.bazı canlılar varoldugundan beri hiç evrim gecirmemiştir.çünkü onları zorlayan hayat şartları olmamıstır.insanda degişmelere ugramıstır.bundan 150-160 bin yıl önce ysamıs insanın suanda bulunan kemiklerinden bunu anlamak cok kolaydır.
(#147381 ) nolu entry kimilerine göre yanlışmış ,zira bazı bilimadamlarına göre kalan maymunlarda evrim geçiriyormuşta çok yavaş olduğundan biz farketmiyormuşuz.
Allah'a inanmayaların,inancı ortadan kaldırmak uğruna binbir takla atıp saçmaladığı bir teori.Yaratıcıyı yok saymak uğruna bu kadar yalan,bu kadar hayalgücü,aldatmaca...yazıktır,günahtır.Esas çıkış nedeni bellidir bu teoride;yaratılmayı kabullenememek bu psikolojinin verdiği eziklikle saçmalamak.
Yaratıcının varlığıyla ilgili dolaylı değil direk ilgisi vardır.Çünkü bu teori yaratılmayı reddetmiştir.Bu teorinin çıkış noktası da budur.Bizler nerden geldik sorusu.
"onemli olan evrilmek degil, insan oldugunu unutmamak." marl karx, 2006
şimdi başından ele alırsak olay gayet basit
-mikroorganizmalar birleşiyor falan filan
-gel zaman git zaman su canlıları balıklar ortaya çıkıyor
-bunlar sıkılıyor denizde yüzmekten diyorlar ki bi de kara yüzü görelim
-sonra malumunuz sürüngenler ortaya cıkıyor
-böcekler, yılanlar derken ayılar, filler
-ya bi bakıyorlar hava çok güzel uçmak istiyorlar
-cıkıyorlar bır dag basına atlıyorlar bır ıkı el cırpışı birden kanatlanıyorlar
-bu boyle suruyor bır sure
-maymunlar sıkılıp ya bız bı de ınsan olsak ne ıyı olur hem dunyanın en akıllı canlıları oluruz dıyorlar
-bazıları karsı cıkıyor bazıları ınsan oluyor
-sımdıkı dunya olusuyor
-kımse degısmıyor artık herkes memnun gıbı halınden...