1. 1.
  arnavutluk'a komünizmi* getirmekle kalmayıp aman kimse görmesin diye de tecrit etmiştir memleketi. içler acısı *komünist ülke çin'e de selamı çakmıştır enver hoca. 70'lerde hayranı çokken bugün emepçiler sahiplenir; tamamiyle dışa kapalı bir ülke ekonomisinin mümkünsüzlüğü, ithalat-ihracatın zaruriyeti velhasıl içte komünist dışarda serbest piyasacı bir devletin sıfatının ne olacağı bugün şaibelidir.
  3 -5 ... zibende
 2. 2.
  sosyalist balkan federasyonuna karşı çıkarak titoyla papaz, stalinle kanka olan kişi.
  4 ... sipermanevra
 3. 3.
  titodan feciiii pis ayar almış, balkanlardaki birçok halkı stalin'e *satmaya çalışmış** stalin'in köpeği.
  bildiğim kadarıyla eceliyle geberenlerden
  2 -8 ... soul forged sin
 4. 4.
  adini enver pasa'dan almistir.
  2 -3 ... ankakusu
 5. 5.
  "stalin'in ışığı arnavutluk topraklarını aydınlatıyor" demiştir.
  5 ... endustriyel siyah
 6. 6.
  prof. dr. enver bozkurt. Kırıkkale üniversitesi'nde öğrencilere kök söktüren, ülkemizin yetiştirdiği nacizane hocalardandır. verdiği derslerden çok sayıda öğrencinin kalması sonucu öğrenciler anfilere sığmamış, konferans salonunda ders yapılması gündeme getirilmiştir.
  2 -3 ... evolution
 7. 7.
  genelde eleştirilen, fakat 60 yıllardaki sosyalist duruşuyla taraftar kazanan arnavutluk'un eski devlet başkanı. sanılanın aksine uygulamaları sosyalistler tarafından eleştirilir. çünkü ekonomideki anlayışı yanlıştı. sosyalist ekonomide üretim araçlarının üretiminin tüketim araçları üretimine ağır basması gerekirken sırf kendi kendine yeten bir ülke yaratmak amacıyla tam tersini yapmıştır ve sonuç hüsran olmuştur. fakat teorik anlamdaki sağlam duruşuyla zamananında sovyet-çin kamplaşmasından usananan sosyalistler için alternatif bir kaynak olmuştur. her şeye rağmen modern revizyonizme- maoculuk,titoculuk vb...-karşı çıkmıştır.
  6 ... kisil
 8. 8.
  16 Ekim 1908 doğumlu yoldaş, dün 100 yaşına girmiştir.Enver Hoca, ölünceye dek, her türden antimarksist akıma karşı sosyalizmin kararlı savunucusu oldu.
  5 -2 ... vegetarian butcher
 9. 9.
  isimine bakınca* ülkeyi şeriatla yönetiyor sanılan aslında ülkede dini yasaklayan komünist diktatör.
  5 -3 ... delgado
 10. 10.
  komünizmin ne kadar rezil bir yönetim biçimi olduğunu kanıtlayan gerizekalı insan. arnavutluk'un şu an ki durumu içler acısıdır. bozuk yollar, yetersiz alt yapı, komünizm döneminden kalan saçma evler, yıllarını hapislerde geçiren insanlar, hiçbir yatırımın olmaması hep enver hoca yönetiminin bıraktığı etkilerdendir. ne bir cami, ne bir kilise, ne bir havra bırakmıştır. arnavutluk'un tamamına yaptırdığı 700000 tane mantar gerizekalılığının kanıtlarından sadece biridir. arnavutluk'un her bölgesinde karşılaşabileceğiniz bu mantarlar düşman saldırırsa içine beş on askerin girip ülkeyi korumasına yardımcı olacak diye düşünülen siper tarzı birşeydir ve bir mantarın maliyeti bir apartman parasıdır. mantarlar yerine ev yapılsaydı şu an arnavutluk'ta konut sıkıntısı yaşanmayacaktı. süt kuyrukları, ekmek kuyrukları, tüp kuyrukları hep enver hoca'nın sayesinde arnavutluk'ta yaşatılan zulümlerden sadece bir kaçıdır. arnavutluk'un içler acısı hali komünizminde içler acısı haline ayna tutmaktadır. vesselam.
  7 -10 ... acz ve fakr