1. 1.
  mevsimi gelince tepesinde sürekli savaş uçaklarının gezdiği üniversite şehri.iç anadolunun incisi.
  33 -3 ... harmala
 2. 2.
  hiç bir şehre benzemeyen, bağımlılık yaratan, hiç gitmeyenlerin nevşehirle aynı kefeye koyabildikleri, gittikten sonrada "oha türkiyemi lan burası" dedikleri yaşanabilirliği en üst seviyedeki kent gibi kent.
  50 -9 ... komandost
 3. 3.
  memleketim.. soğuğu bile özlenen şehir.
  17 -1 ... komandost
 4. 4.
  (bkz: eskişehirspor)
  7 ... komandost
 5. 5.
  porsuk çayında kürek çekmenin tadına doyunulamadığı günlerin yaşandığı şehirlerin şehri. durur mu hala sami kaptan bilmem ki.
  7 -1 ... no leaf clover
 6. 6.
  porsuk çayında artık belediye'ye ait motorlu gezi teknelerininin dolandığı. istiklal caddesinin imitasyonu olan doktorlar caddesine sahip öğrenci şehri. rahatlık ve medeniyet açısından bursadan çok çok iyi seviyededir.(ikisinde de yaşıyorum ordan biliyorum)
  12 -1 ... bluto
 7. 7.
  memleketim. kuru ayazıyla, çiğ böreğiyle, tepesinde uçan pek gürültülü uçaklarıyla, okullarıyla, porsuğuyla, insanlarıyla, kalabak suyuyla, köprübaşıyla, ve şu an aklıma gelmeyen pek çok şeyiyle 17 yılımı geçirdiğim güzel şehir.
  11 ... luigi
 8. 8.
  iki büyük üniversiteyi bünyesinde bulunduran güzel bir üniversite şehri.
  6 ... alligator
 9. 9.
  öğrencilerin şehir nüfusunun %33'ünü oluşturduğu ama öğrencinin fazla olması ve iki üniversite bulunmasından başka hiçbir şekilde öğrenci şehri olarak nitelenemeyecek şehir. eskişehirde kiralar uçuk fiyatlardadır, yurtlar inanılmaz kazıktır, gecenin 12 sinde karnınız acıktığında dışarı çıkıp yiyebileceğiniz pek fazla birşey yoktur. havası inanılmaz soğuk insanları son derece kibirlidir. istanbul kompleksi vardır. kendilerini dünyanın merkezinde görürler ama esasen bir bok değillerdir. şöyledir. böyledir...

  ilave: yalan lan yalan, güzel şehir vallahi.
  16 -26 ... shalamar
 10. 10.
  doktorlar caddesi ile bana taksim-istiklal caddesini andıran tamamen öğrenciye odaklı,düzenli,en uzak mekana yürüyerek yirmi dakikada gidilebilen bir double üniversiteli şehir.sosyal imkanlar açısından bence çoğu ilden de öndedir.
  7 -1 ... isibilenisegitmeyen
 11. eskişehir Başlığındaki Önemli Entry'ler