1. 1.
  (bkz: insanin soyu waikiki maymunundan geliyor)
  77 -49 ... stranger
 2. 2.
  eleştirel bakma cesareti gosterebilen için yaradilis felsefesinden daha mantıklı gelen teoridir , kendi içinde birçok çıkmazı olmasina ragmen.
  42 -42 ... zzg
 3. 3.
  dünyanın en eski yalanlarından biri. defalarca çürütülmesine ve kanıt olarak göstedikleri herşeyin düzmece olduğu ortaya çıkmasına rağmen bu kadar taraftar toplaması ayrı bir ilginçliktir.
  48 -79 ... komandost
 4. 4.
  canlı varoluşunu açıklayan bilimsel teori
  23 -22 ... kedidoktoru
 5. 5.
  insanın devinime dair bir teori. tanrının varlığını direkt olarak reddetmese de islam inancı ile zıttır. zira islam dini, hz adem e dünya ile ilgili bütün bilgilerin verildiğini belirtmektedir.
  13 -4 ... steve
 6. 6.
  insanın varoluşunu açıklayabilmek için zorlama bir tez ile açıklamaya çalışılan safsatalar silsilesi...
  25 -25 ... phyxius
 7. 7.
  evrimin teorisi tamamen yadsınamayacak bir teoridir. Matematiksel olarak o kromozomların bir araya o sırada gelebilmeleri bilmem ne kadar sıfırlı sayıda birse de şans faktörü hesaba katıldığında mümkün olabileceği anlaşılıyor.ayrıca neenderthal insana gelene kadar bir çok afrika kökenli insanımsı ırkın ortaya çıktığı zamanla da yok olduğu bilim adamlarınca bulunmuş kemiklerle ispatlanmış gerçekler. tüm bunların bir araya gelmesini de sırf şansla açıklamak mümkün değil bir şeylerin bir şeylere müdahele etmiş olma ihtimali de oldukça yüksek.o sebeple hiçbir fikri küçük görmeden bilmeye çalışmak en iyisidr.
  not:bu kadar ciddi konuda bukadar düşük cümle girdiğim hatta bazı kelimeleri hiç girmediğim için kendimle iftihar ediyorum.bir kuş beyinliden fazlasını beklememeli.
  29 -10 ... karga
 8. 8.
  varolusu acıklayan daha mantıklı birsürü teori olmasına rağmen en çok benimsenenidir. benimsenmesinde bilimsel arka plan kadar siyasi ve ideolojik arkaplanda etkindir.

  varolusla ilgili asıl tartısılması gereken gelisim değil olusumdur, bunun icin de ilk önce ilk olusum tartısılmalıdır.

  bu noktayı acıklığa kavusturmadan evrim teorisine sarılan ateist/materyalist fikirli insanlar, kuran dan sadece bilimsel atıflar cıkarmaya çalışan müslümanlara benzemektedir.

  ayrıca sonucta olmus olmamızdan dolayı bitmesi gereken sorunun bitmemesinden doğan sorunların basında da ne yapmamız gerektiğini tartısamamamız geliyor.
  8 -10 ... sosyoklon
 9. 9.
  (bkz: charles darwin)
  4 ... jusenas
 10. 10.
  hala bir maymunun çıkıp da "ben de artık insan oldum" dediğini duyamadığımızdan bay darwin'e şüpheyle bakılmasına sebep olan bakış açısı
  23 -25 ... olric
 11. evrim teorisi Başlığındaki Önemli Entry'ler