bugün

iskenderiye'li coğrafyacı. coğrafya kelimesini literatüre sokmuş ve geographika adlı bir eser meydana getirmiştir. bundan asırlar önce ortaya çıkarttığı harita insanın dibini düşürmektir. dünyanın ekvator çevresindeki uzunluğunu merkez açı eşitliğinden yararlanarak hesaplamıştır ve 41.250m sonucuna ulaşmıştır. ekvatorun çevresinin 40.076m olduğu düşünülürse cok yakın bir sonuçtur bu.

http://www.mlahanas.de/Gr...mages/EratosthenesMap.jpg
yunanlı matematikçi ve astronom. dünyanın yuvarlak olduğunu ve dünyanın çevresini matematiksel olarak hesaplayan ilk kişi. doğal olarak büyük bir başarı. başarısını iki sopa, bir yardımcı ve matematik zekasına borçludur.
MÖ 240'ta güneş ışınlarından yararlanarak Dünya'nın çevre uzunluğunu hesaplamıştır. yani dünya'nın yuvarlak olduğu çoook önceden biliniyordu.

MÖ 195'de kör olmuştur ve bir yıl sonra kasıtlı olarak kendini aç bırakarak ölmüştür. deli midir nedir?
Dünya ile Güneş arasındaki uzaklığı tam olarak ilk hesaplayan insan 3. yüzyılda Eratosthenes olmuştur. Bulduğu 149 milyon km uzaklık günümüzde kabul edilen uzaklık ile aynıdır.
Yerinde edilmiş küfür, hakedene verilmiş ödüldür.
Ödülünü tepe tepe kullanman dileğiyle.
aynı sıçmıkları her yerde ağzından çıkaran yazar.

şu entry:

(bkz: düz dünya manyaklığı/#37125923)

bu entry:

(bkz: düz dünya teorisi/#37125845)

ve bu entry

(bkz: düz dünyacıların lince uğraması/#37126233)

aynı şeylerden söz ediyor. hatta 1 ve 3 kelimesi kelimesine aynı. dikkat ve ilgi çekmeye çalışıyor. ibne midir nedir anlamadım. olayın nedir senin güzelim. derdin neyse bi söyle, bak sözlükte senin gibi eşcinseller var, tanıştırırız, düş artık yakamızdan.
" ufak ufak öğreneceksiniz daha yeni başladık " diyen yazardır.

not:özellikle seri entry tekrarı yapılmıştır.
gerekçe: düz dünya diyenlerin çoğu maalesef okumayı sevmeyenler.
tekrarlamakta yarar var.
düz dünya diyenler adamla mal arasındaki farkı bildiği için neyi okuyup neyi okumaması, neyi sikleyip neyi siklemediğini bilirler. siklenmediği için aynı şeyleri papağan gibi tekrar eden zekasız. kasma olum bu kadar. git bi halka taktır kendine.
Aynı şeyleri mal bulmuş magribi gibi tekrar başlık açarak sağa sola yazan adamlara tekrar baştan aynı şeyleri yazacak değil bu arkadaş.

Güzel özetlemiş. Dünyanın düz olduğunu iddia eden adam mal bile değildir.
jimmy tudeski denilen, yetkili " cıbıldak " entry müptelasını selamlayan yazardır.

not: bunu da sildirmeyi unutma.
' sürekli küfür ve hakaret ederek konuya vakıf olmanız
" düz dünyanızın " çapının sınırlarının ifadesidir. ' diyen yazardır.

not: edep bilimin ve bilginin ifadesidir. yani bazılarında olmayan konudur.
Cemre demirel okumaktan sıtkı sıyrılmış küçük emre dormanlar tarafından "ego" yapmakla suçlanan aklı başında bir vatandaş.

Hayır sözlükte eski olmasak hakikatten adamın antikaw gibi yazdığına falan inanabiliriz belki ancak antikaw ultra devrik cümleler kuran ve konuştukları arasında bağlantısız ve anlam bütünlüğü olmayan bir arkadaştı.

Şimdi yetkili olan jimmy tudeski ise en kötü 10 hesabı silinen ona buna satasan sürekli polemik yaratan futbol konsunda sinir yapıp çaylak yiyen günde en az 30 göt 15 meme fotoğrafı paylaşan arada "sikkofild süfer yazıyo yea" "caner taslaman yea" diyen bir meczuptu.

Net...

Öptüm kips bye.
sözlüğe yazılanları sıkılmadan okuma ve okutma konusuna ciddi katkı sağlama amacında olan yazardır.

satır aralığı hiç olmayan veya az olan metinler,
genelde okunmamakta ve sözünü esirgemeyen yazarlar da
açıkça " okumadım " diyerek,
yazılanların içeriği ve önemi ne olursa olsun ,
ciddiye almamaktadır.

bu nedenle kısa,
öz,
uzun cümle ve dolayısıyla uzun satırlardan kaçınarak
yazılanları okutmanın bir yöntem olduğunu düşünüyorum.

bu çabam sanırım sonuç verdi.

buna rağmen satır aralıklı yazmam,
" zoruna gidenin,
yemek borusuna püsküllü pırasa gitsin " diyen yazardır.

not: " yetkili muhterem " yine sallamış. " ciddi bir paranoyak." demiş.
kendisini . " tahir efendi " dörtlüğüyle başbaşa bırakıyorum.

" tahir efendi bana kelp demiş
iltifatı bu sözde zahirdir,
maliki mezhebim benim zira,
itikadımca kelp tahirdir. "
Sevilen yazar.
Yok x başlığa şu kadar entry girdi diye görsel alıp koyan değişik tip. Hayırdır kardeş bir başlığa bir entry girilecek diye kural var da ben mi bilmiyorum? Siz giderken ben dönüyordum bu sözlük işlerinde boş yapmayın. Evet.
sözlüğün yeni şeysi.
bir haftadır eksikliği hissedilen " mal beyanlarına " dayalı,
başlık ve entry eksikliğini giderecek yeni troll.
yanıt vermeye değmez.
kerameti kendinden menkul yeni rich müsveddesinin hezeyanı.
ko gitsin.

görsel
bilim ahlak öğretir.
binlerce yıldır " kardeş kardeşle çiftleşti ve insanlık üredi " diyen ensestçilere,

bilim çıkar der ki: " hassiktir ordan ensest çocuğu, akıllı ve ahlaklı ol "der.
bilim ahlak öğretir.
binlerce yıldır " kız çocuğu regl olduğunda evlenebilir " diyen sübyancılara,

bilim;
" hassiktir ordan şerefsiz, insan anatomisi kadınlarda ve erkeklerde 20-24 yaş aralığında tam gelişimini tamamlar" der.
" sapıklık etme şerefsiz, çocuklardan uzak dur. " der.
bilim ahlaktır.

" yemeğe sinek düştüğünde sineği alıp atın ve yemeği yiyin " diyen tanrı temsilcisine,

bilim,
cehalet kötüdür, bilmediğin konularda konuşmak sadece bilgizlik değil aynı zaman da yalancılıktır der.

yani bilim " yalan söylemek ahlaksızlıktır " der.
(bkz: solcu yobaz)
yobazdan bol ne var ki zaten sözlükte.
(bkz: #38371659)

susuz sabunsuz geçirmiştir.

bu entrynin diğer muhatabı daha sözlükte entry girerse ayıp.
sağlam yazar. hep yazsın..
bu sevgili yazar dostum erectof' a hakarettir. ben onun tırnağı bile olamam.

not: sevgili erectof iddia sahibinin cehaleti ve cüreti için üzgünüm.
beyin algısı zeka seviyesi çok düşük troll yazar. burada yapılan tanımların yazan kişi tarafından yaşandığına sanacak kadar über cahil yazık ülke cahil insanlarla dolu. evet..
güncel Önemli Başlıklar