1. 1.
    Vergiler yüzünden hepimiz kurtlar vadisi pusu kimyager abuzer kömürcü gibi olduk biramızı rakımızı evde yapıyoruz az önce çocuğuma " ağam sahibine sağdıktır ama ittir nihayetinde, havlar!!" dedim.

korkuyorum sözlük.
    1 -1 ... evdeekmekyok
  2. 2.
    mümkündür.

evde bira yapmak

yaparken kullanılacak ekipmanlar toplu olarak satılıyor. ek olarak bira kitleri alınarak yapılabilir. belki hepsi içinde paketler de vardır bilemiyorum. link atmayacağım, ufak bir arama yapılarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz. youtube üzerinde yapan kişilerin videoları mevcut.
    5 -1 ... gethere
  3. 2.
    Cider (saydır) yapmaktan daha güçtür.

(Alkol sağlığa zararlıdır)
    3 -3 ... alpertunna
  4. 4.
    limonata yapmak daha kolaydır.
    2 ... nasreddin hodja
  5. 5.
    evde bira yapmak
    2 -1 ... fikrimfirarda
  6. 6.
    Yapmaya başladıktan bir süre sonra hazır kitler sizi kesmiyor. Söyleyeyim. Farklı tatlar aramaya başlıyorsunuz.
    Ayrıca ilk başlarken pilsner lager maltı veriyorlar. Onu almayın. herhangi bir Ale ile başlayın. Hem daha kolay, hem de mayanın üreme ısısı daha yüksek.

Lager sonraki iş. Damak tadınıza göre şekillendirirsiniz.
    2 -1 ... odysseus
  7. 7.
    Dışarınınki bi başka be abi diye diyaloglara konu olabilecek bir durum.
    ... darkfighter61
  8. 8.
    kolay iş değildir. bebek bakımı gibi detayları ve aşamaları vardır. öncelikle de sabır işidir. uğraşırım, sabrederim derseniz yapım kitlerinden 1 tane edinip, her bir aşamasını iyice okuyup aklınıza kazıyarak başlayın. yapacağınız en ufak hata tüm emeklerinizin boşa gitmesine sebep olacaktır. Nihayatinde başarır da ilk yudumu aldığınızda birdaha fabrika birasının yüzüne bakmazsınız emin olun.
    ... pompacisofu
  9. 9.
    Bira şişesi 2 TL ye geliyor. Deneyin.

Şimdi bir bira 9 TL be. Ayıp ayıp.

Ben yapıyorum. Ve lezzeti daha güzel. Kafası daha hoş.
    1 ... aydinoglu vontmarte