1. 1.
  eskişehirin ilçesi. ankaradan sonra gelen ilk ilçedir. yolları duble yol olarak bitirilmiştir.
  3 -2 ... palta
 2. 2.
  eskişehir-ankara yolunun doksanıncı kilometresinde yer alan, hemen her dönemden tarihi eserlere sahip olan ilçe. ilçede tarihi osmanlı evlerine rastlamak da mümkün, pessinus antik kentine de. ayrıca nasrettin hocayı sahiplenen kentlerden biridir. girişte büyükçe bir nasrettin hoca heykeli ve altında da dünyanın merkezi burasıdır yazısı var.
  ilçe, adını aldığı kayalıklarla da ünlü. dağcılık için elverişli olduğu söyleniyor..
  1 -1 ... nikim yok benim
 3. 3.
  nasrettin hoca'nın ve yunus emre'nin doğum yeri olduğu rivayet edilen ilçe.
  2 -1 ... kemalturna
 4. 4.
  Etrafı heybetli kayalarla çevrili, nasrettin hoca, yunusemre, aziz mahmut hüdai gibi şahsiyetlerin çıktığı, halkı her daim bazı genellemelere* konu olan, dünyanın merkezi olan memleketimdir.
  http://www.sivrihisar.net/
  http://tr.wikipedia.org/w...ivrihisar,_Eski%C5%9Fehir
  2 -2 ... citoffig
 5. 5.
  (bkz: seferihisar)
  ... gerko
 6. 6.
  burdaki kayalıklar hüseyin gazi kadar olmasa da kaya tırmanışı için uygundur. odtü ve bilkent dağcılık toplulukları tarafından kullanılırlar.
  1 -1 ... peride3
 7. 7.
  dinlenme tesisleriyle cepteki son parayı sömürmeye yemin etmiş ilçe.
  ayrıca yalnız değildir,
  (bkz: sungurlu)
  1 ... stewie
 8. 8.
  osmangazi üniversitesi ne bağlı bir meslek yüksekokulu* barındıran, eskişehir ilçesi.
  2 ... bleak poison
 9. 9.
  Arabasi, bamya corbasi, kiymali su boregi, kelem dolmasi gibi sipesiyalleri bulunan, cok feci sekilde ayarci, alayci ve esprituel insanlari barindiran eskisehir ilcesi. Halki gulmeyi cok sever, Nasrettin Hoca ile gurur duyar, o kadar ki yapilan esprinin ardindan o espriyi yapana "hey gidi nasirettin" denir.

  Ozellikle ilce merkezinin cevresi bagciliga cok musaittir, yakin zamana kadar ciddi bagcilik faaliyetleri surdurulduyse de bolgede taassup yuzunden kurtulus savasi oncesi ilcede yasayan rumlar disinda sarap uretimi yapilmamistir.

  Ilce merkezinde artik ancak uc bes tanesi ayakta kalabilmis eski evler osmanli mimarisinin en guzel ornekleri olarak degerlendirilebilir. Meydandan yukariya, Ilce merkezinin sinirlarini belirleyen kayalarin eteklerine dogru uzanan Gavur Mahallesi icinde kalan Kilise, her ne kadar metruk durumda ise de, gorulmesi gerekilen hos bir rum eseridir. Ilce meydanina dogru tirmanan arasta ve sinsirak sokaklari, osmanli tasrasinin ticaret hayatini bize ornekleyen nadir yapilardandir.
  4 -2 ... haymatlos
 10. 10.
  vakt-i zamanında arkadaşımı ziyaret için gittiğimde, akşam çay içmek için tşöf e gitmiştik. o derece de çılgın eğlence mekanları olan bir yerdir.
  4 -1 ... izmirli ispanyol