bugün

dinledikçe insanı alıp götüren,dinledikçe dinlenesi gelinen,eskileri hatırlatan süper bi opeth şarkısı.**
insana hayatta birseylerin bittiğini hissettiren mükemmel Opeth şarkısı...
opeth'in yorumladığı bir camel şarkısı.
opeth'in akustik şaheserler barındıran damnation albümündedir. ayaklarınızı yerden keser, uzun bir süre de inemezsiniz.
ister motive olmak isteyin ister melankolik takılmak,bu şarkı her ikisi içinde birebirdir.
Evet iyi ve kötüyü bir arada bulundurabilen bir eser.
camel şarkısı değil, camel in chord change isimli şarkısının ortasındaki müzikten esinlenmiş bir opeth şarkısı.
özellikle canlı versiyonu ayri güzel olan harika opeth parçası.
gitarın konuştuğu şarkılar diye bişey varsa kesinlikle onlardan bi tanesi olan opeth eseri.

(bkz: damnation)
sus ve dinlemeye devam et.
bu şarkının davulları ve bassları mükemmeldir ki, o ritmin üzerine gençkan solosu atsan bile güzel olur.
sözleri;

dımdırırırım dıııımmm
dımımdııım dııım dımıdım
dımdırırım dımdım
dırıırıdırım
dırırırırımrım

ne güzel anlatmış şair.
1.21 ve 2.34 de başlayan bölümleriyle ama koyma fiilini gerçekleştiren şarkı geri kalan bölümler gayet güzelken ne zaman bu bölümlere gelinse akla unutulamayan sevgili geliyor yada sadece benim için geçerli bir durum bu bilemiyorum.
kelimeler olmadan da bir şeylerin harika bir şekilde anlatılabilidiğini kanıtlayan parça.
aç bunu, sabaha kadar dinle..
tapılası.

http://fizy.com/#s/1m0uqa
opethin efsane parçası.
müthiş tonları ve vibrato efektleriyle yardıran bir solosu vardır.
çok rahat bir film sonu veya oyun sonu parçası olabilir bu. ben yazarım sayfalarca veda yazısı, bu adamlar ending credits çalar, aynı kefeye koyabilirsin.
akla direkt camel'ı getiren opeth şaheseri. esinlenme dediğin böyle olur işte, helal be miko.*
Dark knight rises' ın ostsinde olan clint mansell türküsü.
günlük ve varoluşsal gailelerle şu bahar vakti her taraftan fışkıran çimen, leylak, toprak, çiçek açmış kayısı ağacı kokusunu bile doyasıya duymaktan, doğanın bir kez daha hayat bulmasının coşkusunu idrak etmekten, akşamların o yumuşak esintilerinin iç gıdıklatan hafifliğini hissetmekten aciz bir biçimde geçen geçen şu günlerimde, müzik dinlemenin bile zevk vermediği şu günlerde, kısaca içimdeki şarkının bittiği şu günlerde loop'a alıp onlarca kez dinleyebildiğim ve hatta zamanlı zamansız zihnimde çalmaya başlayan yegane müziktir ending credits...

hep merak ederim, 50-55 yaşlarına gelirsem şayet, geriye dönüp baktığımda bu parçanın fon müziği olduğu anılar ya da anısızlıklar hakkında neler düşüneceğimi. o kadar özeldir.
Hayatınızdaki tüm hüzünlü sonları gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçirten şarkı.

Cenazemde çalınması vasiyetimdir vesselam.
opeth'in damnation ablümünden bir parçadır. favorilerimdendir.
Eğer tıpkı hayallerimdeki gibi bir roman yazacak olursam, kulaklarımda bu şarkı çalacak.
Melodikliği ile akıllarda yer etmiş damnation albümünün incisi olan opeth eseri.
güncel Önemli Başlıklar