1. 1.
  vokali ile kendine hayran bıraktıran, neredeyse her radiohead şarkısı gibi aşmış şarkı. enfes.
  2 -1 ... hafiye
 2. 2.
  Canlı versiyonunda Jonny Greenwood Kaoss Pad ile Thom Yorke'un vokallerini manipule etmiştir.Canlı versiyonu da dinlenesidir.
  ... radiohead
 3. 3.
  ilk çıktığında herkesin "bu ne lan,bu nasıl radiohead" diye bok attığı,yıllar geçtikçe gene herkesin hasta olduğu sürükleyici şarkı.
  ... dukur
 4. 4.
  Girizgahında ve bazen ortalarında arka planda uzaylı bir grubun dini ayininden sesler işitiriz. inanmak güçtür ama uzayda hayat vardır**, herşeyi yerli yerindedir, yaşamın* güzelliği belki de burdadır, her şey olması gerektiği yerde ise o zaman hayat her yerdedir...
  1 ... roarc
 5. 5.
  kid a albümünün açılış şarkısıdır. arka planda kullandığı melodi o kadar güzeldir ki bu şarkının 10 a yakın remixi bulunmaktadır. "I might be wrong LP" sindeki versiyonu ise çok başarılıdır. thom yorke un sesi jonny greenwood tarafından bir alete kayda alınır. thom yorke şarkının ilerleyen aşamalarına geldikçe ses arka planda tersten çaldırılmaya başlar. muazzam bir ses şöleni oluşur.konserde piyanoyu* thom yorke çalmaktadır.
  aynı zamanda ingilizce hocamla aramda değişik bir dialog gçmesine yol açmıştır. kendisine "yesterday I woke up sucking lemon" un anlamını sorduğumda bana yüzünü buruşturarak bakmış ve "git kendin bul!" demiştir. hocam ya limon sevmemektedir ya da bu bir küfürdür.
  hala da anlamını öğrenebilmiş değilim.
  ... micro cuts
 6. 6.
  (bkz: everything in its wrong place)*
  ... micro cuts
 7. 7.
  bir şey olur.. darmadağın.. karmakarışık..

  sonra başka bir şey olur.. kurtarır seni tüm o çılgın kontrolsüzlükten..

  herkes güzeldir.. her şey manidar..

  hepsi yerli yerinde..

  soluk alışın döner geri.. çırpınışın.. çarpıntın..

  hepsi yerine döner..

  yolculuk hep çıkılan yeredir..
  ... havada panik
 8. 8.
  "vanilla sky" filminin acılıs müzigidir.bu film için biçilmiş kaftandır.
  ... delemut
 9. 9.
  thom yorke un sesindeki oynamalar ses kayıtlarının tersten çalınmasıyla oluşmayan şarkıdır.obrien e jonny greenwood kaoss pad ve gitar pedallarına benzer haliyle thom yorke un sesini kaydederler ve seslerin frekanslarını değiştirirler.şarkının bitimine doğru bu sesler loop a alınır ve ekranda 'forever' yazar.grup elemanları sahneyi terkederler.ama bis için geri dönmeleri mümkündür.
  ... radiohead
 10. 10.
  i woke up sucking a lemon sözünün ok computer turnesinde thom yorke tarafından çok hasta olduğu bir zamanda sarfedilmiştir.
  ... radiohead