1. 1.
  sesi 1/2000'den daha az bozulma ile oluşturan elektronik aygıtların girdiği sınıf.
  2 ... ast
 2. 2.
  (bkz: yuksek sadakat)
  ... philemon
 3. 3.
  sesin reprodüksiyonunun, kayit esnasindaki orijinal performansa, mümkün oldugunca sadik kalabilmesi.
  ... aftermath
 4. 4.
  Bir Nick Hornby kitabı.Hayatını müzik üzerine inşa etmiş,insanları dinledikleri müziklere göre sınıflandıran nispeten 'kaybeden' bir karakterin,plak dükkanı,plak dükkanı çalışanları ve eski-yeni aşkları çerçevesinde,şehr-i Londra'da devam eden hayatının eğlence bir anlatımı.
  ... nickless cage
 5. 5.
  kitabın john cusack'in başrollüğünü yaptığı, yan rollerde ünlülerin olduğu (jack black, tim robbins, catherine zeta jones, lisa bonet) bir de sevimli filmi vardır. john cusak bol bol kameraya dönüp bizimle konuşur. sohbeti de fena değildir.
  1 ... stanislaw
 6. 6.
  nick hornby'nin çook keyifli, okurken yerlere yatırıp güldüren, birazda ironi içeren kitabı. filmi de çekildi ayrıca, ancak kitaptaki tadı vermiyor.
  -1 ... browninni
 7. 7.
  nick hornby'nin romanından stephen frears'ın uyarladığı film.
  ergenlik dönemimin saplantısı olan 'karışık kaset doldurma' eylemini
  en az benim kadar saplantı haline getirmiş bir karaktere (john cusack'in canlandırdığı)
  rastlayınca yalnız olmadığımı hissettiren nadide film.
  1 ... arsmagna
 8. 8.
  yüksek sadakatin orjinal ismi aslında türkçeleştirip yüksek sadakat yapmışlar.
  ... amancole
 9. 9.
  (bkz: iben hjejle)
  (bkz: todd louiso)
  (bkz: joan cusack)
  (bkz: lili taylor)
  (bkz: natasha gregson wagner)
  ... vernon sullivan
 10. 10.
  ''Plak dükkanı sahibi Rob, otuz beş yaşına geldiğinde hayatta pek de başarılı olmadığının farkına varır: saygın bir işi yoktur, insanları müzik zevklerine göre sınıflandırmaktadır ve daha da önemlisi henüz evliliğe gidebilecek bir ilişki kurmayı başaramamıştır. En son sevgilisi Laura da onu terk edince eski sevgilileri ile tekrar görüşüp neden ilişkilerinde başarısız olduğunu anlamaya karar verir.
  Ölümüne Sadakat, ikinci el plak satan, müzik tutkunu, hayatı listelerle anlatan (yapmak istediğim ilk beş iş listesi, bana acı veren ilk beş terk edilme listesi, unutamadığım ilk beş sevişme listesi...)otuzlarının ortasındaki bir erkeğin, artık olgunlaşmak zorunda olduğunu düşünerek hayatına yön verme çabasını, onun bakışından modern çağda ilişkilerin nasıl yaşandığını anlatıyor hatta erkeklerin neden böyle davrandıklarını da cevaplıyor.''
  -kitabın arka kapağı-

  Erkekler kendi sefilliklerini görecek, kadınlar da erkeklerin neden böyle hıyarca davrandığının cevabını bulacak
  -Mansur Forutan-

  2000 yılında bu kitabın filmi de yapılmıştır. Oldukça iyi bir film olduğu söylense de genel kanı kitabın yerini tutamayacağıdır. Müziği seven herkesin okuması gereken bir romandır. Eğer kitapta adı geçen şarkıları bulabilirseniz, o şarkılar eşliğinde, o şarkının adının geçtiği sayfayı okumak ritüel halini alacaktır. Önce kitabı okuyup sonra filmi izlemeniz durumunda ise ilişkilere bakış açınız değişecektir.
  1 ... johnnyturhan