bence civilization V'tir. age of empires kenarından bile geçemez. ve age of mythology...
Civilization ama IV.
mtw serisi ,gerisi coluk cocuk oyunudur.
steam hesabınız varsa cumartesi günleri beleş indirebileceğiniz civilization v'tir. kampanya hala devam ediyor mu bilmiyorum ama steam üzerinden her cumartesi beleş oyun verilir. (tanıtım amaçlı ama full)
Civilization serisi V hariç. Bir de III'teki o iğrenç korsan saldırılarını saymıyoruz tabi.
league of legends.
warcraft 3: reign of chaos'tur tabiki! daha sonra age of empires 2: the conquerors gelir.
Command and Conquer, domalandan büzüktür.
submarine titans'tır.
lotr bfme 2 candır. Yüzük hikayesinin en iyi oyunudur.
multiplayerda Age of Empires 2 dir.
starcraft 1 i online oynamamışların asla bilemeyeceği şeydir.
go. mükemmel bir strateji oyunu.
(bkz: dota)
age of empires 2 the conquerors.
rise of nations reklamdan kaybetti süper oyun yoksa.
Şüphesizki, 1)Age Of Empires 2)Starcraft 3)lol.
entente en iyisi değildir ama gayet iyidir.
company of heroses. strajinin her unsurlarını barındıran bir oyun. Age of empires 3 oynadım rome total war oynadım ama hiçbiri company of heroses kadar zevkli ve gerçekçi değildi.
(bkz: go)
(bkz: red alert 2)

ban göre öyle ancak strateji oyunlarının hepsinin güzelliği başka.

age of empires göğüs göğüse savaş, total war serileri kuşatma savaşı, rise of nations gelişim üzerine, tektir.

her ne olursa olsun red alert 2 deki o nükleer bomba atan zeplin gibisi gelmedi. gelmeyecek.
Eskilerden bilen bilir favorimdir
CEASAR 3 .
bilinir,bilinmez emin değilim ama anno 2070 veya dota 2... anno grafik ve hayal gücü bakımından mükemmel olsa da hiç bilmeyenler oyunu çözmekte başta zorlanıyor.
kişiye göre değişir yargıdır.
total war serileri iyidir bence civilization da iyidir birde lotr middle earth 2 vardır beğendiğim.
Red alert 2 ve stronghold crusader gibi oyunlar...