bugün

24 temmuz 2006 tarihinde amd tarafından satın alınan grafik işlemci markası.
bulmacalarda çok sıkca çıkan soru.
bir zamanların şarkıcısı.
driver'ları için;

http://ati.amd.com/support/driver.html
şöyle de bir nükteli söze konu olmuştur sözdür ki söyleyene mi söyletene mi bakmak lazım bilemiyorum:

ziya gökalp : harabisin harabati değilsin gözün mazidedir ati değilsin
yahya kemal : ne harabiyim ne harabatiyim, kökleri mazide olan atiyim.
kısaca atilla.
gürcüce on sayısı.*
8.3 driverlarını indirmeye sunmuştur:

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

Company of Heroes ve CrySis in DirectX 10 performanslarını arttıran, bunun yanında Call of Juarez, Lost Planet: Extreme Condition ve Unreal Tournament 2004 ün de performanslarını attıran, CrossFireX e * destek sağlayan ve bazı oyunlarda görülen hataları düzelten güncellemeleri içermektedir.
bazı kesimlerin "ey ti ay", bazı kesimlerin "ati" olarak telaffuz ettiği firma. "ey ti ay" diyenler ayrıca amd'yi de "ey em di" diye telaffuz ederler.
-ekran kartı markası.
-birde bunun knight online'da acer'in ikizi olan atillanın kısaltmasıdır.
amd nin işlemci ve grafik departmanlarını sadece amd ismi altında birleştirmesinin ardından ismi kalkmıştır. radeon serilerinin önüne bundan böyle ati değil, amd gelecek.
araştırma teknik ve istatistik lisede seçmeli derstir bu, kısaca ati denir.
atilla isimli kişilere takılan lakap.
amd bünyesinde bulunan, çok kaliteli ekran kartları üreten marka.

oyuncuların genel kanısı göz önünde bulundurularak söylenebilir ki; nvidia'yı tahtından (uzun süre önce) tepetaklak indirmiştir. bir daha da çıkartacak gibi durmamaktadır.

radeon serisi meşhurdur, sapphire ise yardırır. lafın kısası her kasaya, her laptopa lazımdır.
directx 11 gpularını 10 eylül de çıkarmayı düşünen firma.
Nvidia ile birlikte dünyanın en büyük iki gpu üreticisinden biridir,fiyat/performans oranı yüksek ürünler üretir ancak gelmiş geçmiş tüm ürünlerinde driver yüklemek daima eziyet olmuştur,hele cd yi kaybettiyseniz vay halinize çünkü ati zilyon tane kart ürettiği için 3-4 yıl önce ürettiği kartın bile desteğini siteden çekmiştir çoktan!
hd 5870 ve 5850 nin ilk partisini çıkartmış firmadır. test sonuçlarına göre hd 5870, gtx295 gücüne yakın performans veriyor ve 2 adet hd5870 crossfirelanırsa gtx295 i havada karada geçecektir. ati, radeon 9000 serisiyle yakaladığı başarıya tekrar ulaşacakmış gibi görünüyor. bir de notebook için güzel gpular çıkartırlarsa nvidia nın piyasadaki üstünlüğü kısa zamanda kaybolacaktır.

reviewlardan bir tanesine http://hothardware.com/ar...onably-number-one/?page=1 den ulaşılabilir.
Attila gibi güzel bir ismin dalyaraklar tarafından kısaltılmış hali.

bundan bilmem kaç yüzyıl sonra insanlar çocuklarına Atatürk ismini verseler onun da böyle bozulmasını ister misin saygısız cahil.

ekran kartı atiye dönersek eğer.

fiyatı düşük olduğu için Nvidia'ya tercih edilir yoksa fiyatı göz önüne almazsak malesef ki hiçbir zaman nvidia'nın rakibi olmamıştır.

Ama bu devirde önemli olan para olduğu için Ati son zamanlarda çok güzel bir ivme yakalamıştır. 58xx serisinin fiyatını makul seviyede tutabilirlerse bu ivmeyi devam ettireceklerdir.

Ama dediğim gibi param olsa Ati'ye dönüp bakmam bile.
en dandik ekran kartlarını üreten firma. birbirinden rezil, görüntü ayarlarının içine sıçan, geri yükleme yapmadıkça yarattığı sorunlar düzelmeyen update'lerinden hiç bahsetmiyorum bile.

eğer gerçekten adam gibi bir kullanıcı deneyimi yaşamak istiyorsanız, kıyın paranıza nvidia satın alın.
amd tarafından satın alındıktan sonra daha kaliteli ürünler üretmeye başlamıştır. En hızlı kartları yine nvidia üretir ancak, %10 daha fazla hıza iki kat para ödememek isteyenler tarafından tercih edilir.
yanılmıyorsam yakında tarihe gömülecek isimdir.
amd'nin satın almasından sonra artık ati olarak değil amd olarak ismine devam edecekmiş sanırsam.

ondan öte en son dx11 destekli 5970 gibi hayvanat kartı ile şuan için nvidia'yı ezmiş geçmiştir.
nvidia her ne kadar bizi ilgielndirmez tarzında küçümser açıklamalar yapsa bile şuan için piyasada hız olarak ve satış olarak ortamı silip süpüren ekran kartını üretmiştir.
benim gibi nvidiacıyı bile bu atılımı ile hafiften ati'ye kaydırmıştır hatta param olursa direk nvidia'yı satıp ati'ye geçmeme neden olacak firmadır.
direct x11 ile nvidia'yı sollamış ekran kartı üreticisi.
oyun meraklılarının genelde tercih etmediği ekran kartı markasıdır. çünkü çoğu oyunlar nvidia tabanlıdır. nvidia ile "galatasaray-fenerbahçe" gibi bir düşmanlığı vardır.

(bkz: hd 5770)
baş rakibi nvidia ile sıkı rekabet içindedir. şu anda nvidia dx11 i desteklemediği için tercih edilmesi mantıklı ekran kartı markası. ayrıca çokta iyi bir markadır.

(bkz: sapphire hd 5970)
çad'a ait 22 idari bölgeden biri olan batha bölgesinin batha ouest departmanında merkez şehir.