bugün

tum arkadaslarimin gitmek icin can attigi memleketim.ayrica ogrenci sehri olarakta anilir.sevilesi bir belediye baskani vardir.*
herkesin şu şehir merkezindeki bankta oturan ve muhabbet eden kadın heykeliyle resim çektirdiği yerdir.

eskişehir'e gidip orada resim çektirmeyen yoktur.

http://www.mimdap.org/wp-...loads/2009/09/heykel1.jpg
Bir kez gittim, bir daha da gitmem.

Güzel şehir orası ayrı.
(#17985274). tamamen katılarak nefret ettiğim tükiye şehri. güzelim sevdiceğimi kaybettiğim şehir. hem kaybettim. bulamadım yani. hemde kaybettim. ayrıldık. orada kaldı. sanırım böylede bir havası var o şehrin. bir kere gittim. ertesi gün ayrıldık. lanet olsun.
başarısız futbol takımına sahip ama kendilerini bir halt sanan tribünlere ev sahipliği yapan kent.
soğuğunda çürüdüğüm şehir.
özlediğim memleketimdir. 2 ayda bir gitsemde hasreti bitmeyen şehir. özledim yine ben oraları gece gece ah ulan!
Bu kadar soğuk olabileceğini az biraz tahmin etseydim üniversite hayatı için seçmezdim dediğim şehir.
kafkasyalılarla dolu şehir. çerkes, tatar, karaçay hepsi burda.
kar yağışının bugünlerde kafasına göre takıldığı şehirdir yağsam mı yağmasam mı diye düşünüyor. soğuğu berbattır, insanın yüzünü keser.
bu kadar soğuk olunur mu be bilader dedirten şehirdir.
(bkz: öğrenci şehri)
Oyun arkadaşımın yaşadığı şehir.
birinci sınıfta iken kurban konserinden çıkmıştım gece saat 3 gibi falan , tırstım tabi haliyle. yeni bir şehir, gece yarısı sokaklarda.. temkinli temkinli yürüyorum. neyse efendim, baktım ki karşıdan kız geliyor ha bire.. bir iki üç derken, gece yarısı dışarıda erkekten çok kız var. yani ortada bir tehlike varsa o bendim. tırsılacak biri varsa da o bendim. neyse buna bir müddet sonra alıştım zaten. her zaman her saatte (özellikle de bağlar tarafında) çıkıp gezdim, mükemmel bir öğrencilik yaşadım bu şehirde

bitirirken tanım: türkiye'nin en güvenli ve en güzel şehirlerinden bir tanesidir eskişehir.
türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir. ama kış ayların da çok soğuk olur iliklerinize kadar dondurur havası.
bir kere gitme fırsatı bulduğum, dört coğrafi bölgede de toprağı bulunan şehir. iç anadoluya ait kabul edilir. ayrıca yılmaz başkana da helal olsun, kışın orası olmasına rağmen çok sevmiştim eskişehir'i.

edit: mustafa2611 uyardı dört bölgede de toprağı olan il bileciktir diye, sanırım ikimiz de haklıyız *

http://www.sosyal-bilgile...fi-bolgeler-haritasi.html
istanbul'un bir küçük versiyonuna benzeyen, şirin bir o kadar da güzel, çoğu büyük şehirden daha güzel bir görünüme sahip olan, başbakanı sayesinde gerçekten harika biryer olan, en az izmir'in ki kadar kızlarıyla ünlü şehrimiz.
albenisi olan güzel bir şehirdir.
soğuğu öyledir ki eskişehir'li lerin yada en azından eskişehir kışını yaşayanların kış mevsiminde diğer şehirlerde kısa kolluyla geçirdikleri rivayet edilir.
her 10 amcadan 9'unun ''kar yağsa hava yumuşayacak da yağmıyor işte'' geyiğini yaptığı şehir. evet saydım.
çok soğuk anasını sattımın memleketi.
bir antalya olmayan ve olamayacak şehirdir.
bulsam sacini basini yolmak istedigim ama bi yandan da otur konusalim, anlat demek istedigim, ses tonunu bile merak ettigim bi kizin ikamet ettigi yer. hayatimin yaklasik 2 senesini ... insan insana bunu yapar mi be kizim?
brace yourselfs, winter is coming!
bere takmaz iseniz bu şehirde kulaklarınız kuruyup düşebilir. ha ben buralayım mutasyona uğrayarak bir saat dışarıda gezebiliyorum beresiz. ancak yeni gelecekler mutlaka taksın.
güncel Önemli Başlıklar