bugün

baklava ve yaprak sarmasını Türk'lerin kendilerinden çaldığını iddia eden bir gurüh.
ermeni, ermeni sorunu, sözde ermeni soykırımı, osmanli donemi ermeni bakan ve memurlar, ermeni kurbanı olan devlet görevlilerimiz gibi başlıklarla derin derin incelenmiş şeylerdir.

(bkz: arama fasilitesi çalışsın artık)
şimdilerde yaşadığımız etnik sorunları 100 yıl önce bize yaşatan ama ''din kardeşimiz'' olmadıkları için çözümü daha rahat uyguladığımız, önce osmanlı'nın sonrada türkiye cumhuriyeti'nin başına bela olmuş halk.
djivan gasparyan gibi büyük bir sanatçınında içinde bulunduğu halk.
lübnan dakilerinin kendilerine ''hizmet'' için giden türk askerine karşı eylemlere başladığı halk.

(bkz: aşağılık kompleksi)
osmanlı zamanında millet-i sadıka diye adlandırılmışlar, devletin en önemli kademelerinde görev almışlardır.yıllarca anadolu topraklarında mutlu mesut yaşayan bu halk, osmanlı devletinin dağılma sürecine girmesiyle ortaya çıkan karışıklar, ve ingiltere,fransa,rusya(daha sonra abd) gibi devletlerin de kışkırtmalarından cesaretlenerek
topraklarımızda hak iddia etmişlerdir. ülkede çıkarılan huzursuzluklar, padişaha suikast düzenlemeye kadar çıkmıştır. osmanlı- rus savaşında arkadan vurulan osmanlı devleti, haklarında tehcir kanunu çıkarınca günümüze kadar sürecek olan sözde ermeni soykırımı iddiaları baş göstermiştir. iddiaların aslı yoktur.keşke başkalarının oyunlarına kanmasalardı, ne güsel geçiniyoduk kardeş kardeş beeeeeeee, oldu mu şimdi?
anadolu'nun eski halklarından olup büyük bir asimilasyon ve imha politikasının hedefi olmuşlardır.
hem faşist hem cühela zırva güruhun durduk yere bok atmak için yarışa girdiği insanlar..
müziğe, edebiyata, sanata gönül vermiş dahilerin çıktığı kardeş millet, güzel millet, yurttaşlarımız.. "dahi" ermeni şairi zahrad'ın en güzel şiiriyle, onun hayat dolu, sevgi dolu dizeleriyle entryme son veriyor ve ırkçılıkta, cahillikte zirve yapmış sözde türk milliyetçisi, özde türk istismarcısı, bok yiyicilere rağmen, ya sabır çekip, susuyorum...

"ve çiçekler arasındaki erik ağacı
güneşe ve yağmura dikmiş gözünü
güneş ki olduracak meyvasını
yağmur ki besleyecek meyvasını
meyva ki sürdürecek erik ağacını
ağaçlar ki çiçekler arasında
o ben'im işte...

ve meyva ki güneş kokar
usulcana erir ağzında
ve bir an emip de çekirdeğini
ya yere atarsın ya da denize
o çekirdek ki mutlu
o ben'im işte... "
bulsalar tüm türkleri bir kaşık suda boğacak olan topluluk. şans eseri bir tane türk kalırsa ona da siz bize soykırım yaptınız diyerek onu da rahat bırakmaz. böyle bir toplumdur ama biz yunanlıları olduğu gibi kendilerini de çok severiz.

candırlar, canandırlar,yiğittirler, ülkemizi çok severler.

(bkz: hey masallah)
(bkz: anadolu ermenileri)
(bkz: istanbul ermenileri)
(bkz: amerikan ermenileri)
(bkz: lobici ermeniler)
(bkz: diaspora ermenileri)

çeşit çeşittirler evet. ve kimse kusura bakmasın ama, birkaç şerefsiz lobici faşist ermeni yüzünden, anadolulu kardeşlerimize sırt çevirmemiz beklenmesin.

candırlar, canandırlar, yiğittirler, ülkemizi çok severler. ne de güzel yazmışsın gerçekten. istanbullu bir ermeniyle, mesela daha çok kurtuluş'ta otururlar, git konuş, muhabbet et, ne de güzel yazmışsın, anlarsın.
malesef diaspora ermenilerinin faşistleri "bir kaç" lafıyla özetlenemeyecek kadar çoktur, "ezici çoğunluk" daha iyi tanımlar bu oranı. ve evet, türkiye ermenileriyle alakaları yoktur zihniyet olarak.
türk milletinin sittin sene "ermeni devleti" ile ayırt edemeyeceği insanlar. politika ile halkı birbirinden ayıramıyoruz nedense.

"ermeniler bize şöyle yaptılar". hangi ermeni, "diaspora". "bir de böyle yaptılar". hangi ermeniler bunlar, "ermenistan". harbiden çok zekiyiz biz.
Ermeniler'e bu ismi persler takmistir. oysa ermeniler kendilerine "hayk" yasadiklari bolgeye de "hayastan" diyorlardi. Ermeniler koken olarak hint-avrupa kokenli aryani bir topluluktur. tarihte ermenilerden ilk defa i.o 7. yuzyilda bahsedilmistir. Buna gore ermeniler, phrigyalilar'in bir kolunun, firat nehrinin dogusunda yasayan urartular, hurriler, kurtler ve cesitli kafkas halklari'yla karismasiyla olusmus melez bir topluluktur. bunlar tarih boyunca pers, arap, roma, bizans ve osmanliya tabi olarak yasamislardir.
bunlar teferruattir. Isin bizi ilgilendiren kismi bunlarin bize dusman bir millet oldugu gercegidir. Kardesiz demekle ve yahut gecmisi unutalim demekle kardes olunmuyor. Bunlarin yaptiklari turk katliamlari ortadadir. tarihsel bir gercektir. Binlerce turk'u katletmisler, cihan harbinde hainlik edip sirtimizdan vurmuslardir. Bugunde bize olan dusmanca faaliyetlerine devam ediyorlar. Agri dagi'nda ve bir kisim dogu illerimizde gozleri var. anayasalarinda agri dagi'nin kendilerine ait oldugunu belirtiyor, buna yonelik haritalar ciziyorlar.
Hal boyle iken bunlara dostumuzdur, kardesimizdir demenin manasi nedir ? boyle dusunmek icin ya kara cahil, ya hain, ya da gaflet icinde bulunmak gerekir. Kardesmizdir diyenler bol keseden savurmayi birakip ermeniler'in bizim lehimizde yaptiklari 1 tek olumlu sey var ise soylesinler de bizde bilelim bu kardesligin sebebini.
almanlar, ingilizler, türkler, malezyalılar, iranlılar, kürtler ve amerikalılar gibi insanlardan meydana geldikleri düşünülmesi gereken bir millettir.
Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

- Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

+ Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. iki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet ittifakı Silahlı kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı ...

Yazıklar olsun ... *
(bkz: seferoğulları)
hem çok yakın hem çok uzak, kardes halk...
(bkz: millet i sadıka)
Ağrı dağı'ın sahibi falan olmayan millettir. Bir topluluk orada yaşadı diye bir coğrafya onun olmaz. Hayallerde yaşayan kimi ibneler hayal kurmaya devam etsinler ararat diye. Bu kadar da cesaretliyseniz ararat konusunda ekran arkasına saklanmadan ararat deyin.
"türklerin batı moğolistan'ın gerçek sahibi olduklarını" bizlere bir vesileyle gösterebilmiş millettir. bu süper düşünme sistemini tebrik etmemek cidden elde değildir efenim.

edit(bu editi özürlü çocuklar eğitim merkezinden bir hocaya yazdırdım, valla bak): bu entrynin ermeni karşıtı olmadığını, ama ermenilerin ağrı dağının gerçek sahibi olduğunu söyleyenlerin mantığıyla gidildiğinde ortaya bu entrynin çıktığını belirtmek ister bu yazar.
aynı zamanda türklerin balkanların, afrika'nın büyük bir kısmının da gerçek sahibi olduğunu bizlere göstermiş ırk. problemimiz ermenilerle değil de toprağımızda gözü olan düşünce fakirleriyle elbette.
kabaca tanımlamak gerekirse, erken dönemde , anadolu ve kafkas halklarıyla karışmış iran halkıdır.konuştukları dil farsça ve kürtçe ile göbekten akrabadır.doğu roma etkisinde kalmış hristiyan iranlı bile denebilir bunlara.

1800 lerdeki uluslaşma sürecinde batılılar tarafından gazlanan tüm osmanlı etnik yapıları gibi bunların da uluslaşma değeri türk düşmanlığıdır.

balkanlardaki bulgarlar nasıl bölgenin şımarık çocuğuysa, bunlar da güney kafkasların şımarık çocuğudur.geçmişte erkekleri askere alınmış anadolu köylerinde katliamlar yaptıkları, terhis edilen silahsız askerleri köylerine dönerken ağaçlara bağlayıp yaktıkları hem osmanlı hem rus belgelerinde sabittir.bedelini de yer yer öldürülerek ve anadoludan kovularak ödemişlerdir.bugun ermeni soykırımı denen şey daha çok anadoludan kovulmadır.hayalleri anadoluyu kürtlerle paylaşmaktır.bunların sınırlarını rus askerleri korur.ne türkiye ne azerbaycan bunlara hiç bir şey yapamaz.ermeni sorununuz tek çözümü rusya ile, kürt sorununun tek çözümü de ABD ile olur.

aklı başında olanları türk kültürünü çok iyi bilir ve kafaca aynı olduğumuzun farkıdadırlar.
kürt ayrılıkçıların doğru düzgün tanımasalar da düşmanımın düşmanı dostumdur hesabı sempati duydukları halktır.

bir gün türkiye doğudaki 12-13 ilden çekilse rus desteğindeki ermenilerle, abd desteğindeki kürtler birbirlerine katliam yapar.osmnalılar bölgede zayıflayınca 1915 de bu yaşanmış ancak ihale bölgede azınlık olan türklere çıkarılmıştır.
rus desteği ve gazlamasıyla doğuda türklere katliam yapmış, anadoludan sürülünce de
ittihat ve terakkinin başındaki 4 paşadan 3 ünü öldürerek ermeni sürgününün öcünü almış,

yetmemiş abdülhamite bombalı suikast düzenlemiş, affedilmiş
yetmemiş osmanlı bankasını basmış,affedilmiş
1980 lerde asala ile 40 küsur türk diplomatını öldürmüş, yetmemiş, karabağı işgal etmiş, her defasında ödüllendirilmiş hala utanmdan türkiye ile sınırını tanımayan, doğu anadoluya anayasasında batı ermenistna diyen kompleksli şımarık halk.