bugün

-her mevsimde kendini yenileyen,değiştiren,dünyayı çepeçevre saran tabiat.
-bir isim.
(bkz: doğa rutkay)
insanlarımızın sonu gelmez olarak düşündüğü ama bilim adamlarına göre kısa bir süre sonra elimizden kayıp gidecek olan hazine
bugüne kadar sadece poşet çaylarını gördüğüm bir marka.

dogadan ile karıştırılmaması gerekir.
sakın sevme beni adlı klip şarkısıyla adından söz ettirmeyi başaran şarkıcı. güzel sesi, yorumu var.
isyanım ol isimli şarkısı son derece dinlenesi olan, 3 yıl süren bir hazırlık sonrası gerçekten kaliteli bir albüm hazırlamış olan, yeni bir yetenek.
çok iyi planlanmış tıkır tıkır işleyen bir düzenken, insan müdahalesi ile barındırdığı zincirleri kırılan mekanizma.

(bkz: doğal afet)
insanların doğa ile ilişkileri birbirlerine benzemez. ben örneğin çiçekten, böcekten, günbatımlarından pek etkilenmem. kelebekler de ilgimi çekmez, bülbüller de. ormanları severi, bir de denizi ve dağları. gökyüzüne bakarak hayal kurmadım ömrümde bir kez olsun; yağmur altında yürümeyi de sevmem oldum bittim. yağmur altında yürümeyi anlatan edebiyatı da sevmiyorum doğal olarak. plastik bir sinek öldürme raketiyle odanın içinde koştururken kendime güldüğüm ya da utandığım olmuştur, ama çocuksu bir duygudur bu. sonunda sineği hep öldürmüşümdür. canım sıkılarak.

yağmur altında yürümeyi sevmem dedim ya, yağmuru sevmiyorum anlamına gelmez bu. tam tersine yapmura da fırtınaya da, aya ve yıldızlara da büyük bir aşkla ve merakla bakmak gerektiğini düşünüyorum. doğa dediğimiz fenomenin çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan, yalnızca analiz gözüyle anlaşılabilir bir ritmi ve kalıpları, düzeni vardır.
(bkz: tabiat)
ondan olmayan herşey bir gün yok olmaya mahkumdur,
unisex ve mükemmel bir isim.
müthiş bir albüme sahip olan şarkıcı... yurt dışından müzik eğitimi vermesi için teklif aldığı söylenir...
bir izim kalsın mutlaka dinlenesidir, dinletilesidir...
yükümlülüğü mikail de olan ortam. Tarafımızca deforme edilmektedir. Onu çok özlicaz.
enerji dongusuyle kendi kendini yenileyerek yasamin dengesini saglayan, canli yapisal sistem.
insanların acımasızca vurduğu, 3 gidip bir saydığı. yakında gidiyor o da ölecek. emeği geçenlerin eline sağlık.
kapitalizm ve insan tarafından sömürülen eşsiz güzellik. tabiat.
(bkz: doğa bey)
(bkz: bbg felaketi)
lanet olsun dediğim şahsın ismi. kendisini en iyi anlatan şarkı için (bkz: hatun)

hatunun canı çeker, şeytan aklını başından alır, kaçar gider, satar seni o dilbere/ibneye!..
erkeklere çok yakışan bir isim.hele ki adıyla ilişkili olarak kütük gibi olunca daha bi çekici kılıyor.
Balıkesir ilinin Bandırma ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Bandırma)
teslimiyet halindedir. bitkilerin hepsi kıyamda, dört ayaklıların hepsi de rükuda dururlar.
abazalardan nasibini almış ve bekareti bozulmuş olan oluşum.
http://www.youtube-nocook...m/embed/xhkq1edcbk4?rel=0
ne kadar saygılı olursanız olun eninde sonunda sizi öldürecek olan kavram.
insan-merkezli düşünmekten kurtulamadığımızdan sebep, daima insanileştirilmeye mahkum olan. doğanın güzelliği, çirkinliği, dengesi, vahşiliği, doğurganlığı... tüm etiketler bizden.