1. 134.
  harika ötesi alman doom metal grubudur. Songs of Moors and Misty Fields albümleri şaheserdir. ode to melancholy, mourners, lover's grief şarkıları çok güzeldir.
  1 ... magicovento
 2. 133.
  Adamlar ölmemiş lan.

  https://youtu.be/_aIZ-okmMco
  1 ... siradan siradam absolute
 3. 132.
  (bkz: emikliyrum)
  ... psychostasia
 4. 131.
  Bu gecenin kapanışını sana hediye etmek istiyorum, 2002lere gidelim bu yalnızlığımda o yillardaki anilarimiza gidelim.

  Die schwäne ım schilf (2002) kesinlikle dinlemenizi öneririm.
  https://m.youtube.com/wat...5gwk26E8zxtY&index=10+

  inanilmaz travmatik bir parca kuğualrin cigliklari mi dusen yildirimlarin sesleri mi dersiniz akustigin buyusue birleşince ölümcül oluyor.

  Empyrium'un en travmatik ikinci parcasida waldpoesie'dir. Deep breatings dedikleri çok etkileyici nefes sesleri (5.15) delirmisce hizlanan ve yavasyalan temposuz bir vokal travmatik bir ambians ve akustigin büyüsü.
  https://m.youtube.com/watch?v=djtJgqTTrlY+
  ... zukertort
 5. 130.
  Az sözle çok müzikle insanı garip bir hale sokan grup. Biraz daha dinlemek için uykudan ödün vermemi gerektiren cinsten.

  https://youtu.be/EUK-F25rrhU
  2 ... meskun mahal firarisi
 6. 129.
  Yaptıkları şarkıların melodileriyle insana çoğu sözleri olan şarkılardan daha çok şey anlatan grup.
  1 -1 ... gerceksahteyazar
 7. 128.
  Alman doom metal grupları arsında ilk sıralarda yer alan bir harika ötesi grup.
  1 ... mechul yazar
 8. 127.
  2006'da bir compilation yayımlayarak bizden bu kadar mesajı verip 7 yıl bekledikten sonra bu süre içerisinde yeterince isim yapamadıklarını düşünerek 2013 sonuna doğru bir single çıkartıp müzikal hayatlarına tekrar geri dönen, yamulmuyorsam da 2.5 yıldır sesi soluğu çıkmayan senfonik doom metalden bozma neofolk grubu.

  Nebelburg ve türevleri haricinde Alman orijinli müzik gruplarından zerre haz etmememe rağmen bethlehem ve nachtmystium gibi kalender black metal gruplarına el ayak olan Prophecy Productions ile çalışmaları biraz olsun sempati duymamı sağlıyor. Yoksa ilk iki albümden sonrası dinlenilecek gibi değil. Fazla ühü ühülü.
  1 ... when night surrounds me
 9. 126.
  uzaklardan harika hisler getiren insanlardır. sadece bir müzik grubu olarak görmüyorum onları, hep var olsunlar. var olsunlar ki bu kış gecelerine anlam katabilelim.
  6 ... uyku
 10. 125.
  sözlükteki gecenin şarkısı başlığı sayesinde keşfettiğim bir diğer grup. baya sevdim. benim için bir grubun/şarkının güzelliği yolculuk sırasında camdan dışarı bakarken hissettirdikleridir. bunlar baya baya ciğer parçalıyo.
  5 ... bi gun yine useniyorum