bugün

kendisine küfür eden zokora kaç maç ceza aldı merak ediyorum.tabi doğru ya emre fenerbahçe'li.
fenerbahçeli ırkçı futbolcu.
keşke sinirine hakim olabilse de sadece futbolu ile ilgili konuşsak.

http://www.youtube.com/watch?v=fZH6aidht-Q
fatih tekkeye göre tff başkanı gibi adam

haksız mı? tabi ki değil, bi kaç sat önce ki kararla bininci kez tasdiklenmiş oldu

https://p.twimg.com/Aq3yx8nCAAA6QD3.jpg:large
saha işçinde fanatizmin gözlerini kör ettiği kişidir .
fidbolcu. umut sarıkaya, "belözoğlu börek salonu" karikatürü ile yarım yarım yardırmıştır.

http://img20.imagevenue.c...6lu_b36rek_122_1146lo.JPG
ırkçılığın cezasının 2 maç oynamama olduğunu öğrenmemize vesile olmuştur.
2 maç ceza alarak ödüllendirilen çubuklu tosun.
pfdk deseydi ki; evet ırkçılık var ceza 8 maç, peki.
pfdk deseydi ki; hayır ırkçılık yok, ceza yok, peki.
ancak onlar ne yaptı? saçmaladı...
verilen 2 maç ile kendi çapınızda "arabuluculuk" yapmaya çalışmayın.
hep söyledik, yine söylüyoruz: net olun!
var ise var, yok ise yok.

a) eğer saha içinde ırkçı söylem var ise bunun cezası 4-8 maç olmalıydı.
b) eğer saha içinde hakaret var ise (ki bu karşılıklıdır, kimse kimseye durup dururken hakaret etmez) zokoraya neden ceza gelmedi?

1 dakikalık kasete bakarak "ırkçı" yaftasını yapıştıranlara sözüm:
2 kelimeyi yan yana getirip ingilizce konuşamazsınız ancak konu fenerbahçe düşmanlığı olunca "ingilizce dudak okumaya" kalkışırsınız...
hakeme gelen ve gözlemci raporlarına yansımayan bir "hakaret" için bir futbolculun şerefiyle oynamak ahlaksızlıktır, karaktersizliktir!
zokoranın menajerini yaptığı açıklamadan ve trabzonspor yönetiminin oyuncusuna yaptığı baskıdan kaç kişi haberdar acaba?

hepiniz, önünüze gelenleri yiyorsunuz. açın gözünüzü ve etrafa bakın...
fenerbahçe'den gitmesini dört gözle beklediğim zat.
Bi bitmedin be emre.
http://twitpic.com/9akbfs
şu fotoğraf sadece 3 örnekten müteşekkil ama çok şey anlatıyor. kimse ucuz kahramanlık yapmasın abi. bu pazartesi oynanan beşiktaş - galatasaray maçında eminim en az 1 milyon kişi maymun dedi eboue'ye tv başında. allah aşkına fanatikliği bırakın ve emre'yi türkiye'deki tek ırkçı ilan edip linç etmeyin. nefretiniz buna engel olmamalı.
her sene ne yapıyor ne ediyor ali sami yen'deki maçta oynamıyor. bu konuda çok başarılı.
türk futbol tarihinin en karaktersiz, en çirkef futbolcularındandır kendisi. potansiyelini kullanabilip iyi bir futbolcu olamamanın ezikliğini yaşar durur.
"fucking nigga" olayında zerre kadar ırkçı kaygılar gütmeyen futbolcudur. yazık la ingiltere'de 2 küfür öğretmişler o da bir tanesini söylemiş işte. yoksa emre'nin ırkçılığa dair tek bir sayfa yazı ya da makale okuduğunu, bu felsefeyi özümseyip beyaz ırkın üstünlüğüne inandığını sanmıyorum. emre lan bu.

not: kaiserslauternliyim.
eğer bu yazıyı okuyorsan emre, sana yaptığını beğendin mi demek istiyorum. bu kritik maç öncesi selçuk şahin gibi bir bomba bıraktın fenerbahçe orta sahasına. selçuk bu maçta ya bizi yine kanser eder, ya da ilahi bir güçle kilometreler ötesinden bir şut çıkarır, sevinçten çıldırtır. sevgili selçuk olur da sen de okursan bu yazıyı, ne olur top kaybı yapma yapacaksan da az yap, tehlikesiz yerlerde yap. çünkü galatasaray bildiğimiz üzere pres yapacak, topu tutmak lazım. ama zor selçuğum seninle zor...
sevmiyorum olm seni. yalnız da değilim.
sadece nikah şahitlerine baksanız nasıl bu kadar kollanabildiğini anlarsınız..
Galatasaray'da oynarken belki de yaşının küçüklüğü nedeniyle pek bir sempatik gelirdi herkese. Ne olduysa Avrupa'ya gitti geldi ve Fener formasını giydikten sonra oldu. Herkesin sevdiği bir oyuncu neredeyse kimsenin sevmediği biri haline geldi. Galatasaray'da olsa Fatih Terim onu adam ederdi. Ama Aykut Kocaman uğraşmaz onunla. Trabzonspor maçında rakibi Zokora'ya sarf ettiği laflar için direkten döndü ve 2 maç ceza aldı. Cezası için oylama yapılırken disiplin kurulu üyeleri sarf ettiği sözlerin ırkçılık mı hakaret mi içerdiğine net olarak karar veremedi ve 3 -3 berabere kalındı. Son olarak PFDK Başkanı da hakaretten yana oy kullandı ve 2 maç ceza aldı. Yoksa karar "ırkçılık"tan yana çıkmış olsa bu ceza çok daha ağır olacaktı. PFDK Başkanı'nın Fenerbahçeli olmasından dolayı "ırkçılık" değil "hakaret" yönünde oy vermesi de diğer üyelerce "Fenerbahçeliliğinizi konuşturdunuz, skandal bir karara imza attınız" şeklinde eleştirilere neden oldu.

Şimdi olayın kahramanı Emre Belözoğlu değil de başka bir futbolcu olsaydı insan bir nebze olsun şüphe duyar ve anlayışla karşılayabilirdi. Ama Emre, o bücür, sempatik görüntüsünün ardında gerçekten de çok itici bir insan. Bu olay, hakkında yapılan ne ilk ne de son suçlama olacak. 2009 yılında Galatasaraylı siyahi futbolcu Saidou'ya da Kayserisporlu Cangele'ye de eliyle boğaz kesme hareketi yapmış, ingiltere'de oynandığı dönemde şimdiki takım arkadaşı Yobo'ya da ırkçı hakarette bulunduğu gerekçesiyle soruşturma geçiştirmişti. Hepsinden de önemlisi basın tribüne nah hareketi çeken de, daha maçın 3. dakikasında ya kendisine yapılan ya da kendisinin yaptığı faul sonrası rakibinin üzerine koşturan da, hakemlere hemen hemen karşılaşmada parmağıyla "ikaz" işareti yapan da hep aynı kişi... Hatta son olarak, şu an formasını giydiği Fenerbahçe takımının efsane isimlerinden Rıdvan Dilmen kendisini eleştirdiğinde bile "Ben daha kariyerliyim, o kim oluyo" diyebilmişse bu Emre Belözoğlu'nun ne kadar vefasız, ne kadar kibirli bir insan olduğunu, ustaya saygı gibi geleneksel değerlerimizden nasıl da hiç nasiplenmediğini göstermektedir.

Son olarak Fenerbahçe kulübü bence yeni bir yanlışa neden olacak şekilde bu oyuncusunun arkasında durarak aldığı iki maç cezaya istinaden tahkim kuruluna gidiyor. Trabzonspor kulübü de Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmek üzere Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Zira yeni yasanın 14. maddesi 2. fıkrasına göre takdiren 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası alabilir Emre...

Son olarak dedim ama şunu eklemeyi unutmuşum:
Sadri Şener gazetelere yaptığı açıklamalarda şu dikkat çekiyor. Geçen sene Haziran ayında Belçika maçı sonrası Trabzonsporlular Emre Belözoğlu'na küfretmişler. Emre de bunun intikamını alabilmek için uçakta Sadri Şener'i dövmek için beklemiş. Sadri Şener bu olaya Mahmut Özgener ile Levent Kızıl'ın da şahitlik yaptığını söylüyor. Bu olay bile Emre'nin ne kadar dengesiz bir yapıya şahit olduğunu kanıtlıyor. Sadri Şener de güzel eklemiş ama: "Trabzonsporlular ona küfretti diye beni dövmeye gelecekmiş. Bana da Fenerbahçeliler küfür ediyor. Ben kulüp başkanıyım sen futbolcusun. Sen bu işten para kazanıyorsun ben cebimdekini veriyorum. Küfür yediysen bük kafanı git. Mustafa Kemal'in silah arkadaşı değilsin ki..."
beykoz 2. asliye hukuk mahkemesi tarafından zokora ile arasında geçen diyaloğun içeriğiyle ilgili haberlere yasak konulan adam. böyle bir şeye gerek var mı acaba. arkadaş 3 temmuz sürecinde bir kulüp linç edilirken bir türlü getiremediğiniz bu yasağı amma çabuk getirdiniz. gereksiz konular olduğunda adalet dağıtmakta üstümüze yok.
artık hakkında zokora ile yaşadıkları için haber yapılması yasaklanmış kişidir. tff yaptığı adaletsizliğin çok fazla konuşulmasını istemiyor. koyunuz biz zaten tff.

edit: tff istememiş. emre kendi istemiş.
bu ingilizler ya emre'yi sevmiyorlar ya da emre bi yerlerde hata yapmış. ben sadece yobo ile ilgili bir durum var diye biliyordum. zokora olayıyla birlikte bu 4. olmuş. insanın aklı karışıyor.

--spoiler--
Emre Belözoğlu'nun, 2007 yılında Newcastle United forması giyerken; Yobo, El Hadji Diouf ve Al Bangura'ya saha içerisinde ırkçı saldırılarda bulunduğu öne sürüldü. Federasyon bu olayı sorguladı, mahkemeye çıkan Emre Belözoğlu'na ceza verilmedi.
--spoiler--
http://e1204.hizliresim.com/w/n/4pkxc.jpg
Arada hatasız kul olmaz be kardeşim diyerek bile affedilemeyecek insan tipidir.
adamdır. bugünkü derbide olsaydı bir tane de o koyardı.