bugün

Bir kaç ay sonra gelen edit : olmuyor arkadaşlar. üzgünüm.

Ön edit : 1 - Maddi yönden kullanıldığımı söyleyen arkadaşlar olmuş. evet, maddi desteklerim oluyor arkadaşlar. çünkü hayat çok zor. sonuçta o evde benim 2 çocuğum yaşıyor. öyle atla deva bir şey istemiyor. mesela geçenlerde mesaj attı. evde yemeğe bir şey kalmadı marketten bir şeyler alır mısın dedi. bende gittim kafama göre bir şeyler aldım. 2 çocuğun annesi sonuçta. ki maddi durumum da gayet iyi. bana ağır gelmiyor. açlık sınırı olmuş 10 bin TL.

2 - bazen aynı evin içinde gerçekten olmuyor. bizim boşanma sebeplerimiz fındık kabuğunu doldurmayan cinstendi. işte tatile götürmemişim, akşamları gezmeye çıkmamışız (virüs zamanı her yer kapalı idi)

3 - evliyken bile bu kadar gezmezdik. bende de hata var. değerini bilemedim. şimdi birbirimizi daha iyi anlıyoruz.

4 - destek mesajı gönderen, olumlu yazan herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

5 - eşim yeniden evlenmeyiz, böyle daha iyi diyor. 2 evi görecek gücüm olduğundan şimdilik bu konuyu derst etmiyorum. sevgiler.

hayatın bir cilvesidir.

başaramadık, yürütemedik. 25 senedir tanıdığım ve 16 sene evli kaldığım eşimden 1 sene önce ayrıldım. ikimizin de hataları oldu. birisi 14 diğeri 12 yaşında olmak üzere 2 çocuğumuz var, ellerinizden öperler.

anlaşmalı boşandık. ama çok sıkıntılar çektik. boşanmadan önce ve sonrasında sürekli kavga ettik, karakolluk olduk.

3 ay önce mesaj attı, o git dediğinde hemen gidemedim ama gel dediğinde 5 dakika içinde gittim. galiba seviyordum. galiba değil, gerçekten seviyordum.

bazı şeyler istedi, maddi yönden zor duruma düşmüştü. haline üzüldüm. bana ne, ne hali varsa görsün diyemedim. elimden gelen her şeyi yapacağımı söyledim, yaptım. hala yapıyorum.

aramızda bir elektriklenme durumu oldu, yalanım yok seviştik. özlemişiz birbirimizi. evine çağırdı, yemek yapmış bana. çocukları tekrardan o evde görmek güzeldi. bana davet ettim, geldi. tekrar seviştik.

anladık ki biz birbirimiz olmadan yapamıyoruz. boşandık ama sevgili olarak devam etmeye karar aldık. şimdi daha fazla görüşüyoruz. evet. evliyken aynı evin içinde bu kadar görüşmüyorduk.

mutluyum sözlük, dünyalar gelse onun bir tek saçına değişmem.

biliyorum sözlük. burası avrupa değil, ortadoğu ülkesi. belki çevre iyi bakmıyor ama ne yapayim seviyorum ulan. boşandım deyip ne hali varsa görsün diyemedim. çeyrek asırdır tanıdığım kadın, şimdi istese canımı veririm.

eski eşle sevgili olunur mu demeyin, biz olduk. bir sorunumuz yok. umarım daha da sorun çıkmaz.
ilk buluşmada sevişilir saha zemin rakip tanıdık çünkü.
Gönül işi bu. Olabilir. Sevgi dediğimiz şey dipsiz bir kuyu.
allah korsun.
Saçma.

Madem evliydiniz ne diye boşandiniz.

Bahaneler uydurarak boşanmakta ne bileyim. Komik.
Düşman olanların sayısı cidden daha fazla. O sebeple bunu yapabilmek büyük başarı.

Eski sevgiliyle bile düşman oluyorsun. Çetrefilli işler.
Tekrar nikah masası yolu gözüküyor.
helal olsun umarım mutlu olursunuz. belki ayrıldıktan sonra birbirinizin kıymetini daha iyi anlarsınız.

ben de eski eşim gelse dese ki ben yapamadım sana döndüm yeniden başlamayı düşünebilirim. belki bu sefer farklı olur belki hatalardan ders çıkarılmıştır. gerçek sevgi tükendi zannetsen de bir yerlerde yeniden yeşermeyi bekliyor olabilir. hiç kıyamazdım ben ona yine gelse yine kıyamam.

ama şunu eklemekte fayda var umarım böyle bir şey asla yaşanmaz umarım mutlu olur ve bir daha asla görüşmeyiz.
Efendi gibi ayrılamamışsınız. Karakolda biten kavgalar sıkıntı. Birbirinize saygınız yok. Birbirinizi özlediğinizde sevişiyorsunuz. ilk başlarda heyecanlı olur eminim. Bu iş rutine dönünce sevgililik de bitecek büyük ihtimal. Ben öyle hissettim. Gene de hakkınızda hayırlısı.
Bence burada aldatma konusu var. Erkek aldatmış ve onun ezikliği içinde. Kadın da ne yapsın affetmiş. Neyse mutluluklar dileyelim. Kahve falından böyle gözüküyor.
zaman gösterecek ilişkinin ne yöne evrileceğini.
boşandıktan 8 ay sonra tekrar görüştük. 4,5 ayda öyle sevgili gibi takıldık. ama olmuyor. net.

arkadaşlar olmuyor. çok uğraştım, çok denedim. evliliği kurtarabilir miyim diye..çocuklar tekrar babalarına kavuşssun diye... 13 mayıstan beri her dediğini yaptım ama durduk yere yeniden gidip gelmeleri başladı. ilk zamanlarda çok iyiydik, sonra görüşme günlerini kısalttı. önceden haftada 2 yada 3 kere görüşürken bu durumu 1 e indirdi. sonra 10 günde 1'e..

gel çay içmeye gidelim dediğim zamanda, bugün arkadaşlarımla dışarı çıkacağım dedi. ertesi gün sorduğumda bugün başım ağrıyor dedi. ertesi gün tekrar teklif ettiğimde köye gideceğim dedi.

soruyorsunuz sonra. bir sıkıntı mı var diye. sonra soğukluk başlıyor. siz kendi kendinizi yiyorsunuz. acaba ne oldu yine mi hata yaptım diye. 1 ay sonra artık sizinde sinirleriniz geriliyor. en sonunda hiç olmadık yerde patlıyorsunuz. sizde insansınız sonuçta. sizinle çay içmeye bile gelmek istemeyen insana yapacak pek bir şeyiniz inanın kalmıyor.

ne yaparsanız ne ederseniz de eski eşten maalesef olmuyormuş.

umut etmiştim. onun bana attığı her mesaja, buluştuğumuz yemek yediğimiz her şeyi beni içim umuttu ama..