1. 1.
    degerli yazarlarımızdandı(r).
    6 mayıs 2006'da vefat etti; deniz gezmiş, husayin inan ve yusuf aslan'ın yaşadıklarını onlarla geçirdiği zamanda aldığı notlar sonucu çok güzel yazmış yazardır.
    6 mayıs'ta aramızdan ayrılması da gerçekten çok çok ilginçtir. ama unutulmamalıdır ki aramızdan ayrılan sadece onun bedenidir.
    (bkz: gülünün solduğu akşam)

(bkz: 6 mayıs 1972)
    (bkz: 6 mayıs 2006)
    6 -2 ... yasakani
  2. 2.
    (bkz: kanayan)
    2 ... aqcelia
  3. 3.
    beklenmedik ölümüyle en büyük kayıplarımızdan birini verdiğimiz yazar.daha söyleyecek,yazacak,yaşatacak çok şeyinin eksik kaldığına inandığım;
    "gülünün solduğu akşam" la dünyayla tüm ilişkimi kesen insan.
    3 ... echidna
  4. 4.
    ne tesadüftür ki 6 mayısta yani gülünün solduğu akşamda aramızdan ayrılan ama yazdıklarıyla arkada dev eserler bırakan büyük yazar.
    2 ... dtaydas
  5. 5.
    'denizleri hep sevdim ben, suları hep sevdim; seni denizler, sular gibi sevdim; sular ne güzelse seni öyle sevdim.'
    sular ne güzelse kitabından.
    2 ... şubat
  6. 6.
    100 yaşına kadar yaşaması şart olan doktor..
    1 ... pantalassa
  7. 7.
    adına kitap yazdığı dostu deniz gezmiş gibi yıllar sonra aynı tarihte ölen yazar. can yayınlarının kurucusudur aynı zamanda.

(bkz: can yayınları)
    2 ... krmyrdsn
  8. 8.
    gülünün solduğu akşam adlı kitabının sonsözünde, deniz gezmiş ve arkadaşlarının, idam edilmektense intihar etmek için zehir istediğini anlatan ve ağlatan yazardır.
    3 ... legend of the stranger
  9. 9.
    can yayinlarinin sahibi olan yazar. gülünün solduğu akşam adlı kitabı yazmıştır. o kadar mükemmel kaleme getirmiştir ki idam sahnesinde sanki bende ordaymışım gibi hissettim. hapse atıldığında daktilosuna el koymuşlar. o yüzden üç fidanlarahatça görüşmesine izin veriyorlarmış.*
    3 ... eagle is free
  10. 10.
    erdal öz edebiyat ödülü:
    Her yıl çağdaş bir yazarın tüm yapıtlarına verilecek ödülün
    15 bin YTL para karşılığı olacak. ilk seçici kurul;
    Tahsin Yücel , Doğan Hızlan, Jale Parla , Nüket Esen, Enis Batur,
    Semih Gümüş ve Celal Üster 'den oluşacak.
    2 ... arsmagna