allahın insana en son vermesini istenecek olaylardan biri.
muhtemelen en paspal, en sıfatsız haldeyken karşılaşılan andır. moralin yerle bir olduğu yetmezmiş gibi özgüven denilen şeyden eser kalmamıştır.
dalga geçilecek bir durumdur. bakıp bakıp arkadaşlarınızla aranızda gülerseniz eski sevgili fitil olur.
hemen bir duvar köşesine sinip nikahına beni çağır sevgilim diye başlayan hoş anlamlı şarkıyı gözyaşlarıyla çığırdıktan sonra, görme anının hemen sonrasında ve sinme anının hemen öncesinde alınmış olan bir şişe köpek öldüreni tek dikişte bitirmenize sebebiyet verecek andır efendim. *
bittiğine göre artık umrunuzda olmayan ve beş dakika sonra da unutacağınız manzara..
hıh! *
bağışıklık kazanılan bünyelerde pek acı vermeyecek durum.
eğer yeni bir sevgili bulunamamışsa bakışları kacırarak yola devam etmenin en iyi olacagı durumdur.

ama zalim eski sevgili gözünün içine içine bakar, yeni sevgilisinin elini daha bir sıkı tutar.
hala seviliyorsa gırlağınızdan yutkunduğunuz tükrük keskin bir bıcak gibi geçer. o tükrük aşağıya doğru inerken adeta iç organlarınızı parçalayarak iniyordur. uzun süre göz kapaklarınızı kapatamaz, ses çıkartamazsınız. sevgilinin o anda size bakışı sizi çürümüş bir yaprak gibi hissettirir. dalından kopmuş ve artık o ağaca ait olmayan çürümüş bir yaprak. üstüne basılıp ezilmiş bir yaprak. sizi ezen ise o görüntüdür.
eger sizinde yanınızda yeni sevgiliniz varsa eşit durumdur. ama yalnızsanız eğer o ortamdan bir an önce gidilmesi gereken durumdur. yada kalıp onda olupta bende olmayan şey ne diye merakla yeninin incelenme yapılması ve durum değerlendirmesidir.
artık sevilmiyor dahi olsa bir zamanlar birşeyleri paylaşmanın getirdikleriyle 1 saniye için bile olsa yerle bir olur insan. inanamaz. sanki eski sevgili hep kendisini sevmek zorundaymış gibi. velhasıl kendisi yanında yeni sevgilisi ile eski sevgilisine denk gelse içinde intikam çanları açalacaktır. insanoğlu ne kadar da bencil aslında.
alnından vurulmuşa döner insan fondan bir emrah müziği girer; ayrılamaammmm ayrılaaamaaaam...
eğer eski sevgiliye hala aşık olarak kalınmışsa bünyede ağır tahribatlara yol açan andır. o an ve manzara yıllar geçse de hafızadan silinmez. belki rüyalara bile girebilir.
lakin eski sevgili sallanmıyorsa küçük bi kahkaha atıp yola devam edilen andır.
ilk görüşte karşılıklı afallamaya neden olan olaydır.

eski sevgilisini gören bayansa, yanında arkadaşları varsa ortada komik bir şey yoksa bile elinden geldiğince neşeli olmaya çalışır.

erkekse, arkadaşlarıyla beraberse, eski sevgilisinin yanından geçerken iğneleyici bi laf yapıştırıp rahatlamayı seçer.

kısaca eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle görünce ilk akla gelen yıkılmadım ayaktayım imajı vermektir.
gerçekleştiği takdirde pek s.lemeyeceğim durumdur. sonuçta onun hayatındaki öcekiler beni ilgilendirmezdi aynı sonrakilerin ilgilendirmeyeceği gibi..
badem den sensiz olmam ın dinlenmesinin vaktinin geldiginin gostergesidir..
görmezden gelmek en güzelidir.
ne kadar değerli olduğunuzu farkettiğiniz andır.(o anda sizi değerli kılan; kendinizden daha fazla değer verdiğiniz insanın aslında bir hiç olduğunu anlamanızdan kaynaklanmaktadır)
görmedigim yanımdaki arkadasın* bana aa bak yeni sevgilisiyle oturuyo gördün mü demesi üzerine hic kafamı cevirmeden önünden gecip, iyi iyi yeni sevgilisi olduguna göre mutludur benim gibi o da beni unutmustur diyip gectigimdir.

edit: dolayısıyla aslında görülmemistir bile.
sahte bir an olması muhtemel durumdur. bu bahaneye sığınarak ayakta durulmaya çalışılan andır.
hoş bir karşılaşma değildir. eğer eski sevgili sizi görür sırnaşmaya devam ederse bol küfür edilesi bir durumuda dönüşebilen haşin olaydır.

olmasa daha iyidir. takılmamalıdır. geçecektir.
allah yenisine sabır versin duaları edilen andır. yük başkasının omuzlarındadır artık. hoş bir durumdur.
yeni sevgilinizle gördüğü ilk an olması muhtemel durum *
daha kotusu de mumkundur yeni sevgiliniz eski sevgilinizin bir yerlerden arkadasi c1kmistir konusmak durumunda kalirsiniz.
allahım sen benim aklıma mukayet ol diyeceğimiz şok anıdır. hele ki eski sevgili unutulmamışsa insana çok koyar.
hele ki eski sevgili unutulmamışsa kıskançlıktan kudurulan andır. Bula buna bunu mu bulmuş neyse zaten beni çok sıkıyordu ayrıldığımız iyi oldu gibi saçma sapan bahaneler üretilir ama aslında felaket şekilde can acısına sebep olmuştur. ilk saniyede gözler kocaman açılır eski günler gözünün önünden bir geçer sonra anında toparlanılır ve aman banane denir. Ama aslında çok fena içine oturmuştur.
bir erkek olarak itiraf etmeliyim ki; onunla sevişme sahnelerimizi hatırlar, o sahnelerde kendi yerime o lavuğu yerleştirdiğim görüntüler öncelikli olarak gözümün önüne gelir.