bugün

aykırı sorular tanıtımındaki halleri ile animasyon film karakterine benzeyen aykırı sorular sunucusu.
CNN Türk'te çoğu zaman şeytanın avukatlığını yapıp sorduğu aykırı sorularla keyifli bir program icra etmektedir. başarılı.
gülüşüne uyuz olduğum şahıs.
dört bir taraf'ta bir hayli bunalmış, ezilmiş politikacı.
karaktersiz birisidir. hala cnn turkte durmasi zaten karakter yapisini gosterir.
Dikine iyi sorular soruyor programında karakteri beni ilgilendirmez.
eskiden skyturk'te şimdi ise cnntürk'te yayınlanan aykırı sorular programının sunucusu. her konuğuna çoğunlukla gündem, siyaset içerikli sorular sormaktadır. sorularının cevabının bitmesini beklemeden yenisini sorar. aynı zamanda aykırı kumpanya adlı yeni bir çalışma içerisindedir. ancak bu çalışma tv programı değil, bir müzikal şeklindedir.
biraz önce diyarbakır cezaevinde olan olaylardan örnek verdi.

savcı sorar sana nasıl bok yedirildi. koyu mu cıvık mı?
-sayın savcım bana bok yedirdiler. bokun sıvısı koyusu mu olur.
bok boktur...
kapitalizmi iyi araştırması gerektiğini düşünüyorum. ulus devletlerin kurtuluşu kapitalist ekonomidedir.

kapitalizm amerika demek değildir.
an itibariyle Abbas Güçlü'nün Genç Bakış programında edebiyat,siyaset, futbol, şiir gibi hemen hemen her konuda çok güzel şeylerden bahsetmektedir.özellikle kapitalizm hakkında söylediklerine değinmek istiyorum. ben bu adamın kapitalizm hakkında söylediklerine sonuna kadar katılıyorum ve dediği gibi kapitalizm insanları tamamen köleleştirip tek tipleştirmekte, insanlar artık tamamen güç ve para için çalışmakta ve bu da bize bilincimiz dışında dayatılmaktadır ve söylediklerinde ne yazık ki sonuna kadar haklıdır.
Yanlış bir cümle kurduğu an işsiz güçsüz kalacaktır. Kitapları da ortalamanın altında.
liberal sol'un yarım aydınlarından.
tarih de onu gezi olaylarındaki canlı yayında, azıcık gaz geldiğinde "gözlerim çok hassas benim, gözlerim ay" diye sızlanmasıyla hatırlayacak.
bir gün programına konuk olursam gözlüklerine at... neyse.
bir gün beni konuk ederse masadaki kalemlerden birini alacağım gazeteci.
ayrıca gözlükleri arada bir sil enver, ta buradan görüyorum bok götürüyor çerçeveleri.
cok severim. takip ediyorum boyle devam etsin. kendisi alevidir ayrica.bi dönem chpden bakan olarak calismis. sosyoloji okumus. ayni zamanda tiyatro oynuyor. bir kizi varmis.

bukadar biliyorum.
Cok kurnaz adam. Helal olsun.
bazen boş konuşan hümanist geçinen faşisttir!
Bayılıyorum bu adama. Üçkağıtçıları, kıvıranları, yalancıları sorularıyla şıpır şıpır terletmektedir.
tarafsız kisvesi altında aşırı yanlı bir program yapan sunucu.

mesela soldan birisi mi geldi?? 1-2 akp'ye giydiriyor mu? yüzünde güller açıyor. hiçbir şekilde rencide edici sorular sormuyor, abzürt yorumlar yapmıyor, aykırı sorular zaten yok, sadece onu haklı çıkaracak sorular soruyor. hadi yine biraz yanlı da olsa programını yapıyor.

yok eğer sağdan birisi geldiyse 1-2 chp'e çakıyorsa bi ciddileşiyor. iyi muhalefet değil diyene 'daha ne kadar iyi olabilir' falan diyor. akla aykırı sorular soruyor. rencide edici laflar ediyor. genelde olmuyor ama sertleşen olursa 'saygınızı takının siz x(solcu birisi)nasıl y(herhangi bir kötü söz)diyebilirsiniz' falan diye söyleniyor.

ee sen sağcılara herşey diyorsun, ayrıca sağcıları katı diye eleştiriyorsun sen daha katısın.

-necip fazıl bence şair değil. 2 şiirle şair olunmaz.

5 dakika sonra;

-can baba müthiştir, can baba...

solun reklamı için yapıyorum dese amenna ama tarafsız program yapıyorum ayaklarını bırakmalı.
sevdiğimiz bir abimizdir.
solcunun dibidir. öyle ki cumhuriyet halk partisinden bile "yeteri kadar solcu olamıyorsunuz" şeklinde zehir zemberek açıklamalarla istifa etmiştir. sermayenin karşısında halkın yanındadır.
zerre kadar sevmem bunu. hani romantik solcu denen tipler vardır ya, bu adam onun tanımı gibi adeta. çok marjinal bir adam da değil, sorduğu sorular da aykırı falan değil. eleştirel sorular soruyor. sıkıştırmaya çalışıyor. haksız çıkınca yine üsteliyor. en son "peki" deyip geçiyor.
mansur yavaş'ın chp'den aday olmaması için imza kampanyası başlatan güruhun içinde bulunmuştur. tıpkı bunun gibi, o güruhu komple "romantik solcu" sınıfına dahil edebiliriz.
adamlar "sol belediyecilik anlayışı" diye bir şey geliştirmişler. müthiş bir teknoloji. yemin ediyorum akıllı bu adamlar.
melih kazanınca sol belediyeciliklerini götlerine sokarlar artık. neyse.

abbas güçlü'nün programında da izlediğim kadarıyla söylemleri herhangi bir tgb'liden farklı değil.

kısacası ben sevemedim. sevene de bir şey demiyorum.
üslubunu hiç beğenmiyorum. gereksiz.

ayrıca bana göre iyi gazeteci ne sağcı ne solcudur. iyi gazeteci objektif olur. diğer türlüsü en fazla "yalaka" olursun.

kendisinin taraflı olduğunu belirtmeme gerek yok zaten.

kendisi gazeteci olamaz da, iyi sol propagandası yapan broşür falan dağıtır. ilgi alanını değiştirsin.
hırsız aziz yıldırım'ı destekleme yürüyüşünde ali ismail korkmaz ismini de sıkça anarak bu yürüyüşü aslında farklı bir yürüyüşmüş algısı yaratma amacında olup aziz yıldırım'ın kendini ''aklama'' ve kamu oyunda ''suçsuzum'' algısını yaratmasındaki baş rolleri oynayanlardan sadece biri.

görsel

seçim ve oy kaygısı da yok.
ama bilindiği gibi fenerbahçeli.
taraftar psikolojisi ile eğer söylediyse aşağıdaki fotoğrafta bulunan sözündeki ''öteki'' aziz yıldırım'dır.
kendisi de bir hırsızın destekçisidir.
görsel
gerçekten hümanist geçinen faşisttir sanki 12 eylül'de hep kürtlere işkence yapılmış gibi konuşur kürtçülerin ekmeğine su taşır sanki asıl erdal eren'de kürtmüş gibi hani çok yandığımız erdal eren!!!
garip bir adam.

dün gece:

kemal kılıçdaroğlu: zaten ülkede şu an sıkı yönetim var. televizyonlar yayın yapamıyor.
enver aysever : hani yapıyoruz ya işte? (2 gün önceokan bayülgen'in programında "acil reklam" ile sansürlenen enver aysever söylüyor bunu)

bugün tahliyelerden sonra:

enver aysever tweet'i: bu resmen 28 şubat darbesidir!!!!!!!

bravo reyiz. nasıl da farkettin ama hemen olayı.