bugün

sözlüğe üye değilken de enrylerini görüp okurdum. bir konuda girdiği entry'i hatırlıyorum ama şimdi silinmiş sanırım. genelde olaylara hakkaniyetli yaklaşması ve güzel açıklamaları için teşekkürler.
Doğru başlığa doğru güzellemeleri yaptığına emin misin? Beni burda pek sevmezler çünkü, bence yanlış kişinin nickaltındasın.

Essy ben; hani kürtçü solcu vegan aktivist feminist olan, bildin mi kuzum? Kararlı mısın hâlâ söylediklerinde? *
Öyleyse teşekkürler, sevindirik oldum...

görsel

Edit: bir oturuşta yarım öküz yediğimi iddia edenlere itibar etmeyiniz. Dün niyetimi getirdim vegan oldum. Çok şükür.
Bir römork dolusu abisi varmış, birinden duydum.
gerçek essy 2 yıl önce bavulunu toplayıp antartikaya ( erkeksiz bölge ) yerleşti. şu anda yazan kişi essy frida kahlohendir. yossi kohhen ile akrabalığı var mı bilmiyoruz.
Vegan mı hahaha sen bi oturuşta çeyrek öküz yersin be.
hadi sözlüğe üye değilken gelip buraları okuyacak kadar şuursuz olmasını geçtim de üşenmeden açıp essy okumak nasıl bir kafadır arkadaş.

ne geçiyordu tam olarak aklından gencadam?
ben kısa pantulla gezerken bu yazar vardı, yine var maşallah. kaç yaşındaysa artık .
--spoiler--
doğru başlığa doğru güzellemeleri yaptığına emin misin? beni burda pek sevmezler çünkü, bence yanlış kişinin nickaltındasın.
--spoiler--

Aynen knk bana yazacakmış yanlışlıkla sana yazmış. *
görsel

(bkz: swh).

Hewalsummm.
fırına merhaba poğaçacı diyerek giren yazar.
beyaz tenli bebeğim.❤️
Eski sevgilim..

Sonra ayrıldık tabi, şu an sözlükten başkasıyla konuşuyorum.
adresimi gönderdiğim yazardır. bu aralar sözlükte moda oldu zaten adres yollamak ya *

(bkz: erkeklere balık ayran ısmarlamak)

yalnız bizim aile kalabalık söyledim kendisine de. 40 kasa balık ve 1 tanker ayran gönderecek. göndermez ise ifşa edeceğim buradan. öyle başlık açıp yollamamak yok essy hanım..
Yine kürt duyarı kasıyor. Yapma essy artık modası geçti bu işin. Kürtler konusunda bir takıntısı varsa sözlük yönetiminin sende yandan da olsa yetkilisin.hem yetkim dökülmesin hem kürtlüğüm öpülmesin olmaz.
Yapılan gerçekten kürtlüğü aşağılayan bir şeyse bu duruma tepki olarak yetkini bırak.
Çok zor değil mi.
Bizde bundan sıkıldık.
Tüm kürtçüler senin gibi maalesef.
Hep mağduru oynayacak ama avantajlarını da bırakmıyacak.
Neyse çok uzadı gece gece. Gidip yatayım da elektrik gitmesin daha fazla.
Malum biz elektrik faturası ödüyoruz. Sen pek bilmezsin bunu.
Kürtler mağduru oynuyor, Kürtler mağduriyetlerinin ekmeğini yiyor, elektrik faturası, yenge, eşek... Sıktı artık bu klişe laflar.

Eğer kalıplaşmış cümlelerin ardından çıkmayı denerseniz, sizinle eşit bir şekilde tartışmayı dilerim. Ama o kadar ezbercisiniz ki; bakıyor fakat göremiyorsunuz, bildiğinizi sanıyor lakin bilmiyorsunuz, bilmek de istemiyorsunuz. Dayatılanlar daha çok işinize geliyor, konfor alanınızdan çıkmak zor sizler için.
Son cümleyi bilerek yazdım. Tipik bir duyarla karşılandı. Evet essy elektrik faturasını önemli. Ödemeyen kürtlere ki sayıca bir hayli fazlalar tepki gösteren bir yazın varsa benim gözümden kaçmış olan
Gösterirsen o kısımdan dolayı özür dilerim yoksa boş yapmış olursun.
Gelelim ilk yazımın önemli kısmına
Kürtçe türküler başlığı silinmiş.
Buna tepki göstermişsin ama bu tepki çok klişe bir duyar.
ilk yazının ana teması ve eleştirisi buydu ama sen bu kısmı nedense görmezden gelmişsin.
Kürtçe türküler başlığının silinmesi haksızlık mı bence haksızlık ben mod olsam silmem.
Kanunen suç değilse banane isteyen istediğini yazsın.
Ama ulunun faşo modları silmiş.
Sende ulunun faşo yönetiminin bir parçasısın.
Yani bu faşo uludağa çalışıyorsun.
Bu sence tutarlı mı.
Bence değil.
Ben bu kadar duyarlı bir kürt olsam bu sözlüğe hizmet etmem.
Ediyorsam da böyle prim kasmam.
Mesele bu essy.
Mesele elektrik faturası değil anlamadın mı. Hadi canım şevbaş.
Bence libary haklı. Hem yönetimi eleştireceksin hem de yönetimin verdiği yetkiden vazgeçmeyeceksin. Olmaz yanlış. Madem bu konu kırmızı çizgin bu konu önemli bu konuda ters giden sana aykırı olan yapıya sözlüğe bu modlara neden hizmet ediyorsun? Tutarsızlık. Evet.
görsel
görsel
bir kürt güzeldir kendisi ve sözlükte yürümeye cesaret edemeyeceğim tek kişi aşireti beni keser öldürür diye korkuyorum.
Mutlak halebe bakar kaçakçının yolları diyen yetkili yuzır.
Lan bu oytunda her ayak var.
başım ağrıyor yazıp 20 artı oy alan sözlük kızıdır kendisi.
(#43249035)
görsel
Aşireti ile iftar pozu maşallah.
Corona bunu beğendi.