bugün

okulu 1 yıl uzatmayı goze alarak yapmayı dusundugum program. hukuk fakultesinde okudugumdan mıdır nedir yapan eden bilgi alabilecegim kimse bulamadım,kafalar karısık.

dil ogrenmek,ozguven kazanmak ve okul bittikten sonra yapamayacaklarıma uzulduklerimi yapmak adına iyi bir fırsat olur diye dusunuyorum,bakıcaz.

onlarca konuda yuzlerce soru var kafada, gidenler bi yardımcı olurlarsa mesajla falan kral olur.

2014-2015 te yaparız insallah...
gerek polonya'ya erasmus için olsun, gerek polonya'ya okumak için gelenler olsun, gerekse polonya'ya gezi amaçla gelen olsun, kısacası polonya'ya geliş amacınız ne olursa olsun, en faydalı ve pratik bilgileri veren facebook grubu.

https://www.facebook.com/...ups/polonyapaketbilgiler/
polonya da yaşamıştım bu heyecanı. sanırım 3 öğrenciden 2sini polonya ya göndermişler.
3 yıl üst üste katılmak için çaba sarfettiğim fakat katılamadığım değişim programıdır. artık öyle bir şansı kalmayan biri olarak her zaman imrenerek baktıracak kendisine fakat hep söyledim söylemeye de devam edeceğim. erasmus bir üniversite öğrencisinin katılması gereken en önemli aktivitedir. getirileri o kadar büyüktür ki hayatınız boyunca yararını görürsünüz.
normalde erasmusa gidebilecek kişinin denileni anlaması ve en azından kendi düşüncelerini aktarabilmesi gerekir, ama şu son 2-3 yıldır cümle dahi kuramayan insanlar erasmusa gidiyorlar.
gitmeyi düşünenlerin bilgi alması gereken program. bana yardimci olabilecek var mi?
gitmek için alttan ders olmaması zorunluluğu var mı merak ettiğim öğrenci değişim programı. bilen varsa insaniyet namına bilgilendirsin beni eyy sözlük ahalisi. pm'lerinizi bekliyorum.
türkiyedeki öğrencileri polonyaya götüren öğrenci değişim programı.
Çek cumhuriyeti' nde harika 1 yıl yaşatan değişim programı.
Yunanistan' a aşık olmamı sağlayan değişim programı. Bunun yanında diğer Avrupa ülkelerine seyahat imkanı da bulabiliyorsunuz ki bu vesileyle ikinci aşkım da Hollanda oldu o kadar ülkenin içinde.
Ortalamayi tuttursam italyaya gidicem de tutmuyor namussuz. Cok kiskaniyorum gidenleri. *
Yakinda hacca bile gidilebilinecektir. (bkz: erasmus la hacca gitmek)
Bazı görgüsüzlerin adına blog dahi açtığı exchange programı.
eski oda arkadaşımın 6 ay gidip gelince 1 yıl depresyona girdiği olaydır.sanırsınız 20 sene orada yaşamış.
sınav sonucuyla beni yıkan öğrenci değişim şeysi.
80 sorudan 30unu yaptım diğerlerini salladımıştım canım sıkılınca. hesaplarıma göre 50nin üzerinde almam gerekiyordu. olmamış.
neyse seneye inş cnm ya.
zaten hala test çözerken 'çok fazla b arka arkaya gelmiş, bak c az işaretlemişim demek ki cevap c' diye düşünen bi varlığı oralara göndermek doğru olmazdı...
en az 4 dilde orospu çocuğu demeyi öğreten program.
avrupa'da okuyan üniversite öğrencilerine özel "erasmus plus" adında bir uzantısı olan öğrenci değişim programıdır. bu öğrenciler aylık 1000 euro civarında hibe alırlar. bunun sebebi ise çoğu avrupa ülkesinde erasmusa katılımın az olması ve katılım talebini arttırmaya çalışmalarıdır.
türkiye'deki öğrencilerin çoğunun portekiz'i tercih ettiği oluşum.
eğer ki erasmus öğrenciliği polonyada yapılmışsa üniversite hayatında insanın başına gelmiş yada gelecek en güzel şeydir.
(bkz: ah polonya ah nasıl özledim seni)
(bkz: erasmus a gidilen ülkeye tay yeap in gelmesi)
öğrenci değişim programıdır. kısacası gideceğiniz ülkeden gelen öğrencilerle kısa süreliğine yer değiştirmenizdir.
başvurup polonya'yı kazandığım program ancak bir çok konuda eksiğim var, bilgisi olan lütfen bana özelden ulaşsın.
universite hayatim boyunca gitmek istedigim ama son sene olunca daha da bi alevlenen istek, gidersem okul bi sene uzayacak, gitmezsem hayatim boyunca "ulan bunu da yapamadik, odun gibi yasiyoruz" diyecegim, gidenlerden erasmus yerine 20 gün avrupa tatili ile erasmus karsilastirmasi hakkinda, beni aydinlatmalarini istiyorum.
genelinin okumaya değil de gezmeye ve karı kız ayarlamaya gittiği oluşum. zaten daha okula adapte olamadan her şey biter.
yine de deneyim deneyimdir.
dil bilen basarili ogrencilere verilen uluslararasi sevisme hakki.
güncel Önemli Başlıklar