bugün

ing.kıskançlık.
çok güzel kokan bir erkek parfümü..
gucci imzalı bir erkek kokusu.
(bkz: gucci envy)
"ınvay" diye telaffuz edilir.
cok guzel kokan bir kadin parfumu.
(bkz: gucci envy)
(bkz: gucci envy me)*
envy asla sahip olamayacağın birşeyi paylaşamamak, kıskanmak anlamında bir kelimedir. aynı zamanda gucci markasının en güzel parfümünün adıdır. gerek erkek gerek bayan her iki kokusuda büyüleyicidir. aynı zamanda parfüm şişesinin tasarımıda oldukça hoştur.
izmir karşıyaka da bir mekan ismi ayrıca.
başrollerinde ben stiller ve jack black in oynadığı 2004 yapımı komedi filmi.
jack black'i çok sevmeme rağmen sonunu zor getirdiğim,
tek keyif alamadığım jack black filmi.
mr.black başrolde olsaydı hadi neyse *ancak
ben stiller ana karakterdi ve ortalama bir
performans sergilemişti ki film oyunculuk üzerine kuruluydu.
edit: ayrıca yönetmen barry levinson'ın izlediğim en kötü filmi.
(bkz: #1345449)

'invay' olarak değil 'envi' olarak telaffuz edilir.
ubuntu'da nvidia ve ati ekran kartınızı rahatlıkla yüklemenize yarayan program. envy'yi yüklediğiniz zaman arayüzünden önce [video kartınızın ati oldugunu varsayarsak] uninstall ati driver yaparak, üzerine install ati driver yaparsanız sorunsuz ekran kartınız tanınmış olacak. daha sonrasında xserver-xorg ayarınızı otomatik olarak yapmak isteyecek, bırakın yapsın. ve bi restart. tamamdır.
hıristiyanlıkta çok büyük sayılan yedi günahtan bir tanesi.
(bkz: se7en)
türünün komedi olarak ele alındığı lakin neredeyse hiç güldüremeyen film. aslında filmin künyesine bakıldığında bu denli başarısız bir yapım olamazmış gibi geliyor lakin oluyor. öyleki tek tek bakıldığında projedeki isimler film için iyi bir referans halini alıyor. lakin tüm bunlara rağmen bir bütünlük içinde kısaca kötü bir filmdir bu. künyeye bakacak olursak;
filmin başrollerini ben stiller ve jack black paylaşıyor. bir kere komedi öğesi taşıyan bir filmin ilk akla gelen oyuncularından biridir zaten ben stiller. lakin onun oyunculuğuda rejiside hiçbir zaman beğenimi kazanamamıştır. nedeni ise fazlasıyla absürd ve doğallıktan uzak bulmamdır, o ayrı.
onun dışında bir diğer başrol oyuncusu jack black severek takip ettiğim bir oyuncudur. school of rock, shalloe hal ve high fidelity iyi filmleri arasındadır. bence bu film için belki de en iyi referans noktalarından biridir jack black.
bu iki oyuncu dışında filme en önemli katkıyı oscar ödüllü rachel weisz ve christopher walken yapıyor.
gelelim yönetmene...
1988 yılında çektiği rain man ile en iyi yönetmen dalında oscar almış biridir barry levinson. lakin envy ile tam olarak ne yapmak istemiştir, en azından ben henüz çözebilmiş değilimdir.
kısacası tek tek bakıldığında iyi bir filmmiş izlenimi veren, lakin ilk yarım saatinden sonra bitmek bilmeyen gayet sıkıcı, boğucu bir film. benim görüşüm, bu filmi izlemekten başka yapabileceğiniz muhakkak daha iyi şeyler mevcuttur. yok ben illa sabır konusunda sınanmak istiyorum diyorsanız, evet bu konuda gerçekten başarılı bir film.
Bence sıkıcı felan değil, aslında film komedi değil. Barry Levinson ayakta alkışlanmalı, kadro hele hele J-Man muhteşem. insanın kıskançlık sayesinde başına gelebilecekleri eğlenceli bir dil ile ele alan, bir nevi insan psikolojisine bakış yapan güzel bir film, finalide fena sayılmaz. Komedi olarak bakılmazsa çok sevilecek cinsten.
(bkz: kurucesme envy club)
fullmetal alchemistin sonradan erkek olduğunu öğrendiğimde şok geçirdiğim kick box cu kılıklı homunculusu.
ubuntuda ekran kartı drıverinın kurulmasını sağlayan yazılım.
Cevirisi : imrenmek.
Hiristiyan inancta 7 buyuk gunahtan yalnizca biridir.