1. 1.
  eskişehir de faaliyet gösteren toplu taşıma aracı, hafif raylı sistem. Bide bi abla vardır her durakta durağın ismini söyler. Tanışmak isteriz ailecek kendisiyle.
  5 ... junkie
 2. 2.
  estirendir o estiren..
  3 -1 ... stranger
 3. 3.
  bir çeşit tramvaydır. ilk yapıldığı gün sanırsınız ulaşımı kolaylaştıracak... yok öyle bir şey... insanların dışarıda fazlalaştığı an binmeye kalkarsanız, içerisindeyken ağzınızı açmanız için gereken yeri bile bulamaya bilirsiniz...
  2 ... eldaina
 4. 4.
  eskişehir'i daha modern bir şehir olarak göstermekten başka bir amaca hizmet etmeyen, birçok insanın ölümüne neden olmasından mütevellit halk arasında insan yiyen olarak adlandırılan toplu taşıma aracı.
  4 ... echo
 5. 5.
  31 Aralık 2004 yılında hizmete girmesiyle bütün eskişehirin akın ettiği, içinde klima bulunmayan toplu taşıma hizmeti.
  1 ... makina
 6. 6.
  eskişehir hafif raylı sistemidir, kısacası tırtıldır.
  1 ... habis
 7. 7.
  aygıt veya tırtıl da derler bu makinaya. kanada malıymış bu tramvaylar.
  1 ... columbia1990
 8. 8.
  4 adet güzergahı vardır.
  *ssk-otogar
  *otogar-ssk
  *osmangazi üniversitesi-opera
  *opera-osmangazi üniversitesi
  ayrıca bilet okutma işkencesini azaltmak adına duraklara turnikelerin getirilmiştir. düşünce güzeldir ancak uygulamalarda aksaklık vardır. öncelikle tramvayın yanaştığı kapı boşlukları apacık ortadadır, ne bir kapı ne bir engelleyici önlem vardır. sütü bozuk kişi pekala biletini okutmadan bu aralıklardan durağa süzülebilir zira güvenlik denen bişiy yoktur. pardon her iki durağa 1 güvenlik görevlisi konulmuştur ancak onlarda kendi dünyalarındadır. milletle uğraşacak gibi değillerdir. sonuç olarak boşuna turnikelere para harcanmıştır.
  1 ... invincible
 9. 9.
  makinistleri -genelde- güneş gözlüklü bayanlardan oluşan tramvay filosu.
  1 -1 ... iplik
 10. 10.
  yağmur yağdığında çalışma özelliklerini yitiren ve eskişehir trafiğini alt-üst etmesinin yanında ıslanmış insanları bir de üstüne yollarda perişan eden toplu taşıma aracı.
  1 -1 ... suhuko