bugün

anlamak yerine, istenilen kalıba oturtmaya çalışmak.. (bkz: mükemmel erkek rüyası)
öncelikle;

görsel

erkekleri anlamak için hamamböceklerini örnek gösteren zihniyetin çözemediği hadise şudur: hamamböcekleri ellerinde olandan daha büyük bir pislik görmedikleri sürece yön değiştirmezler. bu da terkedilen kadınların göremediği küçük bir detaydır.
çok zor mevzu. *
(bkz: kadınları anlamak)
Cok da zor olmayan eylemdir. Kafalarini utulemediginiz, karinlarini doyurdugunuz, esprilerine guldugunuz ve mac izlemesine karismadiginiz surece melek gibidirler
basittir.

işi asıl zora sokan kadınlar. biz neyi söylüyorsak onu kastediyoruz, ama kadınlar ne demek istedi diye saatlerce düşünür durur. zor olan kadınları anlamaktır kadınları.
kadınları anlamak. ikisi de karşı cinse göre oldukça zordur aslında. ama erkeklerin mantığı daha kolay çalışmaktadır, bilgisayar dili gibi 1 ve 0 lardan oluşmaktadır ya vardır ya yoktur.
zor lan çok zor. daha demin şöyle bir şey oldu mesela

önce kalk gel dedi

bu saatte çıkamam anca 6da dedim

tamam 6da gel o zaman ama uyuruz dedi

olur dedim

direkt uyucak mıyız dedi

bakarız dedim

ben çok yorgunum öğleden sonra gel dedi

olur bana uyar dedim

yatmadan önce de uyanınca haberleşelim dedi

iyi dedim

anlamadım yani yarım saat 45 dakika içinde şu muhabbet döndü ve ne yapmaya çalıştı ben de anlamadım. bi de bize karışık derler lan. ben en azından yarım saat içinde görüşsek mi görüşmesek mi kararsızlığında kalmıyorum.
benim başaramadığım. abi ben en başından her seferinde tavrımı belli ediyorum zaten hayatıma sevgili istemeyen adamlar giriyor e ben de sevgili istemiyorum ama diyorum ki ben tutku seven bi kadınım bak soğukluk sevmem vs vs iyi her şey çogzel gidiyor müthiş muhabbetler adamlar bana kadın olduğumu hissettiriyor ama sonra bir şey oluyor bir anda oluyor hem de herif soğuklaşıyor neden diyorum bi nedeni yok diyor. ha bi de net olamıyorlar abi erkekler. açık açık konuşamıyorlar. ben çok netimdir şu şu şu sebepten derim ve bunu da karşımdakinden beklerim ama yoook illa kaçak dövüşcek sonra kbk atarlı oluyor neyse gene sinirlendim it herif!
sonuca yönelik çözümlemeler yapabilen bir zihin yapınız varsa erkekleri anlamanız muhtemeldir.
çok kolaydır aslında bizi anlamak . sadece at gözlüğünü çıkarıp bakmanız bile yeterlidir bize aslında .
ilişki bitene kadar geçen sürecin kendisidir.
çok da zor değildir. biz kadınlar için sıkıntı olan nokta, anladığımız şeyi kabullenmektir. biz bu kadar ilgiye açken erkeklerin tamamen ilgisizlik üzerine kurulu fıtrat yapılarını kabullenemiyoruz. bu durumda en iyisi anlamamaktan gelmek oluyor.
zor.
imkansıza yakın.
aşığım demek bu kadar kolay olmamalı bence.
hissetmedikleri şeyleri söylememeliler bence, çünkü biz kadınlar hemen inanırız.
inanmak isteriz.
gel dersin,
neden ararız.
aşığım dersin,
mutlu oluruz.
basit düşünüyorsunuz, basit yaşayın.
basit yaşatın.
en azından, anlaşılmayacak yalanlar kurmayın.
kolaydir .cok düz mantiktir hepsi . pek cok konuda kadinlar gibi ince ve komplike dusunemezler .bu bir eksiklikten degil boyle yaratildiklari icin boyledir . Bu yuzden senin gunlerce kafa yorup , incecik dusundugun seyler onun kafasini 3 saniye bile mesgul etmez .Mutlu olmak istiyorsan triplenmeyecek , kusmeyecek , anlamasini beklemeyeceksin. acik ve net konuşacaksin ,derdini anlatacaksin . Bu .
" bilemeyiz, bilemeyiz." Sozunun hiç hoş olmadığını anladiklarinda gerceklesebilecek durumdur.
erkek olmayı gerektiriyor sanki...
basittir. asıl kadınları anlamak mesele.
Kızların ağlama duvarı olmuş başlık. Sözüm ona o comment like beğen pa.., yazamadım mk. Neyse o komplikeciler hayatlarını sikmeseler her şey daha güzel olur. Akıl oyunu bir filmdi di mi ? Deli bi adam filan hani. Deli mi olak illa mk.
bu türler çok karışık olup duygudurumları el verdikçe de dengesizlerdir. düzelmezler. çok karışıktır en iyisi oturun bir uçak sürün. *
anlamak tamamen kisinin kendisi ile ilgili bir durum bence. eger erkegi anlamak zorsa, anlamak istemiyor olabilirsin.
o sorumlulugu, cabayi istemiyor olabilirsin.
anlamak, kabullenis ve hosgoru en azindan saygi getirir. sen bazen kabul etmek istemeyebilirsin.
bazen anladiginda yediremedigin seyler olacagini hissettigin icin anlamaktan kacabilirsin.

ama sevginin degismez oldugu bir iliskide anlayis oyle kolay ki.
sevdiklerimizi anlamak ve hak vermek konusunda oyle comertiz ki.

sevgilimi anlamak icin caba gostermeye karar verdigimden beri hicbir sey anlasilmaz olamaz. sorumlulugu gordum, ve arttirdim,
anlattığımız kadardır.
(bkz: anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır)
karışık bir durumdur.

aldatmayacaksın. aldatıyormuş gibi yapmayacaksın, kimseye yavşamayacaksın. kimse ile çıkmıyorken bile etrafında çok zilli olarak tanınmayacaksın. herkese selam veren kız olmayacaksın. aslında senin yapman gereken erkekten daha efendi olmaktır diye düşüneceksin. evet ben erkeğim ve bir kadın erkekten üstündür. bunu kabul ederek yaşıyorum. ama edepli ve düzgün olanı. güzel olanı değil.
Erkekler kendilerini daha üstün bir varlık olarak görür, kadınlar bu üstünlüğü kabul edip kendini daha alt seviyede kabul eder. Ortaya çıkan bu seviye farkı nedeniyle erkeği kadın anlayamaz çünkü aklı yetmez. Biraz saptırmak gerekirse eve ekmek getirmek zorunda olan erkek ise ki bu böyle erkek üstündür. Cinsiyet bizim için çok önemliyse ki bu böyle bunu erkek belirlediği için erkek üstündür. Ve buna benzer bir sürü şey. Erkek üstün bir varlıktır, anlaşılması zordur. Erkek anlaşılmadığında tanrılaşır, biz ona iman ederiz ve çoğalırız.