bugün

entry'ler (188)

dejavu nun nedeni

artık rutine binen günlük işler yapılırken de dejavu hissi olabilir, yani sıradanlık da bazen dejavunun sebebi olabilir.

arena tr

yardımsever arkadaşlardan davetiyesini beklediğim site.

tıp okuyanların zeki olması

geneli için bunu söylemek doğru olmaz. çünkü çalışkan olmakla zeki olmak farklı şeylerdir. tıpçıların çoğu belli bir zeka düzeyindedir ama çalışkan olanlar zeki olanlara göre daha fazladır.

türkiye de rüzgar enerjisinin yaygınlaşması

rüzgar enerjisi potansiyeli olarak avrupa ikincisi olan ülkemizin, aynı oranda bu temiz enerjiye gereken yatırımı yapması gerekmektedir.

kız kardeşle kurulan cinsel ilişki

(bkz: dont feed the troll)

karizmatik hastalık isimleri

ehlers danlos sendromu.

çantayı göğüs arasına sıkıştıran erkek

jinekomastisi varsa sıkıntı çekecek erkektir.

amerikan film klişeleri

yetkili abinin ofiste veya olay yerinde hızlıca yürürken yanındakine ve gördüğü herkese hızlıca direktifler vermesi.

geceleri itiraf basliginin hortlamasi

ergenlerin aforizma parçalamaya kasmaları sonucu ortaya çıkan durumdur.

sözlük yazarlarının an itibarı ile düşündükleri

şu günlerde gireceğim iki önemli bütünleme sınavım var, adam gibi çalışamıyorum. ne yapacağımı düşünüyorum kara kara.

yemek dikiş ütü bulaşık çamaşır bilmeyen kız

bunun çağdaşlık olduğunu sanıp, bu durumla övünebilen kızdır.

insanın en masum olduğu an

bana göre yemek yediği andır. en sevmediğim insanlar bile yemek yerken bana çok masum görünüyor. hele bir de iştahla yiyorlarsa daha masum geliyorlar. bence kişinin en masum hali olabilir bu.

bim den alınan kız

(bkz: yaman şakacısın delikanlı)

ben seni ankara ya geldiğimde görürüm

bir kezban söylemi.

lakayt

tıp dilinde; taban derisi refleksine bakarken, ayakta hareket olmaması durumunda bu kelime kullanılır.

ünal aysal

sakın bana messi'yi aldım deme.. niye biliyor musun? çünkü inanırım!

ırkçılık

mensubu olduğu ırkı en asil, en üstün ırk olarak görüp öbür ırklara karşı düşmanca tutumlar sergilemektir.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

hess is more - yes boss
http://www.youtube.com/watch?v=OyrHIWLK7tI

ben bilmem eşim bilir

yarışmacıların genelde cast ajanslarından seçildiği söylenen yarışmadır.

izmir kızının şişirilmiş bir balon olması

izmir'in göçmen asıllı kızları güzeldir tıpkı trakyadakiler gibi. ama sonradan aldığı göçlerle ortalaması öbür şehirlere yaklaşmıştır.