bugün

yeni bir ev almak anlamında da kullanılabilecek kelimedir.
özel hayat diye bir şeyin kalmaması. kişinin kendine ihanet etmesi. kendinden uzaklaşması. büyük fedakarlıklar gerektiren iş.
kale gibi derler ya...

bekarlar içine girmeye çalışır, evliler ise dışarıya çıkmaya çalışır. olay aynen öyle.

fakat bu kale olayında bir gizli bir kapı unutulmuş kaleden günlük çaktırmadan dışarı giriş-çıkış gözlemlenmiş kalenin içinde çoğu zaman bu durum mutluluk yaratmış.
Ilerde yabancı bır kısıyle yasayacagım eylem. Hayatta turk kızıyla evlenmem. Allah buyuk konusturmasın ama yabancı bır musluman kızla evlenecegım. Fen lısesınde okuyorum, onum acık. Gıder yabanco unıversıtede maserımı yaparım, sevgılımı yaparım evlenırım.
Bir karı ile bir erkeğin normal aktivitesi.
asla yapmayacağım şey. ben kendime katlanamazken, her şeyden herkesten bu kadar çabuk sıkılırken, bana karakterime yaşam biçimime, tümlükle yaşamak istediğim hayata uygun biri yok.
düzenli hayata geçişin ilk adımıdır.
bir korku filmi ismidir.
Monoton yaşamak isteyenlerin uyguladığı bir eylemdir. Evlenmemek iyidir kesinlikle. Zira her gün aynı yemek yenmez.
hayattaki son noktadır. anlayana
erkekler kiradaysaniz ve bir eviniz yoksa en az 3000 lira maas almadan yapmamaniz gereken eylemdir...evlenmetin lan adam gibi maas almadan gerizekalilar..
ciddi bir karar verilip yapılması gereken eylemdir...
baglanmaktir. korkutucudur cunku zor kararlardandir.
bu aralar oldukça fazla kafa yorduğum konu.

bugüne kadar aklımın ucundan geçmeyen, kendimi ve şartlarımı asla hazır bulmadığım bir mesele olan evlilik için artık zamanın geldiğini düşünüyorum.

ailelerin tanışması, kaynaşması, her iki tarafın artık yeni bir çevre edinmesi, hergün kahvaltı etme ve akşam yemek hazırlama rutinine girmek, girdiğin her ortamda eşinin gururu olmak, beraber yapılan tatil planları, hatta market alışverişleri... hepsini tek tek düşünüp heyecanlanıyorum.

ne oluyor bana böyle tanrım, evlilik konusunda ne kadar sıkıcı klişe varsa hepsinin hayatımda yer almasını istiyorum artık.

yakında evlenecek miyim yoksa ?

hayırlısı.
sağ elinden vazgeçmektir oysaki ne anılarımız var.
bir insanı ömür boyu çekecek olmak kabullenmektir sorumluluktur.
evlenmek ya da evlenmemek, işte tüm mesele bu.ve ek olarak, evlenmek felsefe gibidir azizim.kelimesi kulağa hoş gelir, fakat kitabını açtığında ölene kadar bir şey anlamazsın.
kafa karışıklığına son vermektir. huzurdur.
son zamanlarda değerini iyice kaybeden eylem , kurum.
yavaş yavaş benimde düşünmeye başladığım imzalı birliktelik.
sırf çeyizlerim daha fazla eskimesin diye artık yapmak istediğimdir. *
askerlikten sonra planlarım olan şey.
ebeni amını tersten görmek nedir bilir misin ey yazar. he işte bilmiyorsan tam olarak yapman gereken şey evlenmek. dene ve gör. ebenin amı tersten nasıl duruyormuş öğrenirsin.
sigaradan daha iyi gelen biri bulunduğunda evlenilmelidir.
annemin 3 sözünden biri illa evlendircek kadın.
güncel Önemli Başlıklar