1. 1.
  eski bir coca çiftçisi, bolivya sosyalist hareketinin önde gelenlerinden 18 aralık 2005 te yapılan seçimde oyların yüzde ellisinden fazlsını alarak devlet başkanı seçilen ve seçilir seçilmez bush u tanıdığım tek terörist diye tanımlayan aslan parçası, güzel insan.
  (bkz: ellerinden öpülesi insan)
  1 ... siyabend
 2. 2.
  en son bolivyadaki petrol ve doğal kaynakları millileştirmiş ve yabancı firmalara ellerindekileri devlete satma zorunluluğu getirmiştir.mas * lideridir.
  ... r@t@t@
 3. 3.
  ailesi coca çiftçisidir, kendisi sendikacıdır, çizgili kazağının hastasıyım,

  bi önceki seçimi kaybedişi çok ilginçtir rakibi usa dan profesyonellerle çalışmış, halkın gözünü bi dönem daha boyamıştır, ekonomiyi de usa lı prof larla beraber iyi etmeye çalışınca bolivya halkı da onu iyi etmiştir, soyadı bile usa tandanslıdır - tony mi ne - ki herifin, o kadar olur.
  ... sıpa
 4. 4.
  bolivya halkının sömürülmesine son vermek amacıyla, enerji kaynaklarını kamulaştırmış, feodal düzenin son bulması amacıyla toprak reformunu başlatmış, sosyalizmin moral kaynağı.
  2 ... kisil
 5. 5.
  Bolivya'da yeni başkan seçilen kırk altı yaşındaki fidel castro nun ve hugo chavez in yakın arkadaşı. geleceğin devrimleri, ancak bugünün dünyasından doğacaktır...
  2 ... pantalassa
 6. 6.
  Morales ve bolivya'nın en ironik yönü dünyadaki en sosyalizm'in simgesi olmuş ernesto che guevera bolivya'da öldürülmüştür.Ama şu an bolivyada sosyalist ve che'nin en yakın dostu fidel castro'nun arkadaşı olan bir liderin olması tarihin tuhaf bir cilvesi olsa gerek...
  3 -1 ... indiana_jones
 7. 7.
  sokakta yürürken karsilasabilecegin veya toprak sahada top oynarken görebilecegin, köskü, sarayi, korumalari, 250 araçlik saksakçi konvoyu olmayan yerli halktan gelen ve saygi gören lider. brezilyalilar kendisini sevmezler çünku yillardir bolvyanin petrolunu brezilyanin petrobras sirketi çikarir islerdi. morales yeter gari yidiniz bizim petrolu diyip, petrol kaynaklarini millilestirince petrobrasin kiçi biraz açikta kaldi.
  3 ... dydyma
 8. 8.
  hükümeti protesto eden, atkuyruğu saçlı bir gazeteciyi Washington'a büyükelçi olarak atayan ilk yerli Bolivya lideri.
  ... pegasus06
 9. 9.
  sosyalist olduğunu söyleyen başkan. millileştirmeler yalnızca işbirlikçi sermayeye ve onun ağa babalarına karşıdır. bir yurtseverdir.
  2 -1 ... kisil
 10. 10.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=180193
  ... vernon sullivan